نویسنده: نادر امرایی
// دوشنبه, ۲۵ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۵۷

جزئیات بروزرسانی نسخه 4 پلی‌ استیشن 4 مشخص شد

وبلاگ رسمی پلی‌استیشن، امروز جزئیات تازه‌ای از نسخه 4 نرم‌افزار کنسول پلی‌استیشن 4 ارائه کرد. با زومجی و جزئیات خبر همراه باشید.

زمان زیادی تا آغاز بتا نسخه 4 نرم‌افزار پلی‌استیشن 4 باقی نمانده است و در همین راستا، امروز وبلاگ رسمی پلی‌استیشن، جزئیات تازه‌ای از این بروزرسانی ارائه کرده است. اگر شما جزو نفراتی بودید که برای شرکت در این بتا انتخاب شده‌اید، به زودی می‌توانید ویژگی‌های جدید نسخه جدید نرم‌افزار کنسول پلی‌استیشن 4 را تجربه کنید. این بروزرسانی، یک بروزرسانی بزرگ خواهد بود که در زیر می‌توانید برخی از این تغییرات را مشاهده کنید:

رابط کاربری تغییر یافته

در نرم‌افزار جدید پلی‌استیشن 4، رابط کاربری دستخوش تغییرات بسیاری شده است. برخی از این تغییرات مانند عکس پس‌زمینه و تب جدید تازه‌ها، از جمله مواردی هستند که آشکارند و برخی نیز مانند ایکون‌های جدید سیستمی و نوتیفیکیشن‌های بازطراحی شده، از جمله تغییرات کوچکتر محسوب می‌شوند. به طور کلی، رابط کاربری کنسول، دستخوش تغییرات کوچک و بزرگ زیادی شده است.

تغییرات منوی دسترسی سریع (Quick Menu)

نگه داشتن دکمه پلی‌استیشن برروی کنترلر دوال‌شاک 4، به شما قابلیت دسترسی به منوی سریع یا همان Quick Menu را می‌دهد. در این بروزرسانی جدید، این منو به طور کامل دستخوش تغییر شده است. یکی از بزرگترین تغییرات در نرم‌افزار نسخه 4، این است که این منو فقط بخشی از صفحه را اشغال می‌کند و دیگر لازم نیست که شما کاملا از بازی خود خارج شوید.

علاوه بر این، تعدادی مورد جدید به این منو اضافه شده است. شما از این به بعد می‌توانید وضعیت آنلاین یا آفلاین بودن دوستان خود را از طریق این منو مشاهده کنید و خیلی راحت‌تر به پارتی، گروه‌های مورد علاقه و موارد دیگر دسترسی داشته باشید. شما حتی توانایی شخصی‌سازی Quick Menu را دارید و مواردی را می‌توانید به آن اضافه و کم کنید. 

تغییرات منوی اشتراک گذاری (Share Menu)

منوی اشتراک‌گذاری نیز مانند Quick Menu، دستخوش تغییراتی شده است. شما با فشردن دکمه Share برروی کنترلر خود به این منو دسترسی پیدا می‌کنید. مانند منوی سریع، این منو نیز بخشی از صفحه را اشغال می‌کند. همچنین از این به بعد شما راحت‌تر و با سرعت بیشتری می‌توانید ویدیوها و اسکرین‌شات‌های خود را در شبکه‌های اجتماعی قرار دهید. یکی دیگر از تغییرات این بروزرسانی، این است که اینک شما می‌توانید ویدیوهایی تا ۱۴۰ ثانیه را برروی توییتر قرار دهید. پیش از این شما نمی‌توانستید ویدیویی بیشتر از ۱۰ ثانیه برروی توییتر به اشتراک بگذارید.

پوشه‌ها و مرتب‌سازی کتابخانه

یکی از بیشترین درخواست‌های کاربران، قابلیت مرتب‌سازی محتوا برروی پلی‌استیشن 4 بود. با این بروزرسانی جدید، شما توانایی این را دارید که برروی پلی‌استیشن 4 پوشه بسازید و محتوای خود را درون پوشه‌ها قرار دهید. با استفاده از این قابلیت شما می‌توانید بازی‌ها و اپلیکیشن‌های خود را درون یک پوشه قرار دهید و آنها را مرتب سازید.

علاوه بر این، این بروزرسانی تغییرات بسیار زیادی را برروی کتابخانه بازی‌ها و برنامه‌ها اعمال کرده است. یک تب جدید با نام «خریداری شده» به این بخش اضافه شده که تمام محصولاتی که متعلق به شما است اعم از بازی‌ها، دموها، بتاها و اپلیکیشن‌ها در آن وجود دارند. به همین دلیل، مرتب‌سازی محتوا بسیار راحت‌تر خواهد شد.

به علاوه ابزارهای جدیدی برای کتابخانه محتوای شما نیز وجود دارد. می‌توانید محتوای کتابخانه خود را بر اساس تاریخ خرید یا وضعیت نصب مرتب کنید.

بهبودهایی در سیستم تروفی‌ها

بروزرسانی جدید پلی‌استیشن 4، به شما این اجازه را می‌دهد که تروفی‌های خود را زمانی که آفلاین هستید مشاهده کنید. در این بخش شما گزینه‌ای به نام حالت آفلاین خواهید داشت که با فعال کردن آن، می‌توانید تروفی‌های خود را زمانی که آفلاین هستید مشاهده کنید. 

علاوه بر این شما توانایی این را دارید که اطلاعات تروفی‌های مخفی را مشاهده کنید. ایکون‌های این بخش نیز تغییر پیدا کرده‌اند. 

پروفایل‌های کاربران

پروفایل‌های کاربران نیز در این بروزرسانی از لحاظ ظاهری تغییر یافته است و اطلاعات مهم را به راحتی می‌توانید مشاهده کنید. به طور مثال، شما می‌توانید تروفی‌های خود را با دیگر کاربران مقایسه کنید. همچنین می‌توانید برای پروفایل خود عکس پس‌زمینه انتخاب کنید. 

البته این تمام ویژگی‌های جدید بروزرسانی نسخه 4 پلی‌استیشن 4 نیست و برخی از این ویژگی‌ها در نسخه بتا در دسترس نخواهند بود. هنوز تاریخ دقیق عرضه این بروزرسانی بزرگ اعلام نشده است اما هفته‌های آینده باید منتظر اعلام تاریخ رسمی انتشار آن از سوی Sony باشیم.


اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده