// یکشنبه, ۲۰ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۲۲

فروش بازی Prison Architect از مرز ۲ میلیون نسخه عبور کرد

Prison Architect یکی از بازی‌های مستقل خوش‌ساختی بود که اخیرا منتشر شد. حال سازندگان اعلام کرده‌اند که فروش بازی از مرز ۲ میلیون نسخه عبور کرده است. با زومجی همراه باشید.

استودیو اینتروورژن (Introversion)، سازنده و ناشر Prison Architect، اعلام کرده که این بازی مرز فروش ۲ میلیون نسخه را رد کرده است. این بازی اولین بار در سال ۲۰۱۲ توانست بودجه ساخت خود را از طریق یک کمپین کیک‌استارتر کسب کند و پس از آن که نزدیک به سه سال را در حالت دسترسی پیش از موعود (Early Access) استیم سپری کرد، اواخر ۲۰۱۵ برای رایانه‌های شخصی عرضه شد. Prison Architect همان‌طور که از نامش هم پیداست، گیمر را در نقش یک معمار قرار می‌دهد که می‌تواند زندان دلخواه خود را با استفاده از ابزار موجود در بازی طراحی کند. البته کار به همینجا ختم نمی‌شود و بازی یک شبیه‌ساز مدیریت زندان نیز محسوب می‌شود و پس از طراحی زندان، باید آن را مدیریت کنید.

این بازی همچنین هفته گذشته برای ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن 4 نیز عرضه شد و سازندگان تایید کرده‌اند که یک نسخه مخصوص موبایل هم از این بازی در دست ساخت دارند. اینتروورژن همچنین گزارش داده که فروش تابستانه استیم، باعث شده تا این بازی بهترین دوره فروش خود را تجربه کند و این مساله یکی از دلایلی است که باعث شده فروش بازی از مرز ۲ میلیون نسخه عبور کند.

منبع: Gamasutra


تهیه شده در زومجی

اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده