// دوشنبه, ۱۳ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۲۲:۵۲

سونی استودیو «Sony Online Entertainment» را فروخت

کمپانی سونی دقایقی پیش در خبری اعلام کرد بخش سونی آنلاین (Sony Online Entertainment) را به یک سرمایه‌دار جدید با نام کولومبوس نوا فروخته است و این بخش دیگر جزو دارایی‌های سونی به حساب نمی‌آید. با زومجی و جزئیات خبر همراه باشید.
سونی آنلاین که وظیفه‌ی ساخت بازی‌های چندنفره‌ی وسیع و آنلاین سونی را بر عهده داشت، از این پس با نام دِی‌بِرِک گِیم کمپانی (Daybreak Game Company) شناخته می‌شود. جان اِسمدلی، مدیر سابق سونی آنلاین و مدیر حال‌حاضر دِی‌بِرِیک گِیم کمپانی در این رابطه گفت:
از اینکه به جمع کمپانی کولومبوس نوا ملحق شدیم بسیار خوشحالیم. آن‌ها سابقه‌ی خوبی را در این زمینه دارند و مشتاقانه دوست دارند با ما ساخت بازی‌های آنلاین را پیش ببرند. ما مثل همیشه تمرکز خود را روی ساخت بازی‌های خوب برای کاربران سراسر دنیا می‌گذاریم و از این پس بازی‌های خود را روی پلتفرم‌های دیگر می‌آوریم تا تمام کاربران دنیا بر روی پلتفرم‌های مختلف آن‌ها را تجربه کنند.
جِیسون اِپستین، شریک تجاری کولومبوس نوا در رابطه با این خرید گفت:
با گسترش ارزش کمپانی از طریق انتشار بازی‌های چندپلتفرمی و بازی‌های با کیفیت مثل H1Z1  و EverQuest Next، فرصت‌های عالی زیادی پیش روی ما قرار دارد.
دِی‌بِرِیک گِیم کمپانی مثل گذشته روند تولید بازی‌های EverQuest Next, EverQuest Landmark, PlanetSide 2 و H1Z1 را ادامه خواهد داد. از آنجایی که آن‌ها دیگر بخشی از دارایی‌های سونی نیستند، بازیکنان می‌توانند منتظر انتشار بازی‌های این استودیو برای کنسول‌های ایکس‌باکس هم باشند. سونی آنلاین در گذشته ساخت بازی‌های چندنفره‌ی وسیع مثل EverQuest, DC Universe Online, PlanetSide و H1Z1 را بر عهده داشته است. نظر شما در رابطه با این خبر چیست؟ منبع: VG247


اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده