نویسنده: آریا بهپور
// جمعه, ۲۲ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۲۸

شرکت Kalypso حقوق سری بازی کماندوز را به دست آورد

ناشر بازی‌های Tropico حقوق سری قدیمی Commandos را خریداری کرد.

شرکت Kalypso Media که بیشتر به عنوان ناشر سری بازی‌های Tropico شناخته می‌شود، تمام حقوق مربوط به سری Commandos (کماندوز) را به‌دست آورد؛ سری بازی‌هایی که کار خود را از ۲۰ سال قبل در ژوئن ۱۹۹۸ با حال و هوای جنگ جهانی دوم در سبک Real-Time Tactics (تاکتیک هم‌زمان) شروع کردند و به تدریج به محبوبیت بالایی رسیدند.

Commandos بازیکن را در میان نبردهای جنگ جهانی دوم قرار می‌داد و او را مجبور به استفاده از تاکتیک‌های مختلف برای پیشبرد مأموریت‌ها می‌کرد؛ مأموریت‌هایی که شامل موارد متنوعی از خرابکاری و انهدام مواضع دشمن تا از بین بردن نیروهای ویژه آن‌ها می‌شدند. ۶ کماندو با مهارت‌های مختلف در اختیار بازیکن بودند تا در محیط‌های ایزومتریک از پیش رندر شده به اهداف خود برسند. سری کماندوز بیش از هر چیز روی مخفی‌کاری و از میان برداشتن بی سر و صدای دشمنان تأکید داشت؛ هرچند سلاح‌های مختلفی هم در اختیار بازیکن بود تا در مواقع لزوم از آن‌ها استفاده کند؛ بازی‌ای که هم خوش‌ساخت و باکیفیت بود و هم در بعضی مواقع بسیار سخت و پر از چالش.

کالیپسو در کنار به‌دست آوردن حقوق اولین نسخه یعنی Commandos: Behind Enemy Lines، حقوق سایر نسخه‌های این سری را هم به‌دست آورده؛ از نسخه اضافه‌شونده بازی اول یعنی Beyond the Call of Duty و Commandos 2: Men of Courage (که موتور گرافیکی سه بعدی را به سری معرفی کرد) تا Commandos 3: Destination Berlin و Commandos: Strike Force (که یک اثر اول شخص بود). در کنار این بازی‌ها که کالیپسو قصد دارد برای پلتفرم‌های امروزی بهینه‌سازی و منتشر کند، در آینده بازی‌های جدیدی هم از این سری برای پلتفرم‌های مختلف تهیه خواهد شد.

در کنار بازی‌های کماندوز، کالیپسو حقوق دو بازی دیگر Pyro Studios یعنی Praetorians و Imperial Glory را هم خریداری کرده و در بیانیه خود نوشته است:

ما به شدت از فرصت‌های پیش‌آمده هیجان‌زده هستیم و به زودی با استودیوهای مناسب در این زمینه گفتگو خواهیم کرد. احترام زیادی برای کاری که Pyro Studios انجام داده و آثاری که خلق کرده قائل هستیم و این را وظیفه خود می‌دانیم که بازی‌های محبوب آن‌ها را دوباره احیا و نسخه‌های جدیدی از این آثار برای طرفداران‌شان در سراسر دنیا تهیه کنیم.

سری کماندوز در ایران هم طرفداران زیادی داشت و در زمان انتشار نسخه‌های ابتدایی، بازیکن‌های زیادی را شیفته خود کرده بود. ولی با انتشار نسخه Strike Force و تغییر شکل و شمایل بازی، طرفداران هم روی خوشی به آن نشان ندادند و امیدواریم بار دیگر بتوانیم شاهد ساخت آثار با کیفیتی از این سری باشیم.


منبع Eurogamer
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده