نویسنده: علیرضا قاسمی
// سه شنبه, ۱۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۱

رده بندی سنی بازی Call of Duty: WWII مشخص شد

شرکت رده بندی سنی بازی‌های ویدیویی، بازی Call of Duty: WWII را در رده سنی M و مخصوص بزرگسالان قرار داده و محتوای آن را بسیار خشونت‌آمیز خوانده است.

بازی Call of Duty: WWII به زودی به صورت رسمی منتشر خواهد شد و حالا در جدیدترین اخبار بازی، ای‌اس‌آربی، یکی از مهمترین شرکت‌های رده‌بندی سنی بازی‌های رایانه‌ای، رده‌بندی سنی این بازی را اعلام کرده است و همانطور که پیش‌بینی می‌شد، این بازی در رده‌ی M (مخصوص افراد بالای ۱۷ سال، همراه با صحنه‌های خون و خون‌ریزی شدیدا خشن) جای گرفته است. 

بازی Call of Duty: WWII به هیچ عنوان یک بازی آرام و عاری از خشونت نیست، بلکه توسعه دهندگان این بازی در اسلج‌ همر، تمام توانایی خود را به‌کار گرفته‌اند تا یکی از بدترین وقایع تاریخ بشریت را با خشونت و خون‌ریزی‌های وحشتناکش به تصویر بکشند. 

قرار دادن این بازی در رده‌بندی M به این اشاره دارد که این بازی، با صحنه‌های خون و خونریزی، خشونت شدید و کلمات نامناسب همراه است. با توجه به خلاصه‌ی توضیحاتی که همراه با رده‌بندی این بازی منتشر شده که می‌توانید آن را در انتهای مقاله مطالعه کنید، برخی از حملات با سلاح‌ها منجر به قطع عضو می‌شود و زمین پر از خون و تکه‌های بدن دیده می‌شود.

شما می‌توانید خلاصه‌ی این توضیحات را در زیر مشاهده کنید، لازم به ذکر است که این بخش ممکن است بخشی از داستان بازی را لو دهد.

Call of Duty: WWII یک بازی اول شخص تیراندازی است که کاربران نقش یک سرباز آمریکایی در طول لشکرکشی متفقین در اروپا در طول جنگ جهانی دوم را برعهده دارند. بازیکنان برای نابود کردن سربازان دشمن اسلحه‌هایی مثل مسلسل، شاتگان، موشک‌انداز و مواد منفجره در اختیار دارند؛ برخی از حملات باعث بریده شدن سر و یا قطع عضو می‌شود و ردی از خون و اعضای بدن را روی زمین به جای می‌گذارد. میان پرده‌ها نیز هم لحظه‌هایی از خشونت را به نمایش می‌کشد؛ صحنه‌هایی مانند شلیک یک زندانی به سر خود از فاصله‌ی نزدیک و سربازان دشمنی که به خود شلیک می‌کنند تا گرفتار اسارت نشوند. همچنین این بازی شامل صحبت‌ها و کلمه‌های نامناسب است. 

بازی Call of Duty: WWII در تاریخ ۱۲ آبان‌ ماه برای کامپیوتر، پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان منتشر خواهد شد. لازم به ذکر است که بازه زمانی تجربه‌ی بتای عمومی بازی Call Of Duty: WWII در پلتفرم پی‌سی، دیروز به پایان رسید.


منبع Dualshockers
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده