// پنجشنبه, ۱۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۴

انویدیا سرویس ابری GeForce Now را برای پی سی معرفی کرد

کمپانی انویدیا در CES 2017 از سرویس گیمینگ ابری GeForce Now برای مک و ویندوز رونمایی کرد.

در نمایشگاه CES 2017 لاس‌وگاس، انویدیا خدمات جدیدی را به پی‌سی-گیمرها معرفی کرد. جن سون هوانگ (Jen-Hsun Haung)، مدیرعامل کمپانی، شخصاً در نمایشگاه حاضر شد و نسخه‌ی رایانه‌های شخصی GeForce Now را رونمایی کرد. این سرویس ابری به مشترکین‌اش امکان می‌دهد تا بدون داشتن سیستمی قدرتمند، بازی‌های روز را روی رایانه‌های‌شان تجربه کنند. خدمات فوق در سیستم‌عامل‌های ویندوز و مک قابل استفاده خواهد بود.

نسخه‌ی پی‌سی GeForce Now برخلاف نمونه‌های مشابه، از جمله جیفورس ناو انویدیا شیلد، یک سرویس اشتراک گیم نیست؛ بلکه نوعی خدمات «اجاره‌ی سرور» است. در نتیجه به‌جای آنکه در آن، فهرستی از بازی‌ها در برابر کاربر قرار بگیرد، وی به بازی‌هایی دسترسی پیدا می‌کند که آن‌ها را مستقیماً از استیم، اوریجین یا دیگر پلتفرم‌های گیمینگ پی‌سی خریداری کرده است. بازی‌ها سپس به‌واسطه‌ی سرویس GeForce Now روی سرورهای GRID انویدیا اجرا و از طریق اینترنت روی رایانه‌ی مشتری استریم می‌شوند و در عوض، کاربر باید مبلغی را به‌ازای هر ساعت بهره‌گیری از این خدمات پرداخت کند. در این میان، گیمر تنها کافی است تا یک نرم‌افزار کلاینت «بسیار کوچک» را روی سیستم‌اش نصب کند و گویا نتیجه‌ی کار هم به اندازه‌ای خوب هست که گویی بازی‌ها در همان سیستم میزبان در حال اجرا هستند. آن‌طور که گفته شده، نصب کردن یک بازی کامل از استیم روی GeForce Now تنها حدود یک دقیقه زمان می‌برد؛ ضمن اینکه بروزرسانی‌های آن هم به‌طور خودکار دریافت خواهند شد.

استفاده از سرویس ابری GeForce Now در هر ۲۰ ساعت دستکم ۲۵ دلار هزینه خواهد داشت و طبیعتاً هزینه‌ی خریداری بازی‌ها هم، که باید به‌شکل دیجیتال از فروشگاه‌های مورد پشتیبانی خریداری شوند، به این مبلغ اضافه می‌شود. جیفورس ناو پی‌سی از ماه مارس (اسفند ۹۵-فروردین ۹۶) در قالب دسترسی زودهنگام راه‌اندازی می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند از آن زمان به سراغ‌اش بروند. این خدمات در چند سطح مختلف، با کیفیت‌های اجرای متفاوت، قابل استفاده خواهد بود که بهره‌گیری از سطوح بالاتر آن، نیازمند هزینه کردن مبالغ بیشتری است.

تمام مقالات زومجی از نمایشگاه CES 2017 را از اینجا بخوانید.


اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده