نویسنده: محسن بیگی نیا
// چهار شنبه, ۱۹ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۳۸

شاید به زودی تمام بازی های ایکس باکس وان روی ویندوز 10 عرضه شوند

بر اساس مقاله‌ی سایت ورج (The Verge)، مایکروسافت قصد دارد به زودی یک بروز رسانی برای اجرای بازی‌های ایکس‌باکس وان روی ویندوز 10 عرضه کند اما هنوز جزئیات زیادی در این خصوص آشکار نشده است. برای آگاهی از جزئیات بیشتر با زومجی همراه باشید.

بدون شک تا این لحظه سونی پیروز جنگ کنسول‌ها بوده است. اما کلمه «پیروز» احتمالاً یک حالت نسبی دارد، همچنانکه پیشتر اشاره شده بود فروش کنسول‌ها روندی را در پیش گرفته که قبلاً در تاریخ این صنعت بی سابقه بوده است. با این حال، کنسول ایکس‌باکس وان مایکروسافت در مکان دوم قرار داد و آنها دوست دارند بازی‌های بیشتری را به فروش برسانند. پس بنابراین امکان دارد این شرکت یک حرکت غافلگیر کننده انجام دهد.

بر اساس مقاله‌ی سایت ورج، مایکروسافت قصد دارد با یک بروز رسانی تمام رایانه‌های مجهز به ویندوز 10 را به یک برنامه ایکس‌باکس مجهز کرده و کاری کند که بازی‌های ایکس‌باکس وان بدون نیاز به کنسول روی پی‌سی هم قابل بازی باشند. هنوز مشخص نیست که این راه حل شبیه به کاری خواهد بود که استیم انجام می‌دهد، منظور استریم بازی‌ها است یا اینکه صرفاً اجرای مستقیم بازی‌ها روی پی‌سی مورد نظر است. اما در هر صورت به نظر می‌رسد که همچین برنامه‌ای واقعاً در حال ساخت است و احتمالاً در سال جاری نیز عرضه خواهد شد.

windows 10 xbox one

در نگاه اول، این خبر چندان غافلگیر کننده نیست. ایکس‌باکس وان از ویندوز 10 استفاده می‌کند و مایکروسافت نیز به سرعت مشغول بروزرسانی تمام رایانه‌های شخصی ویندوزی به ویندوز 10 است. به وضوح می‌توان گفت که نزدیک‌تر کردن تمام محصولات به یکدیگر هدفی بلند مدت برای مایکروسافت بوده است و ایده‌ی نزدیک‌تر شدن ویندوز 10 و ایکس‌باکس را نیز می‌توان گسترش طبیعی همین سیاست دانست. مایکروسافت در این مدت مشغول خراب کردن موانع انجام بازی‌های آنلاین بین کنسول و پی‌سی گیمرها نیز بوده است. آنها معتقد هستند که ایجاد چنین موجی در صنعت به نفع همه خواهد بود.

با این حال، یکسری محدودیت‌های تکنیکی واقعاً دشوار بر سر راه آنها وجود دارند. پی‌سی گیمرها بیشتر تمایل دارند از ماوس و کیبورد استفاده کنند در حالی که کنسول گیمرها از کنترلر استفاده می‌کنند. ثانیاً، تمام پی‌سی‌ها استانداردهای گرافیکی ایکس‌باکس وان را ندارند و بنابراین مایکروسافت نیاز خواهد داشت یک سیستم پایش را برای حل این مشکل ایجاد کند یا اینکه در صورت بروز مشکل آمادگی باز پرداخت مبالغ پرداخت شده را داشته باشد. اما اگر سال بعد در چنین روزهایی توانایی اجرای بازی‌های ایکس‌باکس روی یک لپتاب را داشتید، چندان تعجب نکنید.

نظر شما در خصوص این شایعه و اجرای احتمالی بازی‌های ایکس‌باکس وان روی پی‌سی چیست؟

منبع: UPROXX


تهیه شده در زومجی
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده