// چهار شنبه, ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲۹

بررسی بازی Pillars of Eternity II: Deadfire از دید وبسایت های معتبر دنیا

بازی Pillars of Eternity 2: Deadfire، جدیدترین انحصاری زمانی کامپیوتر، توانسته است همانند نسخه اول خود به یک اثر موفق تبدیل شود.

اگر جزو علاقه‌مندان بازی‌های نقش آفرینی کلاسیک باشید، حتما نام Pillars of Eternity را شنیده‌اید؛ مجموعه‌ای که نسخه اول آن به صورت انحصاری زمانی در سال ۲۰۱۵ برای کاربران کامپیوتر در دسترس قرار گرفت و توانست نظر منتقدان و کاربران را به خود جلب کند. این بازی دو سال بعد یعنی سال ۲۰۱۷ نیز برای کاربران کنسول‌های خانگی نیز عرضه شد و آن‌ها را نیز با دنیای بازی‌های نقش‌آفرینی کلاسیک که از دوربین ایزومتریک استفاده می‌کنند، بیش از پیش آشنا کرد. حال نسخه دوم این سری با نام Pillars of Eternity II: Deadfire برای کاربران PC روانه بازار شده است. بازی Pillars of Eternity II: Deadfire روایتگر داستانی دیگر از سرزمین Eora است. همانند نسخه پیشین شما در نقش یک واچر قرار دارید؛ شخصیتی که می‌تواند روح مردم را ببیند و ذهن آن‌ها را بخواند. حال روزی از روزها Eothas، خدای نور که به مرگ و تولد اعتقاد دارد، در زیر قلعه Caed Nua از خواب بیدار می‌شود و در جریان یک نبرد، شخصیت اصلی را به‌شدت زخمی می‌کند. حال شما پس از رسیدن به محل مجمع‌الجزایر Deadfire، وظیفه دارید به دنبال این خدای باستانی بگردید و جواب سوال‌های خود را بگیرید.

از نظر گیم‌پلی، بازی Pillars of Eternity II: Deadfire یک اثر نقش‌آفرینی با دوربین ایزومتریک است که می‌توانید آن را به صورت تک‌نفره انجام دهید. در جریان بازی کردن با شخصیت‌های مختلفی روبه‌رو می‌شوید و تصمیم‌گیری‌های شما، مهم‌ترین ویژگی بازی است؛ زیرا در جریان انتخاب‌هایتان در بخش داستانی می‌توانید بعضی از شخصیت‌ها را وارد تیم‌تان کنید و با آن‌ها به ماجراجویی در دنیای بازی بپردازید. همچنین بازی Pillars of Eternity II: Deadfire برخلاف نسخه پیشین دارای سیستمی جدید است که در جریان آن می‌توانید جزیره‌های مختلف بازی را کشف کنید و با کشتی‌های دیگر روبه‌رو شوید. همچنین دشمنان بازی می‌توانند کشتی شما را بخرند یا آن را از شما بدزدند. از این‌رو باید حواس‌تان به موارد این‌چنینی در طول بازی باشد و نگذارید دشمنان شما را غارت کنند. از دیگر ویژگی‌های بازی Pillars of Eternity II: Deadfire می‌توان به ماموریت فرستادن هم‌تیمی‌هایتان اشاره کرد.

با عرضه شدن بازی Pillars of Eternity II: Deadfire شاهد نظرات مثبت منتقدان وبسایت‌های معتبر بازی‌های ویدیویی هستیم که در ادامه مروری بر بررسی بازی Pillars of Eternity II: Deadfire از دید این منابع خواهیم داشت.

Pillars of Eternity II: Deadfire

Pillars of Eternity II: Deadfire

  • سازنده: استودیو آبسیدین
  • ناشر: ورسوس اویل
  • پلتفرم: کامپیوتر
  • تاریخ عرضه: ۱۸ اردیبهشت ماه
  • سبک: نقش آفرینی

ویندوز سنترال: ۱۰۰ از ۱۰۰

Pillars of Eternity II: Deadfire بازی عالی‌ای است. استودیو ابسیدین با ساخت این بازی، هدیه‌ای به سبک نقش‌آفرینی اهدا کرده است. Pillars of Eternity II: Deadfire اثری است که می‌توانید ساعت‌ها وقت خود را در نبردهای کشتی، مبارزات، مراحل اصلی، مراحل فرعی و گشت و گذار در محیط بازی و فعالیت‌های دیگر صرف کنید.

یو‌اس گیمر: ۹۰ از ۱۰۰

Deadfire به همان المان‌های قدیمی خود بسنده کرده است؛ آن هم زمانی که می‌توانست موارد جدیدی را در خود جای دهد. با این حال تجربه نهایی، یکی از بهترین نقش‌آفرینی‌هایی است که طی این چند سال اخیر تجربه کرده‌ام.

پی‌سی گیمر: ۸۸ از ۱۰۰

یک نقش‌آفرینی عظیم و خشن، به‌همراه داستانی زیبا و سیستم مبارزاتی عمیق.

گیم اینفورمر: ۸۸ از ۱۰۰

بازی Pillars of Eternity II: Deadfire می‌توانست بیش از پیش به سنت‌های خود نزدیک شود و نبردهای کشتی بازی می‌توانستند بهتر از چیزی که هستند، طراحی شوند. در این میان، وجود یک داستان درخشان و روایتی خوب، سبب شده است تا ساعت‌های بی‌شماری از وقت خود را پای این دنباله (بازی Pillars of Eternity II: Deadfire) بگذارید.

آی‌جی‌ان: ۸۵ از ۱۰۰

بازی Pillars of Eternity 2: Deadfire فرمول نسخه پیشین را از همه جوانب بهبود بخشیده است. در اینجا شاهد اثری هستیم که دارای سیستم مبارزات قوی و تصمیم‌های تاثیرگذار در روند داستانی است. همچنین بازی دارای داستان‌های فرعی عمیقی است که شما را وارد ماجراجویی‌های متفاوتی می‌کند.

گاردین: ۸۰ از ۱۰۰

Deadfire بازی‌ای است که تمامی علاقه‌مندان به سبک نقش‌آفرینی را به‌راحتی به خود جذب می‌کند. داستان بازی بسیار درگیر کننده است و سیستم مبارزات و پیشرفت شخصیت بازی، همانند نسخه اول خوب کار شده است و فهم‌ این سیستم‌ها ساده‌تر از نسخه پیشین است. همچنین این بازی برای تمام کردن، ده‌ها ساعت از وقت شما را به‌خود اختصاص می‌دهد.

گیم‌اسپات: ۸۰ از ۱۰۰

Deadfire اصلا بازی کوچکی نیست و از نظر مقیاس و بزرگی، بسیار بزرگ‌تر از نسخه قبلی خود است. در دنیای بازی کارهای متعددی برای انجام دادن وجود دارد و به‌راحتی می‌توانید جذب داستان‌های فرعی بازی شوید؛ آن هم زمانی که داستان‌های اصلی را دنبال نکرده باشید و این داستان‌ها ارزش وقت گذاشتن را دارند. دنیای غنی Deadfire قابل ستایش است و جزیره‌های بازی حس و حال آن دریانوردی را می‌دهد که کارهای متعددی در یک جزیره انجام داده است و یک دستاورد ویژه از خود در جزیره مورد نظر رها کرده است و از جزیره خارج می‌شود.


اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده