// پنجشنبه, ۱۷ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۰۳

بازی Evolve به صورت رایگان روی پی سی عرضه خواهد شد

به گفته‌ی استودیوی ترتل راک (Turtle Rock Studios)، سازنده‌ی بازی Left 4 Dead، بازی Evolve به زودی به صورت یک بازی رایگان (Free-to-Play) برای پلتفرم پی‌سی عرضه خواهد شد. برای آگاهی از جزئیات بیشتر با زومجی همراه باشید.

ترتل راک اعلام کرد بازی Evolve از تاریخ ۱۷ جولای (۲۷ تیر) به صورت رایگان برای پلتفرم پی‌سی عرضه خواهد شد. تمام افرادی که بازی را تهیه کرده‌اند دارای امتیاز سرمایه گذاری خواهند بود، تمام محتویات دیجیتالی خریداری شده را خواهند داشت و در تمام مدت زمانی که این بازی شوتر در حال توسعه است مفتخر به دریافت «هدایا، جوایز و دسترسی‌های مخصوص» خواهند بود.

این خبر چندان غافلگیر کننده نیست، چرا که بازی Evolve امروز روی استیم وارد وضعیتی نامشخص شد، اما توضیحات بیشتری در ارتباط با آن وجود دارد: ترتل راک  متعهد است تا «تغییرات اساسی جدی» را در این بازی تیر اندازی چند نفره‌ی نا‌متقارن ایجاد کند و در این مدت بازی تا زمان کامل شدنش روی پی‌سی به حالت بتا خواهد رفت.

برنامه‌ی ترتل راک این است تا مجدداً روی کلاس‌ هانتر کار کند تا بازی را که بیش از حد روی ترپرها و مدیک‌های دارای مهارت و با تجربه تکیه دارد، بالانس کند. نقشه‌ها و رابط کاربری ارتقاء پیدا خواهند کرد، روند پیشرفت در بازی و آموزش‌ها دچار تغییرات اساسی خواهند شد و گزینه‌های شخصی سازی بیشتری در بازی قرار داده خواهند شد. در بخش فنی نیز تیم Evolve قصد دارد تا عملکرد کلی بازی و زمان بارگذاری (Loading) بازی از لحظه‌ی اجرا تا وارد شدن به بخش اکشن را ارتقاء دهد. بعلاوه، ترتل راک روی ارتقاء ثبات و رفع باگ‌ها نیز «تمرکز» کرده است.

Evolve-44646

این تغییرات به نظر خوب هستند و ترتل راک نیز متعهد شده است تا از طریق کانال‌های اجتماعی رسمی خودش به طور مستقیم و دائمی با بازیکنان Evolve گفتگو داشته باشد. برای آغاز این روند، آنها یک نامه‌ی سر گشاده را خطاب به طرفداران خودشان روی وب سایت ترتل راک فرستاده‌اند. این نامه حاوی یکسری اظهارات بی پرده در خصوص وضعیت بازی بعد از زمان عرضه‌اش است. سازندگان Evolve گفته‌اند:

هنگامی که Evolve عرضه شد، برخوردها آن طوری نبود که ما انتظار داشتیم. البته، برخی نقدهای خوب وجود داشتند. نقدهای بدی را نیز شاهد بودیم. بله، در آن زمان هیجان داشتیم. در آن زمان نا امیدی هم وجود داشت، هم برای ما و هم برای گیمرها. افتضاح ناشی از محتویات دیجیتالی قابل دانلود (DLC) با تمام نیرو [به بازی] ضربه زد و اشتیاق مردم را از بین برد و ما را بیشتر و بیشتر از اولین تجربه‌ی جادویی بازی دور کرد. ما می‌خواهیم که این تجربه‌ی جادویی برگردد و تصمیم داریم آن را عملی کنیم.

ترتل راک به نقش طرفداران Evolve و پیشنهادشان برای رایگان کردن بازی اقرار کرده است، این همان چیزی است که گیمرها از زمان عرضه‌ی بازی می‌گفتند. آنها از طرفداران خواسته‌اند تا صبور باشند و در اعمال این تغییرات یاریشان کنند. فردا ترتل راک کار خودش را با آزمایش زیر ساخت‌های جدید سرورهای نسخه‌ی بتای بازی رایگان Evolve آغاز خواهد کرد.

در طول چند هفته و ماه آینده تغییرات گسترده‌ی در نسخه‌ی بتای بازی اعمال خواهند شد و بروزرسانی‌ها و ویژگی‌های جدیدی نیز برای آن منتشر خواهند شد. در طول این مدت نیز ترتل راک هر یک از این تغییرات را به کاربران Evolve اطلاع خواهد داد. آنها در پایان گفته‌اند:

ما بیشتر از ۴ سال با Evolve زندگی‌ کرده‌ و نفس کشیده‌ایم و احساس می‌کنیم که تازه داریم کارمان را آغاز می‌کنیم. از زمان عرضه‌ی بازی ما متوجه شده‌ایم که Evolve هیجان‌آور ترین لحظات گیمینگ را برای برخی از مردم ایجاد کرده است و قصد ما این است که لحظاتی مشابه آن را برای همه ایجاد کنیم. خب البته برای تمام افرادی که با کشته شدن توسط یک هیولای بیگانه و دهشتناک مشکلی نداشته باشند.

این بازی پیشتر در اوایل سال ۲۰۱۵ برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان و پی‌سی عرضه شده بود. نظر شما در خصوص تغییرات پیش روی بازی Evolve چیست؟

منبع: VG247


تهیه شده در زومجی
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده