// دوشنبه, ۴ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۰۳

کنسول ایکس باکس وان برای سومین بار در دو ماه اخیر با کاهش قیمت رو به رو شد

در حالی که تنها یک هفته تا عرضه ایکس‌باکس وان S باقی‌مانده است. کمپانی مایکروسافت برای سومین بار در عرض دو ماه اخیر، قیمت کنسول ایکس‌باکس وان را کاهش داده و این کنسول را با قیمت ۲۴۹ دلار به فروش می‌رساند. با زومجی همراه باشید.

دو ماه پیش بود که کمپانی مایکروسافت در اقدامی قیمت فروش کنسول ایکس‌باکس وان را کاهش داده و این کنسول را با قیمت ۲۹۹ دلار در اختیار علاقه‌مندان قرار داد. اما مدت زیادی نگذشته بود که کنسول ایکس‌باکس وان با تخفیف ۲۰ دلاری روبه‌رو شده و قیمت  ۲۹۹ دلاری به ۲۷۹ دلار تقلیل پیدا کرد. حال برای سومین بار این کنسول با کاهش قیمت روبه‌رو شده و با قیمت ۲۴۹ دلار در خرده‌فروشی‌ها به فروش خواهد رسید.

به گزارش وب‌سایت ایکس‌باکس وایر، تمام باندل‌های کنسول ۵۰۰ گیگابایتی اعم از Gears of War: Ultimate Edition، Quantum Break و Name your Game (با خرید این باندل به انتخاب خودتان نسخه دیجیتالی یکی از چهار بازی بزرگ پلتفرم ایکس‌باکس وان یعنی Forza Motorsport 6، Rise of the Tomb Raider، Gears of War: Ultimate Edition و Rare Replay در اختیار شما قرار می‌گیرد) با قیمت ۲۴۹ دلار عرضه می‌شوند. همچنین این قیمت تا آخرین کنسول موجود در انبارهای خرده‌فروشی پابرجا خواهد. یکی از اهدافی که مایکروسافت با کاهش قیمت کنسول ایکس‌باکس وان دنبال، پر کردن خلاء میان پلی‌استیشن 4 و این کنسول است. کمپانی سونی پیش از این اعلام کرده بود که تاکنون ۴۰ میلیون دستگاه پلی‌استیشن 4 در بازارهای جهانی به فروش رفته است. علی‌رغم اینکه کمپانی مایکروسافت همچنان از اطلاع‌رسانی آمار فروش کنسول نسل هشتم خود طفره می‌رود، اوایل امسال کمپانی الکترونیک آرتز اعلام کرد که تا ماه ژانویه سال ۲۰۱۶، تعداد ۱۹ میلیون دستگاه ایکس‌باکس وان توسط علاقه‌مندان خریداری شده است. بدون شک با عرضه بازی‌های موردانتظار Gears of War 4، Forza Horizon 3، ReCore و Madden NFL 17 بر روی کنسول ایکس‌باکس وان و وسیع‌تر شدن گنجینه بازی‌های کنسول ایکس‌باکس 360 به واسطه ویژگی پشتیبانی از بازی‌های نسل قبل بر روی این کنسول، این میزان افزایش نیز خواهد یافت.

یکی از عوامل تاثیرگذار در کاهش قیمت کنسول ایکس‌باکس وان که نباید از آن چشم‌پوشی کرد، معرفی و عرضه قریب‌الوقوع نسخه پیشرفته‌تر این کنسول تحت عنوان ایکس‌باکس وان S است. این کنسول جدید ۴۰ درصد کوچکتر و سخت افزار آن نیز دچار تغییر و تحول شده است. حال عرضه کنسول ایکس‌باکس اسکورپیو در سال آینده را به این معادل اضافه کنید، تا پاسخ «توقف احتمالی یکی از خط تولیدهای ایکس‌باکس و تصمیم کمپانی مایکروسافت مبنی بر به اتمام رساندن موجودی نسخه اولیه کنسول ایکس‌باکس وان» حاصل شود.

منبع: TheVerge


تهیه شده در زومجی

اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده