نویسنده: محسن بیگی نیا
// پنجشنبه, ۱۰ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۲۳

بازی Zelda: Breath of the Wild برای سودآور بودن به فروش ۲ میلیون نسخه‌ای نیاز دارد

طبق گفته‌های مسئولین نینتندو (Nintendo) در جلسه‌ای که با سرمایه گذاران خودشان برگزار کردند، بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild  برای جبران هزینه‌ها و سودآور شدن به فروشی ۲ میلیون نسخه‌ای نیاز خواهد داشت. برای آگاهی از جزئیات بیشتر با زومجی همراه باشید.

بر اساس گفته‌های نینتندو بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild برای سودآور شدن به فروش ۲ میلیون نسخه‌ای نیاز خواهد داشت. این رقم طی یک جلسه‌ با سهامداران در ژاپن مطرح شد که توسط یکی از کاربران توییتر با نام NStyles لایو بلاگ می‌شد. در طول این جلسه، خالقین ماریو در خصوص درآمدی که برای پوشش دادن هزینه‌های تولید لازم داشتند صحبت کردند.

NStyles-nintendo-zelda

The Legend of Zelda: Breath of the Wild  برای عرضه روی کنسول Wii U و پلتفرم بعدی نینتندو با اسم رمز NX برنامه ریزی شده است. این شرکت هنوز نسخه‌ی NX بازی را نمایش نداده و در خصوص آن هیچ صحبتی نکرده است. هنوز مشخص نشده که این رقم ۲ میلیونی مربوط به فروش مشترک هر دو نسخه از بازی است یا خیر و همچنین در خصوص چگونگی تأثیر گذاری فروش دیجیتالی بازی نیز توضیحی ارائه نشده است.

آخرین بازی کنسولی سری The Legend of Zelda بازی Skyward Sword بود که برای Wii عرضه شد. در ژانویه‌ی سال ۲۰۱۲، دو ماه بعد از عرضه‌ی بازی، گزارش شد که فروش Skyward Sword از مرز ۳/۴ میلیون نسخه گذشته است.

در طول این جلسه میاموتو نیز گفت که در طول چرخه‌ی پنج ساله‌ی تولید Breath of the Wild حدود ۳۰۰ نفر روی این بازی کار کرده‌اند. اکنون ۱۰۰ نفر از کارمندان نینتندو مشغول کار روی بازی هستند. بعلاوه میاموتو توضیح داد که NX به این دلیل در E3 نمایش داده نشد که نینتندو از بابت تقلید دیگر شرکت‌ها از آن نگران بوده است.

بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild در اصل برای عرضه در سال ۲۰۱۶ برنامه ریزی شده بود، اما اکنون قرار است که این بازی در سال ۲۰۱۷ برای هر دو کنسول Wii U و NX عرضه شود. اگر چه هنوز تاریخ عرضه‌ی مشخصی برای بازی معرفی نشده است، تأیید شده است که کنسول NX در ماه مارس ۲۰۱۷ عرضه خواهد شد. این امکان وجود دارد که Breath of the Wild به عنوان بازی زمان عرضه‌ منتشر شود.

منبع: Gamespot


تهیه شده در زومجی
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده