// سه شنبه, ۲۹ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۳۳

کنسول NES Classic Edition صدر جدول فروش آمازون را در اختیار گرفت

به نظر می رسد موفقیت‌های اخیر کمپانی نینتندو تنها به بازی Pokemon Go ختم نمی‌شود، زیرا جدیدترین محصول این کمپانی یعنی  NES Classic Edition است، توانسته صدر جدل فروش و پیش‌خرید فروشگاه آمازون را به نام خود ثبت کند. با زومجی همراه باشید.

کنسول Nintendo Entertainment System که به اختصار NES خوانده می‌شود، همواره یکی از برترین کنسول‌های تاریخ است. این کنسول یکی از عوامل رشد و نمو دوباره صنعت بازی‌های ویدیویی در ایالات متحده آمریکا پس از رکود این صنعت در سال ۱۹۸۳ بوده است. کمپانی نیتندو مدتی پیش نسخه کوچکتر کنسول NES را تحت عنوان NES Classic Edition معرفی کرد. حال بر طبق آمار منتشر شده فروشگاه آمازون، این کنسول توانسته صدر جدول پرفروش‌/پیش‌خرید این فروشگاه در بخش بازی‌های ویدیویی را به دست آورده و بالاتر از بازی‌های موردانتظار FIFA 17 و No Man's Sky قرار بگیرد.

nintendo-nes-mini

کنسول NES Classic Edition به شکلی طراحی شده است که به راحتی در کف دست جا می‌شود و با استفاده از پورت HDMI به نمایشگرهای جدید متصل خواهد شد. این کنسول که از کارتریج‌، حافظه‌ خارجی و اتصال اینترنتی پشتیبانی نمی‌کند، مجموعا دارای ۳۰ بازی کلاسیک از پیش نصب‌شده از جمله Super Mario Bros، Ninja Gaiden، Ghosts N' Goblins،  و The Legend of Zelda بوده و با قیمت ۶۰ دلار در فروشگاه آمازون قابل پیش‌خرید است. همچنین در صورت در اختیار داشتن کنترل‌های نسخه اصلی NES امکان استفاده از این کنترلرها وجود دارد، در غیر این‌صورت می‌توانید با پرداخت ۱۰ دلار یک کنترلر اضافه دریافت کنید. کنسول NES Classic Edition در تاریخ ۱۱ نوامبر (۲۱ آبان) عرضه خواهد شد. اگرقصد خرید NES Classic Edition را ندارید ، می‌توانید بازی‌ها این کنسول را  از طریق ویژگی کنسول مجازی 3DS و Wii U یا با استفاده از نرم‌افزارهای شبیه‌ساز بر روی رایانه‌های شخصی یا گوشی‌های هوشمند تجربه کنید.

کنسول NES Classic Edition اولین نسخه کوچک‌تر کنسول‌های کلاسیک نیست. پیش از این نسخه کوچک‌تر کنسول Sega Genesis توسط کمپانی AtGames و تحت لیسانس کمپانی سگا از طریق فروشگاه آمازون عرضه شد. این کنسول در کنار مزایایی از جمله پشتیبانی از برخی از کارتریج‌های سگا جنسیس و بازی‌های از پیش نصب‌شده ، دارای معایبی مانند کنترلرهای ضعیف مبتنی بر اتصال مادون قرمز و عدم پشتیبانی از HDMI است. Sega Genesis Classic Game در چند نسخه که تنها تفاوت آن‌ها در بازی‌های از پیش نصب‌شده است، با قیمت‌های ۴۰ تا ۸۰ دلار در فروشگاه آمازون به فروش می‌رسد.

منبع: GamePur


تهیه شده در زومجی

اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده