// دوشنبه, ۳ اردیبهشت ۹۷ ساعت ۰۹:۲۷

بازی Fortnite، جدیدترین ساخته‌ی استودیو Epic Games، در یک دانشگاه در آمریکا بورسیه ارائه کرد. با زومجی و جزئیات این خبر همراه باشید.

ورزش‌های الکترونیکی روز به روز محبوب و شناخته شده‌تر از قبل می‌شوند و بدین ترتیب، دانشگاه‌های مختلف با توجه به توانایی دانشجویان در امر بازی کردن، به آن‌ها بورسیه‌هایی تحصیلی ارائه می‌کنند و این کار را به تازگی آغاز کرده‌اند. این بورسیه‌ها دقیقا همانند بورسیه‌های ورزشی است که دانشگاه‌ها ارائه می‌کنند. حال با به توجه افزایش محبوبیت بازی فورتنایت در صنعت گیم، شکی نیست که مراکز آموزشی امکاناتی را در اختیار این دانشجویان قرار دهند.

دانشگاه Ashland در اوهایو کالیفرنیا، اولین مرکز آموزش عالی در آمریکا است که برای این بازی بورسیه ارائه می‌کند. آن‌ها در نظر دارند تا درکنار تیم مربی‌گری و بازیکنان تیم‌های Counter-Strike، League of Legends، Overwatch و Rocket League، یک تیم ۴ نفره برای بازی Fortnite تشکیل دهند و به مسابقاتی که پاییز امسال قرار است میان دانشگاه‌ها برگزار شود، اعزام کنند.

تیم ورزش‌های الکترونیکِ دانشگاه اشلند یعنی Ashland Eagles، در نیم‌سال پاییزه‌ی امسال مسابقاتی را برای دانشجوهای فعلی و مستعد برگزار خواهد کرد و درنهایت، با توجه به دو فاکتورِ رزومه‌ی آکادمیک و مهارت در بازی کردن، مبلغ ۴ هزار دلار به دانشجویانی که انتخاب می‌شوند اهدا خواهد شد.

با توجه به اینکه بازی فورتنایت در بین آثاری همچون Overwatch، League of Legends، CSGO و بازی‌های متنوع سبک فایتینگ، جایگاه خاصی در ورزش‌های الکترونیک ندارد اما در یک دانشگاه به این بازی بورسیه تعلق می‌گیرد. یعنی دانشجویان می‌توانند در دانشگاه‌های‌شان به انجام بازی‌های دلخواه‌شان بپردازند و این بسیار خوشحال‌کننده است. با توجه به افزایش تماشاچیان این بازی در شبکه‌هایی همچون توییچ، انتظار می‌رود که این بازی آینده‌ی بسیار درخشانی داشته باشد.

هم‌اکنون بازی فورتنایت برای کاربران کامپیوتر، پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان، م; و iOS در دسترس است و به تازگی آپدیت ۳.۵ آن منتشر شده است.


منبع Dualshockers

اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده