نویسنده: تیم زومجی
// جمعه, ۳ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۰۰

نبرد کاراکترها: بتمن در مقابل الی - مرحله یک هشتم پایانی (برنده: بتمن)

امروز در سومین مرحله یک هشتم پایانی رقابت‌های نبرد کاراکترها، شاهد یک مسابقه جذاب بین الی و بتمن خواهیم بود. آیا الی می‌تواند انتقام نیتن را بگیرد؟ یا بتمن به راحتی او را کنار می‌زند؟

در سومین مرحله یک هشتم پایانی رقابت‌های کاراکترها، این بار شاهد یک مسابقه حیاتی و جالب هستیم. در مرحله قبل که بتمن توانست نیتن دریک را با اختلاف کمی شکست دهد، حال باید باری دیگر با یکی از کاراکترهایی از جنس ناتی‌داگ رو به رو شود. آیا الی جوان می‌تواند انتقام نیتن دریک را بگیرد؟ بگذارید این دو با هم رو به رو شوند.

Batman

در مرحله اول رقابت‌های کاراکترها، می‌توان گفت قرار گرفتن بتمن در مقابل نیتن یکی از جذاب‌ترین مسابقاتی بود که پشت سر گذاشتیم. این رقابت عالی و جذاب که ۵ هزار و ۸۱۵ نفر در آن شرکت کردند با نتیجه‌ای عجیب به اتمام رسید. نیتن دریک محبوب نتوانست با جمع آرای ۲۷۸۷ در برابر ۳۰۲۸ عدد از رای بتمن به پیروزی دست پیدا کند تا مجبور باشیم با نیتن دریک در این مسابقات خداحافظی کنیم. اما سرنوشت بتمن او را در مقابل دختری قرار دارد که او هم از جنس استودیو ناتی‌داگ است؛ محبوب، بی‌نظیر و فوق‌العاده دوست داشتنی! آیا این بار بتمن می‌تواند باز هم پیروز شود؟

شوالیه شنل‌پوش، شوالیه سیاه، مرد خفاشی، بروس وین یا همان بتمن! شاید بتوان این ابر قهرمان دنیای دی‌سی را در کنار سوپرمن در زمره شناخته‌ شده‌ترین ابرقهرمان‌های دنیا قرار داد. شخصیتی که برای اولین بار در سال ۱۹۳۹ توسط باب کین و بیل فینگر ساخته شده و در شماره ۲۷ کمیک‌های کارآگاه دیده شد. شمایل بتمن در این ۷۷ سال، دستخوش تغییرات بسیار زیادی شده است. تعدادی از منتقدین این شخصیت می‌گویند که او به هیچ عنوان در دسته ابرقهرمانان قرار نمی‌گیرد زیرا هیچ قدرت ماورا الطبیعه‌ای ندارد اما طرفداران وی می‌گویند که هوش سرشار او، قدرت ماورا الطبیعه او به حساب می‌آید.

جذابیت این شخصیت باعث شده که بتمن نه تنها در کمیک‌ها و سینما و تلویزیون بارها و بارها و بارها به طرق مختلف به شمایل کشیده شود، بلکه در دنیای بازی‌های ویدیویی نیز از ۳۰ سال گذشته شاهد حضور شوالیه شنل‌پوش در بازی‌های بسیار زیادی بودیم که در بین آنها آثاری دیده می‌شوند که در زمره بهترین بازی‌های ویدیویی تاریخ جای می‌گیرند. اولین بار در سال ۱۹۸۶ یعنی ۳۰ سال پیش شخصیت بتمن برروی کنسول ZX Spectrum ظاهر شد و آخرین بازی نیز با حضور بتمن، Batman: Return to Arkham نام داشت. بتمن در طول تاریخ در تعدادی بازی ویدیویی نیز به صورت شخصیت غیر قابل بازی هم وجود داشت که می‌توانیم از جالب‌ترین آنها به حضورش به عنوان یک باس در مرحله‌ای از بازی The Revenge of Shinobi محصول سال ۱۹۸۹۹ اشاره کنیم.

ellie

در نبرد هشتم از مرحله مقدماتی نبرد کاراکترها، سم فیشر، یکی از کهنه‌کارهای صنعت گیم از بخت بدش به یکی از دخترک‌های جوان دنیای بازی‌ها برخورد کرد. در این مسابقه ۴۸۰۹ نفر به شرکت در نظرسنجی پرداختند و الی نشان داد که حتما نباید یک کاراکتر قدیمی باشد که پیروز میدان می‌شود. الی با ۳۰۶۹ رای در مقابل ۱۷۴۰ رای سم توانست با خیالی راحت به مرحله بعدی صعود کند. اما در مرحله یک شانزدهم پایانی او به کاراکتری خورد که بعید است بتواند به راحتی از پس او بربیاید. آیا الی می‌تواند انتقام ناتی‌داگ، انتقام نیتن دریک را از بتمن بگیرد؟

دختر ۱۴ ساله‌ای که کنار همه‌ی آدم‌بزرگ‌های دنیای زامبی‌زده‌ی پساآخرالزمانی The Last of Us، با اینکه تنها سه سال است می‌شناسیم‌اش هرگز نمی‌توانیم نگاه نگران او را در آخرین فریم بازی فراموش کنیم. الی سال‌ها بعد از شیوع ویروس در یک منطقه‌ی نظامی قرنطینه شده به دنیا آمده و اطلاعات چندانی از دنیای قبل از خود ندارد. آنا، مادر او، قبل از مرگ خود الی را به مارلین یکی از مسئولان آن منطقه‌ی نظامی سپرد و ۱۴ سال بعد از اینکه متوجه می‌شوند الی در برابر این ویروس مصون است، قصد دارد او را به یک بیمارستان ببرد تا شاید امیدی برای ساخت یک واکسن باشد.

می‌توان موارد زیادی را از دلایل حضور الی در نبرد کاراکترهای زومجی برشمرد اما شاهکار ناتی داگ جایی به اوج خورد می‌رسد که در اواخر بازی، کنترل او را به دست می‌گیریم و چنان با یکی از کم سن و سال‌ترین پروتاگونیست‌های دنیا بازی‌های رایانه‌ای همذات‌پنداری می‌کنیم که گویی دیگر هیچ چیزی در زندگیمان مهم‌تر از نجات جان جوئل نیست. روحیه‌ی بلندپرواز او و نترسی‌اش در بسته‌ی الحاقی Left Behind جایش را به دنیایی کودکانه و رنگارنگ در اعماق تخیلات او می‌دهد که ما را بیش از پیش عاشق خودش می‌کند.

حامیان و جوایز

گیگابایت

جایزه نفر اول: یک کارت گرافیک GTX1060 G1 Gaming

جایزه نفرات سوم تا هفتم: ۵ اسپیکر S3000 گیگابایت

فروشگاه اگزو

جایزه نفر دوم:  یک دستگاه پلی‌استیشن 4 


تهیه شده در زومجی
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده