نویسنده: افشین پیروزی
// دوشنبه, ۱۵ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۱

حجم بازی Forza Horizon 3 روی پی سی و ایکس باکس وان مشخص شد

سایت مایکروسافت بازی Forza Horizon 3 را در لیست بازی‌های قابلیت Play Anywhere قرار داده و از این طریق حجم این بازی روی پی‌سی و ایکس‌باکس وان مشخص شده است.

سری Forza یکی از بازی‌هایی است که هر سال شاهد انتشار نسخه جدیدی از آن روی کنسول ایکس‌باکس وان هستیم. البته یک سال نسخه شبیه‌ساز این سری با نام Motorsport عرضه می‌شود و یک سال هم نسخه آرکید مانندِ آن با نام Horizon. امسال هم جدید‌ترین نسخه این مجموعه یعنی Forza Horizon 3 در تاریخ ۶ مهر برای ایکس‌باکس وان و ویندوز 10 عرضه شده و گیمر‌ها را به طبیعت زیبای استرالیا خواهد برد تا در آن با انواع و اقسام ماشین‌ها، مسابقه داده و در رقابت‌های مختلف شرکت کنند.

Forza Horizon 3 یکی از بازی‌هایی است که از قابلیت Play Anywhere مایکروسافت پشتیبانی می‌کند و با خرید نسخه دیجیتالی آن روی هریک از پلتفرم‌ها، نسخه دیگر را هم به صورت رایگان دریافت خواهید کرد. از این رو این بازی در صفحه‌ای یکسان در سایت مایکروسافت برای هر دو پلتفرم لیست شده است. با اینکه حجم فایل دانلودی بازی هنوز در این صفحه مشخص نیست، ولی حجمی که بازی روی کنسول یا پی‌سی شما به خود اختصاص می‌دهد، تقریبا ۴۳/۳۴ تا ۶۰ گیگابایت ذکر شده است.

بر این اساس، ممکن است عدد اول مربوط به حجم بازی روی ایکس‌باکس وان و عدد دوم هم مربوط به حجم آن روی ویندوز 10 باشد. یا اینکه احتمال دارد حجم اولیه بازی ۴۳/۳۴ گیگابایت باشد و سپس با انتشار محتوا و DLC‌های جدید، در آینده حجم آن به ۶۰ گیگابایت برسد. به هر حال آنچه که مشخص است، این است که با یک بازی نسبتا حجیم روبرو خواهیم بود.

Forza Horizon 3 توسط استودیو پلی‌گراند گیمز ساخته می‌شود و اخیرا هم در جریان نمایشگاه PAX West 2016 تریلر جدید و زیبایی از گیم‌پلی آن منتشر شد که می‌توانید در زومجی آن را تماشا کنید.


اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده