نویسنده: افشین پیروزی
// چهار شنبه, ۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۰۱

بررسی بازی Divinity: Original Sin 2 از دید سایت‌های معتبر دنیا

Divinity: Original Sin 2 نمره‌های فوق‌العاده‌ای دریافت کرده و خیلی از منتقدین آن را از جمله بهترین بازی‌های نقش آفرینی تاریخ دانسته‌اند.

زمانی که بازی Divinity: Original Sin در سال ۲۰۱۴ منتشر شد، استقبال خیلی خوب منتقدین و گیمر‌ها را در پی داشت و به‌خوبی توانست حس و حال بازی‌های نقش‌آفرینی ایزومتریک موفق را ارائه کند و از طرفی هم توانست استودیو لارین را به استودیویی محبوب در بین طرفداران این سبک از بازی‌ها تبدیل کند. این استودیو پس از موفقیت‌های نسخه اول، سراغ ساخت دنباله این بازی با نام Divinity: Original Sin 2 رفت. این بازی از مدت‌ها پیش به شکل Early Access در استیم منتشر شده بود و چندی پیش هم نسخه نهایی آن منتشر شد که استقبال فوق‌العاده منتقدین را در پی داشته است؛ به طوری که خیلی از سایت‌های معتبر دنیا، امتیاز ۱۰ یا نزدیک به ۱۰ به آن داده و آن را یکی از بهترین بازی‌های نقش‌آفرینی تاریخ دانسته‌اند. 

داستان بازی Divinity: Original Sin 2 چند قرن پس از وقایع نسخه اول روایت می‌شود؛‌ جایی که فردی به اسم بیشاپ الکساندر، تمامی جادوگر‌ها را مجرم معرفی کرده است و به همین دلیل هم چهار جادوگر گرد هم می‌آیند تا وی را از بین ببرند. از حیث گیم‌پلی در بازی شاهد کلاس‌های مختلفی هستیم و همچنین بازی را هم به صورت انفرادی و هم به شکل Co-Op می‌توان تجربه کرد. همچنین جالب است بدانید که وقتی استودیو لارین در سال ۲۰۱۵ کمپین کیک استارتر بازی را با هدف کسب ۵۰۰ هزار دلار آغاز کرد، این مبلغ در کم‌تر از ۱۲ ساعت جمع‌آوری شد و حتی بازی توانست به تمام اهداف جانبی خود هم دست پیدا کند و در نهایت، بودجه‌ای بیش از ۲ میلیون دلار را جمع کند. 

Divinity: Original Sin 2 با کسب امتیاز متای ۹۴، یکی از بهترین بازی‌های انحصاری پی‌سی و یکی از بهترین بازی‌های نقش‌آفرینی است. در ادامه با زومجی همراه باشید تا نگاهی به بررسی بازی Divinity: Original Sin 2 و نمره‌های آن از دید سایت‌های معتبر دنیا داشته باشیم. همچنین نقد اختصاصی بازی در زومجی هم به زودی منتشر خواهد شد. 

Divinity: Original Sin 2

  • سازنده: استودیو لارین
  • سبک: نقش آفرینی
  • پلتفرم: ویندوز
  • تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور

بازی Divinity: Original Sin 2

گیم‌اسپات: ۱۰۰ از ۱۰۰

Divinity: Original Sin 2 قطعا یکی از بهترین بازی‌های نقش‌آفرینی است که تا به امروز ساخته شده است. سازندگان بازی جهان فانتزی فوق‌العاده‌ای برای آن خلق کرده‌اند و مبارزات تاکتیکی بازی هم عمق بسیار خوبی دارند. Divinity: Original Sin 2 شبیه به یکی از همان بازی‌های نقش‌آفرینی کلاسیک ناب است که در عصر مدرن ظهور کرده و قطعا یکی از بهترین بازی‌های سال تا به امروز است. 

هاردکور گیمز: ۱۰۰ از ۱۰۰

Divinity: Original Sin 2 نه‌تنها یکی از بهترین بازی‌های سال ۲۰۱۷ است، بلکه آن را می‌توان یکی از بهترین بازی‌های نقش‌آفرینی تاریخ هم دانست. بازی بیش از ۱۰۰ ساعت گیم‌پلی دارد و شاهد هارمونی فوق‌العاده داستان، گیم‌پلی و جهانی عظیم در بازی هستیم که با آزادی عمل می‌توانید در آن گردش کنید. به شخصه قطعا بازهم بار‌ها این بازی را تجربه خواهم کرد تا لذت بیش‌تری از آن ببرم. Divinity: Original Sin 2 در یک کلام فوق‌العاده و یک شاهکار است. 

گیم‌اینفورمر: ۹۸ از ۱۰۰

Divinity: Original Sin 2 یکی از بهترین بازی‌های نقش‌آفرینی است که تا به امروز برای پی‌سی منتشر شده است. استودیو لارین موفق شده راهی را که در نسخه اول بازی آغاز کرده بود به بهترین شکل ممکن ادامه دهد و تجربه‌ای عالی خلق کند. یک سری باگ‌ها و برخی نبرد‌های مشکل‌دار، تنها ایراد‌های خیلی جزئی بازی هستند، اما حتی با وجود این مشکلات هم Divinity: Original Sin 2 قطعا یکی از بهترین‌های این سبک است. 

آی‌جی‌ان: ۹۶ از ۱۰۰

Divinity: Original Sin 2 با الهام از بازی‌های نقش‌آفرینی کلاسیکی چون Baldurs Gate 2 ساخته شده است، اما این بازی‌ها در واقع تنها یک منبع الهام هستند که Divinity: Original Sin 2 با استفاده از آن‌ها، تجربه منحصر‌به‌فرد و فوق‌العاده‌ای خلق کرده است. داستان عالی و مبارزات فوق‌العاده بازی، آنقدر خوب هستند که در کم‌تر بازی دیگری کیفیتی در این حد را تجربه کرده‌ایم. همچنین عامل دیگری که بازی را جذاب کرده، این است که Divinity: Original Sin 2 باعث می‌شود آنقدر غرق بازی شوید که نتوانید از بازی کردن آن دست بکشید. Divinity: Original Sin 2 قطعا بازی‌ای است که از آن به‌عنوان یکی از بهترین‌های این سبک یاد خواهد شد. 

پی‌سی گیمز: ۹۳  از ۱۰۰

Divinity: Original Sin 2 بازی‌ای است که برای افراد صبور ساخته شده است. بازی به شکلی است که می‌توان ساعت‌ها در دنیای آن غرق شد و به اکتشاف پرداخت و کماکان از بازی لذت برد. به شخصه نزدیک به ۱۰۰ ساعت زمان را در جهان بازی Divinity: Original Sin 2 صرف کرده‌ام و خب به جرات می‌توانم بگویم که بازی حتی می‌تواند دو برابر این زمان هم سرگرم‌کننده باشد. 

نمره بازی Divinity 2


اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده