نویسنده: افشین پیروزی
// سه شنبه, ۵ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۰۳

نینتندو NX به احتمال زیاد یک کنسول دستی است و از کارتریج استفاده می‌کند

طبق گزارش سایت یوروگیمر، کنسول نینتندو NX، در اصل یک کنسول دستی است که از کنترلر‌های جانبی هم پشتیبانی می‌کند و می‌توان آن را به تلویزیون هم متصل کرد. با زومجی همراه باشید.

سایت یوروگیمر، دقایقی پیش گزارشی منتشر کرد که به استناد آن، کنسول بعدی نینتندو یعنی Nintendo NX، یک کنسول دستی خواهد بود. این سایت اعلام کرده که منابع معتبری این موضوع را تایید کرده‌اند. بر این اساس، نینتندو ان‌ایکس یک کنسول دستی قابل حمل است که بر روی آن یک صفحه نمایشگر تعبیه شده است. در اطراف این نمایشگر، دو درگاه مخصوص اتصال کنترلر وجود دارد. همچنین این کنسول از یک داک مخصوص هم بهره می‌برد که به وسیله آن می‌توان کنسول را به تلویزیون وصل و به عنوان یک کنسول خانگی استفاده کرد.

کارتریج نینتندو NX

به استناد گزارش یوروگیمر، نینتندو NX بر خلاف کنسول‌های خانگی سونی و مایکروسافت، از کارتریج به جای دیسک استفاده خواهد کرد. هنوز حجم این کارتریج‌ها دقیقا مشخص نیست؛ ولی یوروگیمر اعلام کرده که حجم آن‌ها احتمالا ۳۲ گیگابایت خواهد بود. همچنین اعلام شده که برخلاف شایعات، کنسول جدید نینتندو از قابلیت Backward Compatibility بهره نمی‌برد و امکان اجرای بازی کنسول‌های پیشین نینتندو را ندارد. این کنسول همچنین احتمالا از بازی‌های دیجیتالی نیز پشتیبانی خواهد کرد.

از حیث مشخصات فنی، یوروگیمر اعلام کرده که قدرت پردازشی نینتندو NX توسط یک پردازنده Nvidia Tegra تامین می‌شود. چندی پیش گفته شده بود که این کنسول از یک پردازنده قدرتمند استفاده خواهد کرد و اگر واقعا از پردازنده تگرا در آن استفاده شده باشد، احتمالا انویدیا یک چیپ قدرتمند برای این کنسول طراحی کرده است. به‌علاوه این کنسول احتمالا از یک سیستم‌عامل کاملا جدید استفاده خواهد کرد.

در حالی که همه انتظار داشتند نینتندو در جریان نمایشگاه E3 2016 از ان‌ایکس رونمایی کند، این کمپانی تصمیم گرفت تا معرفی رسمی این کنسول را در زمان دیگری انجام دهد. این کنسول در ماه مارس ۲۰۱۷ (فروردین ۹۵-اسفند ۹۶) عرضه خواهد شد و بازی‌هایی مانند Legend of Zelda: Breath of the Wild و نسخه جدید Sonic کمپانی سگا نیز برای آن عرضه خواهند شد.

با اینکه سایت یوروگیمر ادعا کرده این گزارش‌ها توسط منابع معتبری ارائه شده‌اند، ولی هنوز هم تا تایید نشدن رسمی آن‌ها توسط نینتندو، نمی‌توان با قطعیت گفت که همگی آن‌ها درست هستند.

نظر شما در این مورد چیست؟


منبع EuroGamer
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده