// چهار شنبه, ۱۳ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۴۵

حالت Co-op به صورت رسمی به نسخه‌ی PC بازی Resident Evil: Revelations 2 اضافه شد

زمان زیادی از عذرخواهی کپ‌کام به دلیل عدم وجود حالت Co-op به نسخه‌ی رایانه‌های شخصی ویندوزی  بازی Resident Evil: Revelations 2 نمی‌گذرد.  حال امروز رسما اعلام شد که این حالت به بازی اضافه شده است. در ادامه با زومجی همراه باشید.
در ابتدا بخش Co-op آفلاین به عنوان ویژگی‌های Resident Evil: Revelations 2 بر روی صفحه‌‌ی استیم نوشته شده بود. در توضیحات بازی اشاره شده بود که بازیکن قادر است تا بازی را به صورت تک‌نفره و با یک همکار دارای هوش مصنوعی یا به صورت Co-op آفلاین انجام دهد. به گفته‌ی کپ‌کام، به دلیل اطمینان حاصل کردن از ارائه‌ی تجربه‌‌‌ای با ثبات برای بازیکنان در رایانه‌های شخصی مختلف، بخش Co-op بازی حذف شده بود. اما اکنون کپ‌کام یک نسخه‌ی آزمایشی از بسته بروزرسانی جدید را منتشر کرده که به بازیکنان در نسخه‌ی رایانه‌های شخصی ویندوزی اجازه می‌دهد تا بخش داستانی و Raid mode را به صورت اسپلیت اسکرین بازی کنند. کپ‌کام گفت:
ما می‌خواهیم این ویژگی را هر چه زودتر در اختیار بازیکنان نسخه‌ی رایانه‌های شخصی ویندوزی بازی قرار دهیم. به همین خاطر شاید این بستخ بروزرسانی نتواند به صورت صد درصد بدون مشکل باشد. بازخورد کسانی که نسخه‌ی آزمایشی را امتحان کردند، مثبت بوده است. هر گونه‌ نظر و پیشنهاد پیرامون این ویژگی را از طریق استیم به ما اطلاع دهید.
برای فعال سازی این قابلیت مراحل زیر را باید دنبال کنید:
  • بخش داستانی: ابتدا وارد بازی (گیم‌پلی) شوید و دکمه‌ی START را توسط کنترلر دوم بزنید. با اتمام بازی یا رفتن به منوی اصلی بازی به صورت اتوماتیک این ویژگی دیگر از دسترس خارج می‌شود.
  • بخش Raid Mode: دکمه‌ی START را توسط کنترلر دوم در داخل این بخش از بازی بزنید تا قابلیت اسپلیت اسکرین برای شما فعال شود. شخصیت خود را انتخاب و سلاح‌های خود را آماده کنید، سپس به صورت عادی ماموریت خود را آغاز کنید. با خارج شدن از این بخش، به صورت اتوماتیک این ویژگی دیگر از دسترس خارج می‌شود.
  • با قطع کنترلر دوم، بازی به حالت تک‌نفره خود باز می‌گردد و همکار شما توسط هوش مصنوعی کنترل می‌شود.
البته بخش Raid Mode نسخه‌ی رایانه‌های شخصی ویندوزی بازی هنوز فاقد بخش Co-op آنلاین است. کپ‌کام گفته است که برنامه‌هایی برای افزودن این بخش به بازی دارند. Resident Evil: Revelations 2 به صورت چهار قسمتی و در تاریخ‌های گوناگونی منتشر می‌شود. قسمت اول هم‌اکنون در دسترس است، قسمت دوم ۱۳ اسفند، قسمت سوم ۲۰ اسفند و در نهایت قسمت چهارم و پایانی ۲۷ اسفند سال جاری برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن 3، پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس 360 و رایانه‌های شخصی ویندوزی عرضه می‌شود. قیمت هر قسمت  ۵.۹۹ دلار خواهد بود و اگر بخواهید Season Pass را دریافت کنید، باید ۲۴.۹۹ دلار پرداخت نمایید. در صورت تهیه‌ی نسخه‌ رایانه‌های شخصی ویندوزی بازی، این مراحل را انجام دهید و از انجام بازی‌ به صورت دو نفره لذت ببرید. در صورت دستیابی به حالت اسپلیت‌اسکرین بازی، ما را از نظرات خود آگاه سازید. منبع: eurogamer


اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده