// جمعه, ۱۸ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۰۴

تاریخ عرضه Resident Evil 4 برای ایکس باکس وان و پلی استیشن 4 اعلام شد

کپکام از چند وقت پیش عرضه سه نسخه آخر سری اصلی Resident Evil را برای کنسول‌های ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن 4 آِغاز کرده است. حال طبق اعلام این کمپانی، Resident Evil 4 در تاریخ ۹ شهریور برای این کنسول‌ها عرضه می‌شود. با زومجی همراه باشید.

Capcom از چند وقت پیش عرضه سه نسخه آخر از سری اصلی «رزیدنت ایول» را برای کنسول‌های نسل هشتمی سونی و مایکروسافت آغاز کرده و ابتدا شاهد انتشار Resident Evil 6 بودیم و Resident Evil 5 نیز هفته گذشته برای این کنسول‌ها منتشر شد. حال نوبت به Resident Evil 4 رسیده که سازندگان تاریخ عرضه آن را اعلام کرده‌اند. بر این اساس، این بازی در تاریخ ۳۰ آگوست (۹ شهریور) عرضه خواهد و شامل تمامی محتویات الحاقی بازی نیز می‌شود.

بدون شک برای طرفداران قدیمی سری ایول، نسخه چهارم بسیار محبوب‌تر از نسخه‌های پنجم و ششم است. این بازی که توسط شینجی میکامی مشهور ساخته شده، در سال ۲۰۰۵ عرضه شد و تحول بزرگی نه فقط در سری Evil، که در بازی‌های سبک ترسناک ایجاد کرد. دوربین سوم‌شخصی که برای اولین بار در این بازی استفاده شد،‌ بعد‌ها در بازی‌های دیگری مورد استفاده قرار گرفت و به همین دلیل هم از رزیدنت ایول ۴ به عنوان یک بازی انقلابی یاد می‌شود. حال دارندگان کنسول‌های ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن 4 هم که تا به امروز شانس تجربه این بازی را نداشتند، می‌توانند در آخرین ماه تابستان آن را تجربه کنند و با ماجراجویی‌های لذت‌بخش لئون اس.‌کندی، شخصیت اصلی بازی، همراه شوند.

منبع: Destructoid


تهیه شده در زومجی