نویسنده: سجاد پاک آیین
// جمعه, ۵ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۰

ویژگی تأییدیه دو مرحله‌ ای به شبکه پلی‌ استیشن اضافه شد

امروز شرکت سونی ویژگی تأییدیه دو مر‌حله‌ای برای ورود به حساب‌های کاربری پلی‌استیشن را به شبکه پلی‌استیشن اضافه کرد. برای مطالعه جزئیات بیشتر با زومجی همراه باشید.

بالاخره شرکت سونی حالت تأیید دو مرحله‌ای را به شبکه پلی‌استیشن اضافه کرد. در این حالت کاربران برای ورود به حساب کاربری خود، شماره موبایل خود را وارد می‌کنند و کد تأییدیه به صورت پیامک به شماره موبایل آنها ارسال خواهد شد. پس وارد کردن کد مورد نظر آنها می‌توانند از حساب کاربری خود استفاده کنند.

حساب‌های کاربری پلی‌استیشن در کنار اطلاعات شخصی کاربرها، از اطلاعات مالی و کارت‌های بانکی نیز نگهداری می‌کند و برای حفاظت از اطلاعات کاربران نیاز به امنیت بیشتری بود. شبکه پلی‌استیشن یک‌بار در سال ۲۰۱۱ هک شد و  اطلاعات کاربری ۷۷ میلیون نفر در فضای مجازی پخش شد. شرکت سونی برای جلوگیری دوباره از این اتفاق، پس از پنج سال حالت تأیید دو مرحله‌ای را به این شبکه اضافه کرد.

Playstation Network

برای امنیت بیشتر حساب‌های کاربری، کاربران می‌توانند در کنسول خود از حساب کاربریشان خارج شوند و با استفاده از کامپیوتر یا اپلیکیشن Playstation App دوباره وارد حساب کاربری خود بشوند. هنوز برای خرید از فروشگاه پلی‌استیشن، حالت تأیید دومرحله‌ای اضافه نشده است و کاربران برای خرید از فروشگاه مانند گذشته می‌توانند با استفاده از رمز عبور حساب خود به خرید در فروشگاه بپردازند.

Playstation Network


منبع EuroGamer
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده