// جمعه, ۲۷ مرداد ۹۶ ساعت ۲۱:۳۲

یک استودیوی واقع در لندن، مشغول ساخت یک بازی جدید بر اساس رمان مشهور مزرعه حیوانات (قلعه حیوانات) است. 

اریک آرتور بلر که بیشتر با نام مستعار جورج اورول شناخته می‌شود، دقیقاً در چنین روزی و در هفتاد و دو سال پیش، رمان مزرعه حیوانات را منتشر کرد؛ یک اثر ادبی مشهور که توانست بعدها منبع الهام بسیاری از داستان‌های دیگر شود. امروز در جریان اخبار بازی و به مناسبت هفتاد و دو سالگی این رمان، یک استودیوی مستقل به‌طور رسمی اعلام کرد که در حال ساخت یک بازی با اقتباس از این رمان است. 

در حال حاضر، جزییات چندان از این بازی مستقل در دست نیست و هنوز به‌طور دقیق نمی‌دانیم که قرار است با نام بازی Animal Farm عرضه شود یا خیر. همچنین نام بسیاری از افرادی که در حال توسعه‌ی بازی هستند نامعلوم است. با این حال، می‌دانیم که ایمرِی جِل، یکی از مؤسسان استودیوی بوسا (سازندگان بازی I Am Bread و بازی Surgeon Simulator) یکی از سازندگان بازی خواهد بود. علاوه بر این، اندی پین نیز که مؤسس کمپانی The Mastertronic Group است در توسعه این بازی نقش دارد. 

هدف این بازی «ترکیب کردن اهداف سیاسی و هنری با یکدیگر» است؛ مانند همان کاری که جورج اورول انجام داد. در ادامه می‌توانید اطلاعاتی را که از سوی سایت سازنده‌ی بازی جمع‌آوری شده است، بخوانید: 

حفظ باورها

ما در دوران آشفته‌ای زندگی می‌کنیم که دموکراسی ما، از هر طرف مورد تهاجم قرار گرفته است. مزرعه حیوانات یک اثر ادبی کلاسیک است که پیام اصلی آن بیش از هر زمان دیگری به دنیای امروز ما ربط پیدا کرده. ما این داستان را برای مخاطب‌هایی جدید و روی مدیومی جدید [گیم] اقتباس می‌کنیم و در عین حال به چشم‌انداز جورج اورول در رمان وفادار می‌مانیم. 

سفر شما

یک داستان خوب باعث می‌شود تا با قهرمان‌های آن احساس همذات‌پنداری کنیم و یک قهرمان بزرگ در داستان می‌تواند این احساس را برانگیخته کند. ولی یک بازی ویدیویی به ما اجازه می‌دهد تا در نقش همان قهرمان‌ها قرار بگیریم و چالش‌های آن‌ها را تجربه کنیم. بازی ما هم این تجربه‌ی مجازی را برایتان به ارمغان می‌آورد؛ به طوری که شما هم بخشی از این مزرعه خواهید بود. 

استقلال فکری

ما در زمان برهم‌ریخته و مشوشی زندگی می‌کنیم. در حالی که فکر می‌کردیم جهان از نظر اجتماعی در حال پیشرفت است، در واقع، وارد خوابی عمیق شده بودیم. بنابراین نتوانستیم متوجه شویم که شرکت‌ها و قدرت‌های سیاسی فاسد، دیدگاه‌های ما را سرکوب و خاموش می‌کنند. ما قصد داریم تا در کنار حفظ فرآیند خلاقانه و مستقل خودمان، تنها نسبت به کار جورج اورول و مخاطبان خود وفادار و مسئول باشیم. 

پلتفرم‌ها و ژانر این بازی در حال حاضر نامشخص است و باید منتظر اطلاعات بیشتر از سوی سازندگان باشیم. 

داستان کتاب مزرعه حیوانات (یا قلعه حیوانات)، درباره‌ی گروهی از حیوانات است که در برابر صاحبان انسان خود انقلاب می‌کنند و کنترل مزرعه را به دست می‌گیرند. با این حال، حیواناتی که بر صندلی قدرت نشسته‌اند نیز خودشان به دیکتاتورها تبدیل می‌شوند. این اثر ادبی کلاسیک، از زبان خود جورج اورول، قصه‌ای کنایه‌آمیز است که از انقلاب ۱۹۱۷ روسیه الهام گرفته؛ زمانی که حاکمیت تزارها سرنگون و سپس مدت‌ها بعد به حکومت دیکتاتوری ژوزف استالین تبدیل شد.  


منبع DualShockers

اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده