نویسنده: تیم زومجی
// جمعه, ۱۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۰۰

نبرد کاراکترها: مامور ۴۷ در برابر مارکوس فینیکس - مرحله یک چهارم پایانی (برنده: مامور ۴۷)

در دومین نبرد مرحله یک چهارم پایانی نبرد کاراکترهای زومجی، مامور ۴۷ در مقابل مارکوس فینیکس قرار گرفته است.

روز گذشته و با نبرد بین ماریو و بتمن، به صورت رسمی دور یک چهارم پایانی نبرد کاراکترهای زومجی آغاز شد. امروز و در دومین نبرد مرحله یک چهارم نهایی، Agent 47، آدم کش ماهر دنیای بازی‌های ویدیویی در برابر مارکوس فینیکس افسانه‌ای قرار گرفته است. کدام یک در این نبرد پیروز خواهند شد و می‌توانند به مرحله نیمه نهایی، جایی که باید با برنده جدال شاهزاده فارسی و کاپیتان پرایس روبه‌رو شوند، برسند؟ مامور ۴۷ یا مارکوس فینیکس؟

Agent 47

مامور ۴۷، در دور قبل مسابقه، در برابر لئون اس کندی قرار گرفت و توانست در یک مسابقه نسبتا نزدیک، وی را شکست دهد. در دور قبلی، مامور ۴۷، توانست با به دست آوردن ۲۷۵۱ رای و کسب ۵۳/۷ درصد آرا در مقابل ۲۳۷۲ رای لئون اس کندی، به مرحله یک چهارم نهایی برسد. آیا وی‌ می‌تواند در این مرحله از پس مارکوس فینیکس هم بر بیاید و به یکی از چهار شخصیت محبوب تبدیل شود؟ 

چه عاشق سبک مخفی کاری باشید و چه نباشید، مامور 47، مطمئنا محبوب‌ترین کاراکتر طاس دنیای بازی‌ها را به خوبی می‌شناسید. او با پرستیژ خاص و مصممی که دارد، از همان ابتدای کار که پا به دنیای بازی‌ها گذاشت، تبدیل به یکی از کاراکترهایی شد که بسیاری از گیمرها آن را قبول داشتند و از مخفی‌کاری با او لذت می‌بردند. شاید عادت داشته باشیم که کاراکترهای دنیای بازی‌ها را همیشه با ظاهرهای متفاوت و مختلفی ببینیم، اما مامور 47، همیشه با کت و شلوار مشکی و آن کروات قرمز رنگش حس یک قاتل باکلاس را به بازیکنان القا کرده است.

نه تنها ظاهر او، بلکه ایجنت 47 یکی از با مهارت‌ترین قاتلین دنیای بازی‌ها است که سری Hitman بدون او به این اندازه محبوب نبود. بر اساس آزمایش‌ها و تغییرات ژنتیکی که روی او انجام شد، بدن او از نظر فیزیکی نسبت به دیگر انسان‌های معمولی پیشرفت کرده و قوی‌تر شده است. به همین دلیل است که او از قدرت بدنی بالا، سرعت بالا و تحمل بالا بهره می‌برد. همچنین بر اساس این تغییرات ژنتیکی، قدرت حواس چندگانه و هوش او بسیار عمیق‌تر شده و به همین دلیل است که می‌تواند حضور دشمن را در بخش‌های مختلف یک منطقه به خوبی احساس کند.

Marcus Fenix

مارکوس فینیکس، مردی که توانست در مرحله قبل، در برابر نماد دنیای فال‌اوت یعنی والت‌بوی پیروز شود. وی توانست این موفقیت را با کسب ۲۹۱۹ رای به دست آورد. ۲۹۱۹ رای به دست آمده توسط فینیکس، ۵۸/۱۶ درصد رای‌های مسابقه قبل را تشکیل می‌داد. فینیکس توانست با این کار خود را به مرحله یک چهارم پایانی برسد و این‌بار باید در مقابل یکی از مخوف‌ترین آدم‌کشان دنیای بازی یعنی ایجنت ۴۷ قد علم کند. آیا فینیکس می‌تواند با غلبه بر مامور ۴۷، راه خود را به ۴ شخصیت محبوب دنیای بازی باز کند؟

سال ۲۰۰۶، زمانی که کنسول‌های نسل هفتم پا به میدان گذاشتند، این مارکوس فینیکس بود که همراه با سری ‌Gears of War‌ کل صنعت گیم را با آن گرافیک عجیب و غریب خود دگرگون و سبک تیراندازی سوم شخص را همانند انفجار توپی به جلو هدایت کرد. یکی از برترین ویژگی‌های سری Gears of War، مردان گردن کلفتی بودند که با هیچ دشمنی شوخی نداشتند و تنها هدفشان از بین بردن لوکاست‌ها از روی زمین بود.

مارکوس فینیکس همراه با دوستان خود توانستند یکی از برترین بازی‌های تیراندازی سوم شخص صنعت گیم را به این مرحله از محبوبیت برسانند. این مرد افسانه‌ای که در سه‌گانه Gears of War به عنوان کاراکتر اصلی به ایفای نقش پرداخت، ظاهری متفاوت نسبت به بسیاری از کاراکترهای دیگر در دنیای بازی‌ها داشت. بازوهای حجیم، طرز راه رفتن سنگین و حتی آن صدای خشن برای بسیاری از بازیکنان جذاب و دلچسب بود. درست است که در طول بازی شاهد داستان پردازی یا شخصیت پردازی بسیار عمیقی از این کاراکتر نبودیم، اما برخلاف تصور شما، مارکوس فینیکس در کتاب‌ها و داستان‌های مصور شخصیت پردازی قوی‌ای دارد. او یک سرباز و یک فرمانده حرفه‌ای است که در عین حال اعصاب ندارد و بسیار هم پرخاشگر است. می‌توان به راحتی گفت که مارکوس فینیکس یکی از بهترین خاطرات ما را در بین بازی‌‌های ویدویی رقم زد، چرا که از همان اولین مراحل بازی Gears of War، تبدیل به یکی از دوست ‌داشتنی‌ترین کاراکترهای تاریخ شد.

حامیان و جوایز

گیگابایت

جایزه نفر اول: یک کارت گرافیک GTX1060 G1 Gaming

جایزه نفرات سوم تا هفتم: ۵ اسپیکر S3000 گیگابایت

فروشگاه اگزو

جایزه نفر دوم:  یک دستگاه پلی‌استیشن 4 


تهیه شده در زومجی
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده