// چهار شنبه, ۱۶ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۶

بلیزارد از سازنده نرم افزار تقلب بازی Overwatch شکایت کرد

کمپانی بلیزارد (Blizzard Entertainment) از شرکت آلمانی باس‌لند (Bossland) به‌دلیل ساخت نرم‌افزار تقلب برای بازی Overwatch شکایت کرده است. این نرم‌افزار Watchover Tyrant نام دارد و احتمالاً توسط هزاران نفر استفاده شده است. همراه زومجی باشید.

به‌گزارش وب‌سایت تورنت فریک، بلیزارد قصد دارد پای یک کمپانی آلمانی را با نام باس‌لند به دادگاه بکشاند. دلیل این حرکت بلیزارد، وجود نرم‌افزاری به نام Watchover Tyrant است؛ نرم‌افزاری که به باس‌لند تعلق دارد و امکان تقلب کردن را برای بازیکنان Overwatch فراهم می‌کند. باس‌لند پیش‌تر به‌دلیل عرضه‌ی نرم‌افزار ساخت بات برای بازی‌های Diablo III ،World of Warcraft و Heroes of the Storm با برخورد قانونی بلیزارد روبه‌رو شده بود.

آن‌طور که تورنت فریک عنوان کرده، ممکن است که «هزاران» تَن از بازیکنان اورواچ از Watchover Tyrant استفاده کرده باشند. این ابزار به کاربران امکان می‌دهد تا موقعیت دشمنان را در بازی تشخیص دهند و از وضعیت خط سلامت آن‌ها باخبر شوند. درواقع نرم‌افزار به این شکل به ذات بازی آسیب می‌زند.

بلیزارد کمپانی باس‌لند را به رقابت ناسالم و نقض کپی‌رایت متهم کرده و در متن شکایت‌اش این‌طور نوشته است:

اقدامات خوانده (باس‌لند) در جهت فروش و توزیع Bossland Hacks در ایالات متحده منجر شده تا بلیزارد (خواهان) میلیون‌ها یا ده‌ها میلیون دلار از درآمدش را از دست بدهد؛ ضمن اینکه آسیب‌های جبران‌ناپذیری به شهرت و خوش‌نامی [این کمپانی] وارد شده است.

بلیزارد در ادامه نوشته است:

علاوه بر این، انتشار [نرم‌افزار] تقلب Overwatch تنها چند روز پس از انتشار اورواچ نشان از آن دارد که خوانده در تلاش است تا بازی را حتی پیش از آنکه فرصتی برای شکوفایی کامل پیدا کند، از بین ببرد یا آنکه با صدمات جبران‌ناپذیری روبه‌رو سازد.

بلیزارد در شکایت‌نامه‌اش به این موضوع هم اشاره داشته که تا امروز با «هزاران» تن از متقلبین اورواچ برخورد و فعالیت‌های آن‌ها را خنثی کرده است. بنا به شنیده‌ها، باس‌لند اکنون در تلاش است تا تغییراتی را در نرم‌افزار Watchover Tyrant اعمال کند؛ به‌طوری که شناسایی کردن آن برای بلیزارد دشوارتر شود. در آن‌سو، بلیزارد به دنبال دریافت غرامت است؛ با این ادعا که ابزارهای تقلب باس‌لند میلیون‌ها دلار برای این کمپانی آلمانی درآمد داشته است.

کمپانی بازی‌سازی واقع در آمریکا در بخشی از متن شکایت‌اش گفته است:

خوانده نه‌تنها از غیرقانونی بودن رفتارش آگاه است، بلکه با این نیت چنین رفتاری را در پیش گرفته تا از روی عمد به بلیزارد و کسب‌وکارش آسیب بزند. بلیزارد خود را نسبت به [دریافت کردن] خسارات مالی، انجام دادن حرکات بازدارنده و اجرا کردن اقدامات تنبیهی علیه خوانده، محق می‌داند.

آن‌طور که Zwetan Letschew، مدیرعامل باس‌لند، به وب‌سایت تورنت فریک اطلاع داده، این کمپانی هنوز احضاریه‌ای را در رابطه با شکایت بلیزارد (که در۴ جولای، ۱۴ تیرماه تنظیم شده) دریافت نکرده است. وی همچنین عنوان کرده که از بابت شکایت انجام‌شده هیچ نگرانی ندارد؛ چرا که شکایت‌نامه‌ی مذکور در کالیفرنیا تنظیم شده و دادگاه موردنظر عملاً صلاحیت آن را ندارد تا حکمی درباره‌ی کمپانی واقع در آلمان صادر کند. البته باید منتظر ماند و دید که آیا در این مورد حق با مدیرعامل باس‌لند است یا خیر.

منبع: GameSpot


تهیه شده در زومجی

اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده