نویسنده: فریده صالحی
// چهار شنبه, ۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۲۹

واکنش منتقدان به فصل دوم سریال American Crime Story - داستان جنایی آمریکایی

قسمت اول فصل دوم سریال داستان جنایی آمریکایی (American Crime Story)‌ به روی آنتن رفته و شما می‌توانید در این پست واکنش منتقدان مطرح نسبت به این مجموعه را بخوانید.

سریال American Crime Story یا در زبان فارسی «داستان جنایی آمریکایی»، یک مجموعه تلویزیونی آمریکایی است که توسط شرکت تلویزیون بیستم (20th Television) تهیه و تولید شده است. در فصل دوم سریال داستان جنایی آمریکایی که The Assassination of Gianni Versace (قتل جانی ورساچه) نام دارد، بازیگران بااستعداد و خوبی از جمله ادگار رامیرز در نقش جانی ورساچه، دارن کریس در نقش اندرو کونانان، ریکی مارتین در نقش آنتونیو دامیکو و پنه‌لوپه کروز در نقش دناتلا ورساچه از جمله هنرپیشگان ثابت این فیلم هستند و از بازیگران مقطعی و مهمان آن می‌توان به آنالی اشفرد در نقش الیزابت کوت، ویل چیس در نقش کاراگاه اسکریمشاو، مایک فارل در نقش لی میگلین، جی آر فرگوسن در نقش یکی از ماموران اف بی آی به نام اوانز، ماکس گرینفیلد در نقش رانی، کریستین هورن در نقش یکی از ماموران اف بی آی به نام گروبر، جودیت لایت در نقش مرلین میگلین، داشا پولانکو در نقش کاراگاه لوری ویدر، فین ویتراک در نقش جف تریل و ژوزه زونیگا در نقش کاراگاه ناوارو اشاره کرد.

اولین قسمت از جدیدترین فصل از این مجموعه تلویزیونی ۹ قسمتی که هر قسمت آن تقریبا و به طور میانگین ۵۰ دقیقه به طول می‌انجامد، در تاریخ ۱۷ ژانویه (۲۷ دی) سال جاری در شبکه FX به طور رسمی پخش شد و تا به امروز امتیاز ۷۴ را از بین ۳۵ نقد فیلم و سریال که در سایت متاکریتیک قرار گرفته، به‌دست آورده است. تام راب اسمیت نویسندگی فیلمنامه پنج-شش قسمت ابتدایی این فصل را بر عهده داشته و هنوز مشخص نیست که فیلمنامه سه قسمت دیگر آن به قلم چه کسی نوشته می‌شود. از طرف دیگر، افراد مختلفی هم هر کدام از قسمت‌های فصل دوم سریال داستان جنایی آمریکایی را کارگردانی می‌کنند که به‌عنوان معرفی می‌توان به رایان مورفی (کارگردان قسمت اول)، نلسون کرگ (قسمت دوم)، گوئه‌نث هوردور پیتون (قسمت سوم و ششم)، دنیل میناهن (قسمت چهارم و پنجم) و مت بامر (قسمت هشتم) اشاره کرد. همچنین هنوز مشخص نیست که چه کسی قرار است قسمت هفتم و نهم این فصل را کارگردانی کند.

از آنجا که تقریبا چند روزی است که از پخش فصل دوم سریال American Crime Story در شبکه FX می‌گذرد، سایت‌های بین‌المللی معتبر و محبوب در زمینه نقد فیلم و سریال، نقد و امتیاز‌های خود را برای این سریال منتشر کرده‌اند. در ادامه مروری بر نقد فصل دوم سریال داستان جنایی آمریکایی از دید سایت‌های معتبر دنیا خواهیم داشت؛ اما پیش از آن می‌توانید خلاصه‌ی رسمی‌ داستان این فیلم را که توسط کمپانی عرضه‌کننده 20th Television منتشر شده هم بخوانید:

سریال American Crime Story یک مجموعه تلویزیونی آنتولوژی است که توسط رایان مورفی ساخته شده است. فصل دوم این سریال، اتفاقات سال ۱۹۷۷ و بیشتر جریانات قتل طراح لباس معروف یعنی جانی ورساچه (با بازی ادگار رامیرز) به دست اندرو کونانان (با بازی دارن کریس) را حکایت می‌کند و مورد بررسی قرار می‌دهد. همچنین پنه‌لوپه کروز در نقش دناتلا ورساچه ظاهر شده و ریکی مارتین هم قرار است نقش دوست و همکار جانی ورساچه یعنی آنتونیو دامیکو را ایفا کند.

The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story

حال بیایید با هم نگاهی به نقدهای منتشر شده از فیلم بیندازیم:

رابرت رورک | نیویورک پست

۱۰۰ از ۱۰۰

فصل The Assassination of Gianni Versace خیلی شخصی‌تر، صمیمی‌تر و باکیفیت‌تر از فصل اول یعنی The People v. O.J. Simpson (مردم علیه او. جی. سیمپسون) بود.

دوروتی رابینوویتز | وال استریت ژورنال

۸۰ از ۱۰۰

روایت داستانی این فصل روی کونانان حکایت کرده است. او خود داستان اصلی است. کونانان است که به طور کامل ۹ قسمت این فصل را به هم مرتبط کرده و در طول فصل، کار خود را هم به طرز جالبی، خوب انجام می‌دهد.

سونیا ساراییا | ورایتی

۸۰ از ۱۰۰

یکی از نکات خیلی مهمی که در این سریال وجود دارد، مشکلات کوچکی است که باعث کم شدن سرعت پیشروی داستان شده و تا حدی قصد سرپوش گذاشتن روی این موضوع را دارد که فصل The Assassination of Gianni Versace نسبت به فصل اول، داستان خیلی کمتری برای تعریف کردن برای مخاطب دارد. با این حال، با وجود مجموعه‌ای از بازیگران بااستعداد و بازی بسیار زیبای آنها و برخی نکات قوت دیگر، این فصل از سریال American Crime Story تبدیل به یکی از مجموعه‌های جذاب و هیجان‌انگیز شده است.

ورن گری | نیوز دی

۷۵ از ۱۰۰

بابت بیان این حرف واقعا متاسفم، اما این فصل نتوانست به خوبی فصل اول باشد. با این حال، در چنین داستان غم‌انگیز و ناامید کننده‌ای، دارن کریس به طرز زیبایی توانست عملکرد پویایی در نقشش داشته باشد.

American Crime Story

دارن فرانیچ | اینترتینمنت ویکلی

۷۵ از ۱۰۰

اگر فصل اول یعنی The People v. O.J. Simpson یک فصل حماسی بود، این فصل یک مجموعه داستان کوتاه محسوب می‌شود؛ فصلی که برخی اوقات بسیار خوب می‌شد و برخی اوقات از نظر کیفی افت می‌کرد، اما در همه زمان‌ها یک سبک و تم نفس‌گیر در آن وجود داشت. لازم به ذکر است که به طرز عجیب و غریبی، زمانی که این فصل موضوع ورساچه را کنار می‌گذاشت، در بهترین حد خود قرار داشت.

لورین علی | لس آنجلس تایمز

۷۰ از ۱۰۰

این فصل از سریال American Crime Story با داستان خود کاری می‌کند که بینندگان به موضوع یا پرونده‌ای اهمیت بدهند که خیلی از آنها به‌ندرت آن را به یاد دارند. می‌توان گفت که همین کار بزرگ‌ترین چالشی است که برای این مجموعه تلویزیونی وجود دارد و همچنین از برجسته‌ترین اهداف محسوب می‌شود.

هنک استوئور | واشنگتن پست

۶۰ از ۱۰۰

فصل دوم سریال American Crime Story جذاب و فریبنده بود، اما از طرفی زننده هم بود... آیا داستان آن درباره زیبایی بود؟ درباره جنون و بیماری‌های روانی بود؟ داستان آن چه چیزی را می‌خواست توضیح دهد؟ در هر صورت هرچه که بود، به نظر من هیچ تاثیرگذاری‌ای نداشت.

مارگارت لیونز | نیویورک تایمز

۵۰ از ۱۰۰

اگر احساس کردید که The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story کمی بیشتر از فصل قبلی خود جذاب و هیجان‌انگیز بود، به احتمال زیاد به خاطر جزئیات ریزی است که در آن به کار رفته است. اما در هر صورت با اینکه داستان جذابی به نظر می‌رسد اما به طرز تعجب‌آوری راکد و ساکن است.

لازم به ذکر است که فصل دوم سریال American Crime Story تا به این لحظه توانسته رتبه هفتم در لیست بهترین فصل مجموعه‌های تلویزیونی سال ۲۰۱۸ و رتبه سوم در لیست مورد بحث‌ترین فصل سریال‌های سال ۲۰۱۸ را از آن خود کند. همچنین در پایان و به‌عنوان جمع‌بندی باید گفت که فصل دوم سریال American Crime Story نمره‌هایی کسب کرده که باعث می‌شوند بتوانیم آن را تجربه‌ای جذاب و نسبتا بی‌نقص بدانیم. به‌علاوه به نظر می‌رسد که با فصل نسبتا خوب و زیبایی رو‌به‌رو هستیم که به احتمال زیاد جمع کثیری از طرفداران آثار تلویزیونی و بینندگان اینگونه کارها، از آن راضی خواهند بود. بنابراین اگر با مطالعه قسمت مقدمه این پست و نظرات منتقدین، حس می‌کنید که این اثر مطابق با سلیقه شما است، پس ما هم تماشای آن را به شما کاربران خوب زومجی پیشنهاد می‌کنیم.

American Crime Story Meta Score


اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده