// دوشنبه, ۲۵ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۰۲

مایکروسافت Project Spark را برای همیشه از دسترس خارج کرد

سرانجام شرکت مایکروسافت (Microsoft) با خاموش کردن سرورهای بازی Project Spark، به کار این بازی پایان داد. با زومجی همراه باشید.

مایکروسافت قبلاً در ماه می اعلام کرده بود Project Spark دیگر ادامه پیدا نخواهد کرد و از همان زمان دیگر به کسی اجازه نخواهد داد این بازی رایگان را روی ایکس‌باکس وان و پی‌سی دانلود کند. خدمات آنلاین بازی چند ماهی برقرار بود و به کارش ادامه می‌داد، اما از ۱۲ آگوست (۲۲ مرداد) تمامی خدمات آنلاین بازی از دسترس خارج شدند. مایکروسافت در ماه می حین اعلام خبر اتمام کار بازی گفت:

بدون سرویس‌ها، گیمرها دیگر قادر نخواهند بود محتویات تولید شده توسط کاربرها را دانلود یا ساخته‌های خودشان را آپلود کنند.

بر اساس توضیحات مایکروسافت، کاربرانی که قصد داشتند به محتویات تولید شده دیگر کاربران در حالت آفلاین دسترسی داشته باشند می‌بایست این محتویات را پیش از ۲۲ مرداد دانلود می‌کردند. هرچند سرورهای بازی خاموش شده‌اند، ظاهراً این مسأله منجر به اخراج هیچ یک از کارمندان مایکروسافت نشده است. این بازی سال گذشته کاملاً به صورت رایگان درآمد و بسیاری از توسعه‌دهندگان بازی در تیم داکوتا (Team Dakota) جذب دیگر استودیو‌های مایکروسافت شدند. توماس گراتز، مدیر اجتماعات بازی، در ماه می گفته بود:

این تصمیم بسیار سختی برای تیم بود و ما با این موضوع برخوردی سطحی نداشتیم.

Project Spark بازی‌ای بود که قرار بود Conker، سنجاب بد دهن، را به ایکس‌باکس باز گرداند. هرچند، پیش از آنکه تمام بازی عرضه شود بازی کاملاً رایگان شد و عرضه‌ی محتوای دیجیتالی مربوط به Conker لغو شد.

نظر شما در خصوص این تصمیم مایکروسافت چیست؟


منبع Gamespot

اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده