// چهار شنبه, ۲۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۱

الکترونیک آرتز استودیو ویسرال گیمز را تعطیل کرد

کمپانی الکترونیک آرتز استودیو ویسرال گیمز را تعطیل کرد و وظیفه توسعه بازی Star Wars را به استودیو ونکوور سپرد.

طبق جدیدترین اخبار بازی، کمپانی الکترونیک آرتز در جریان یک خبر در وبسایت رسمی خود خبر تعطیلی استودیو ویسرال گیمز را اعلام کرد. این استودیو قدیمی در کارنامه خود ساخه بازی‌هایی همچون مجموعه Dead Space را دارد و از طرفی در حال کار روی بازی داستانی از مجموعه جنگ ستارگان بود که الکترونیک در ادامه صحبت‌های خود به این مورد اشاره کرده که وظیفه توسعه بازی Star Wars استودیو ویسرال گیمز، به استودیو دیگری سپرده شده است.

پاتریک سودرلند، معاون اجرایی ارشد الکترونیک آرتز، در این باره می‌گوید:

استودیو ویسرال گیمز ما در حال کار روی یک بازی اکشن ماجراجویی از دنیای جنگ ستارگان بود. در قالب فعلی، این بازی یک اثر ماجراجویی بود که داستانی خطی را روایت می‌کرد. در جریان پروسه ساخت بازی ما کانسپت‌های مختلفی را به واسطه‌ی گیمرها آزمایش کرده، به بازخوردهای شما گوش داده و به طور دقیق دنبال تغییراتی اساسی در بازار هستیم. واضح است که برای ارائه یک تجربه کامل برای بازیکنان که می‌خواهند مدت زیادی سرگرم شوند، باید تغییراتی روی طراحی بازی اعمال کنیم.

پس از این اتفاق وظیفه ساخت بازی Star Wars که هنوز نامی برای آن در نظر گرفته نشده است، به استودیو ونکوور الکترونیک آرتز سپرده شده و این تیم در حال حاضر به توسعه این بازی مشغول است. سودرلند در ادامه صحبت‌های خود افزود:

این اتفاق سبب می‌شود تا شاهد تصاویری خیره کننده و اصالتی در خور دنیای جنگ ستارگان باشیم. مهم این است که ما بازی را به تجربه‌ای وسیع‌تر تبدیل خواهیم کرد که قشر گسترده‌تری از بازیکنان را به خود جذب خواهد کرد. همچنین به واسطه قابلیت‌های موتور گرافیکی فراست بایت و باز طراحی المان‌های اصلی بازی، قادر هستیم ماجراجویی عمیق و دنیای گسترده‌ای برای اکتشاف را در اختیار مخاطبان قرار بدهیم.

با تمام این تفاسیر ظاهرا تعطیل شدن استودیو ویسرال گیمز به معنی برکناری تمامی کارمندان این استودیو نیست. الکترونیک آرتز تا آن‌جایی که توانسته کارمندان را به سایر استودیوهای خود فرستاده است تا روی پروژه‌های مختلفی کار کنند. با این حال دیگر نامی از استودیو ویسرال گیمز در صنعت بازی‌های ویدویی برده نخواهد شد.

درآخر مشخص شد که بازی Star Wars نیز تاخیر خورده است و برای عرضه در سال مالی ۲۰۱۸ (از آوریل ۲۰۱۸ تا مارس ۲۰۱۹) در نظر گرفته شده است و پاتریک سودرلند در این باره می‌گوید:

در حال حاضر ما زمان عرضه جدیدی برای بازی در نظر خواهیم گرفت که در آینده آن را اعلام می‌کنیم. همچنین در ماه‌های آینده قطعا به سوال‌های شما حول بازی جدید Star Wars جواب داده و اخبار بیشتری را منتشر خواهیم کرد.

نکته جالب قضیه این است که امی هنیگ، نویسنده و کارگردان سابق مجموعه Uncharted، که قرار بود روی بازی Star Wars کار کند، ظاهرا دیگر نقشی در پروسه ساخت نخواهد داشت و هنوز مشخص نیست که در آینده روی چه پروژه‌ای کار خواهد کرد.


منبع GameSpot
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده