نویسنده: افشین پیروزی
// سه شنبه, ۱۳ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۰۱

بازی Evil Genius 2 معرفی شد

پس از گذشت ۱۳ سال از عرضه بازی Evil Genius، دنباله این بازی با نام Evil Genius 2 معرفی شد. 

امروز و در جدید‌ترین اخبار بازی، استودیو ربلیون، سازنده بازی‌هایی چون Sniper Elite، رسما بازی Evil Genius 2 را معرفی کرد. نسخه اول این بازی یک اثر استراتژی بود که در سال ۲۰۰۴ برای پی‌سی عرضه شد. این بازی توسط استودیو الیکسیر ساخته شده بود؛ اما ربلیون در سال ۲۰۰۵ امتیاز ساخت این سری را خریداری کرد و به همین دلیل هم دنباله بازی توسط این استودیو ساخته می‌شود. ربلیون پس از معرفی بازی Evil Genius 2، بیانیه‌ای در این مورد منتشر و اعلام کرد که این بازی یک ریمستر نیست:

ما مفتخر هستیم که اعلام کنیم در حال کار روی بازی Evil Genius 2 هستیم. همچنین می‌خواهیم خیلی رسمی و واضح بگوییم که Evil Genius 2 یک ریمستر یا بازسازی نیست و یک دنباله کامل برای بازی Evil Genius است که به صورت رایگان هم منتشر خواهد شد.

همچنین ذکر این موضوع نیز لازم است که بازی Evil Genius 2 برای پی‌سی ساخته می‌شود؛ اما مانند همیشه پلتفرم‌های دیگر را نیز در نظر داریم تا ببینیم که بازی برای کدام پلتفرم‌ها مناسب خواهد بود و امکان عرضه آن روی کدام پلتفرم‌ها وجود خواهد داشت. 

استودیو ربلیون اولین بار در سال ۲۰۱۳ به احتمال ساخته شدن دنباله بازی Evil Genius اشاره کرد و در آن زمان گفت که ایده‌هایی برای ساخت این بازی دارد؛ ایده‌هایی که البته توجه ناشران مدنظر ربلیون را جلب نکرده و به همین دلیل هم بودجه ساخت بازی تامین نشده است. همچنین ربلیون امروز اعلام کرد که یکی دیگر از دلایل به تعویق افتادن ساخت بازی از سال ۲۰۱۳ تا به الان، تمرکز استودیو روی پروژه‌های دیگری چون نسخه‌های سوم و چهارم Sniper Elite بوده است. همچنین به لطف استقبال خوب گیمر‌ها از بازی‌های ربلیون مثل Sniper Elite، این استودیو دیگر مشکلی از نظر تامین بودجه بازی هم نداشته و نیازی به تامین هزینه‌ها از طریق ناشر دیگر هم ندارد. 

با اینکه بازی Evil Genius 2 امروز معرفی شد، اما سازندگان اعلام کرده‌اند که بازی هنوز در مراحل اولیه ساخت است و به این زودی‌ها نباید منتظر آن بود.


منبع GameSpot
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده