// چهار شنبه, ۱۳ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۱

بررسی بازی Batman The Telltale Series از دید وبسایت‌های معتبر دنیا

استودیوی تل‌تیل گیمز با سبک خاصی که در بازی‌هایش به وجود آورده، طرفداران بسیاری کسب کرده و در جدیدترین سری خود سراغ بتمن رفته است. با زومجی همراه باشید تا مروری بر نمرات Batman: The Telltale Series داشته باشیم.

بازی Batman: The Telltale Series نگاه استودیوی خوش‌نام و صاحب‌سبک تل تیل گیمز به یکی از پرطرفدارترین قهرمان‌های دنیای کمیک و البته حرفه‌ای‌ترین کارآگاه‌های امروزی است. به جنبه‌ی کارآگاه بودن بتمن، چه در فیلم‌ها و چه در بازی‌ها تقریباً کم‌لطفی شده و همیشه او را به عنوان فردی عدالت‌خواه که علیه تاریکی می‌جنگیده می‌شناسیم. از طرف دیگر ما کمتر شاهد چهره‌ی واقعی او، یعنی بروس وین بودیم. حال تل‌تیل تصمیم گرفته بعد از سه‌گانه‌ی بسیار خوش‌ساخت راک‌استدی و فیلم‌های تحسین‌شده‌ای که از این ابرقهرمان ساخته شده، نگاهی متفات‌تر به او داشته باشد و در یک مجموعه‌ی جدید، به سراغ هر دو روی سکه رفته است.

بازی جدید همان امضای همیشگی تل‌تیل را روی خود دارد با گیم‌پلی متکی بر دکمه‌زنی و تصمیم‌گیری‌های متعدد، گیمر را هرچه بیشتر درگیر خود می‌کند. پررنگ‌تر شدن جنبه‌ی کارآگاهی بتمن و تمرکز بر روی زندگی روزمره‌ی او به عنوان رئیس شرکت وین، می‌تواند تنوع خوبی به بازی‌های بتمن تزریق کند و ظاهراً هم سازندگان در قسمت اول بازی در آن موفق شده‌اند. تل‌تیل در این بازی قابلیت جدیدی را امتحان کرده که برای اولین بار است در بازی‌های این استودیو می‌بینم. Batman: The Telltale Series دارای بخش چندنفره است که با نام Crowd Play شناخته می‌شود. بخش چندنفره بازی به این صورت کار می‌کند که کسانی که در حال تماشای بازی کردن شما هستند، می‌توانند در تصمیماتی که شما در طول بازی می‌گیرید، دخالت داشته باشند. البته فعلاً این قابلیت به صورت محلی اجرا می‌شود و برای کسانی است که در کنار هم بازی را تجربه می‌کنند.

قسمت اول بازی بتمن ساخته‌ی تل‌تیل، نمرات چندان ناامیدکننده‌ای نگرفته و با توجه گفته‌ی سازندگان که کیفیت را فدای عرضه‌ی زودتر قسمت‌های آتی نمی‌کنند، می‌توان به یک بازی خوب دیگر از این استودیو امیدوار بود. در ادامه نگاهی داریم به خلاصه بررسی‌های بازی از دید سایت‌های معتبر دنیا.

Batman: The Telltale Series

  • سازنده: تل‌تیل گیمز
  • سبک: ماجراجویی تعاملی
  • پلتفرم‌ها: پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان، پی‌سی، کنسول‌های نسل هفتم و موبایل
  • تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد

Batman: The Telltale Series

گیم‌اسپات: ۸۰ از ۱۰۰

درحالی که بسیاری روی شکل‌گیری بتمن تمرکز می‌کنند، تل‌تیل می‌خواهد بروس وین را نشان دهد و این کار را با مطرح کردن منطقی نشان می‌دهد که در آن آدم‌ها و روابط، عناصر اصلی هستند. قسمت اول بازی روند شکوفا شدن او را آغاز و صحنه را برای درخشش او آماده می‌کند. تل‌تیل همچنین به طرز شگفت‌انگیزی با استفاده از نقاط قوت آثار خود، تجربه‌ی بتمن بودن را به خوبی ارائه می‌دهد. قسمت «قلمروی سایه‌ها» یک داستان ساختاریافته از بروس وین را خلق می‌کند و شروع هیجان‌انگیزی است برای این مجموعه.

پالیگان: ۸۰ از ۱۰۰

به عنوان یک طرفدارن قدیمی بتمن، برای من بازی Batman: Arkhan Asylum اولین باری بود که واقعاً خواستم بتمن باشم. زمانی امیدم را به آن سری از دست دادم که آن مجموعه از بتمن، از چیزی که من در ذهن داشتم بسیار فاصله گرفت. با وجود بعضی دیالوگ‌های ضعیف و شروع آهسته، بازی Batman: The Telltale Series، بازی‌ای که درباره‌ی بروس وین است، ممکن است دوباره باعث شود من احساس کنم بتمن هستم.

آی‌جی‌ان: ۷۵ از ۱۰۰

بتمنِ تل‌تیل یک ماجراجویی غیرقابل‌پیشبینی چندوجهی است که توسط بتمنِ جنگجو، بتمنِ کارآگاه و بروس وینِ سیاست‌مدار ورایت می‌شود. سه کاراکتر و نحوه‌ی بازی کاملاً مجزا، فرمول آشنای تل‌تیل را تازه و درگیرکننده جلوه می‌دهند. بعضی دیالوگ‌ها به نظر می‌رسد درست سر جای خود قرار نگرفتند اما به احتمال زیاد هدفشان تنها پی‌ریزی یک شروع محکم برای قسمت‌های آینده است. سکانس‌های زیبا و پر اکشن مبارزه‌ها و جنبه‌ی خلاقانه‌ی کارآگاهی بازی، به میزان مناسبی بین بتمن و بروس وین تفاوت ایجاد می‌کند.

دیستراکتوید: ۷۰ از ۱۰۰

Batman: The Telltale Series شروع خوبی است. به اندازه‌ی برخی دیگر از کارهای تل‌تیل قوی نیست اما می‌تواند به خوبی به میراث بتمن ادای احترام کند و در این میان، چند خلاقیت هم دارد تا تجربه‌ی بازی را جذاب نگه دارد. بتمن تل‌تیل یک بازی خوش‌ساخت است که حتماً طرفداران خودش را دارد. ممکن است ارزش تکرار کمی داشته باشد، زیادی کوتاه باشد یا اشکال‌های غیرقابل اغماضی داشته باشند، اما به طور کلی، تجربه‌ای سرگرم‌کننده است.

گیم‌اینفورمر: ۷۰ از ۱۰۰

در قسمت اول، بتمن و بروس وین کاراکترهای پیچیده‌ای برای درک کردن هستند و انتخاب‌های بازیکن هم تصویر کاملی از آن‌ها ارائه نمی‌دهد. با وجود تمام ابزارهایش و صدای روباتیک مخصوص‌اش، بتمن در اینجا کاراکتر جذابی برای کنترل کردن نیست. دکمه‌زنی‌ها شاید در صحنه‌های فرار از زامبی‌های در «مردگان متحرک» جواب دهند، اما حداقل در این قسمت برای حرکات رزمی بتمن مناسب نیستند. اتفاق آخر این قسمت مرا منتظر قسمت بعدی نگه داشته اما این نکته را در نظر داشته باشید این سنگین‌ترین و آهسته‌ترین شروع در مجموعه‌ی تل‌تیل است.

batmant telltale series


منبع زومجی

اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده