نویسنده: علیرضا قاسمی
// چهار شنبه, ۱۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۱۵

افزایش درآمد شرکت کونامی به لطف انتشار بازی PES 2018

گزارش مالی ۶ ماهه‌ی شرکت کونامی با اعلام افزایش سود و درآمد این شرکت به لطف بازی PES 2018، منتشر شده است.

در جدیدترین اخبار بازی، شرکت کونامی، توسعه‌دهنده و ناشر بازی‌هایی مانند PES 2018 و Metal Gear Solid V: The Phantom Pain، گزارشی از سود خود در ۶ ماهه‌ی منتهی به ۳۰ سپتامبر (۸ مهر) منتشر کرده است. طبق این گزارش، سود سالیانه‌ی این شرکت، ۴۰ درصد و معادل با ۱۵۲ میلیون دلار افزایش یافته است. 

مجموع درآمد این شرکت در بازه‌ی زمانی اعلام‌شده، ۱.۰۲ میلیارد دلار بوده است که در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته، افزایش ۱۴ درصدی یافته است. این میزان افزایش درآمد قابل توجه است، چرا که ابتدای سال جاری میلادی گزارش‌های مالی این شرکت نشان می‌داد که با اینکه سود دریافتی کونامی در حال افزایش بود، اما درآمد با کاهش همراه بود که البته اکنون این شرایط تغییر کرده است. 

کونامی افزایش بازدهی مالی این شرکت را وابسته به عملکرد خوب و قدرتمند دو بازی موبایل Jikkyou Pawafuru Puroyakyu و Professional Baseball Spirits A و همچنین عرضه‌ی یک بازی جدید PES برای گوشی موبایل در ژاپن می‌داند. علاوه بر این، این شرکت در توضیحات این گزارش، اشاره‌ای به فروش بازی کارتی Yu-Gi-Oh و عرضه‌ی جهانی بازی PES 2018 در کنسول‌ها و پی‌سی دارد. کونامی همچنین یک بخش سلامت و تناسب اندام دارد که در رتبه‌ی دوم درآمدزایی برای این شرکت قرار دارد. 

این شرکت در ادامه به اقتصاد در حال بهبود ژاپن، به‌عنوان یکی از عوامل افزایش درآمد این شرکت اشاره می‌کند؛ هرچند در ادامه از آینده‌ی اقتصاد ژاپن به علت اقدامات تحریک‌آمیز کره شمالی ابراز نگرانی می‌کند. 

افق شرکت کونامی، بازی پنهان‌کاری چندنفره‌ی Metal Gear Survive است که به‌زودی برای پلتفرم‌های پی سی، پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان منتشر خواهد شد. داستان این اسپین‌آف در همان دنیای بازی Metal Gear Solid V و بعد از رویداد‌های Ground Zeroes روایت خواهد شد. این بازی برای انتشار در ۲۰ فوریه (۱ اسفند) در آمریکا و ۲۲ فوریه (۳ اسفند) در اروپا برنامه‌ریزی شده است.


منبع Gamespot
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده