نویسنده: افشین پیروزی
// سه شنبه, ۱۸ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۲۴

جدول فروش هفتگی انگلستان: Overwatch برای دومین هفته متوالی صدرنشین شد

بازی اکشن آنلاین Overwatch که جدید‌ترین ساخته کمپانی بلیزارد است، توانست برای دومین هفته صدر جدول فروش هفتگی انگلستان را تصاحب کند. با زومجی و جدول فروش هفتگی منتهی به ۴ ژوئن (۱۵ خرداد) همراه باشید.

بنا به گزارش وب‌سایت چارت ترک که وظیفه انتشار آمار فروش بازی‌ها در انگلستان را بر عهده دارد، بازی Overwatch برای دومین هفته متوالی و علی‌رغم افت فروش ۵۴ درصدی، توانسته در جایگاه نخست جدول فروش هفتگی انگلستان قرار بگیرد. طی هفته گذشته اعلام شد که این بازی هم‌اکنون ۷ میلیون کاربر دارد و حال به نظر می‌رسد که محصول جدید بلیزارد، توانسته از لحاظ فروش هم عملکرد عالی داشته باشد. رتبه دوم جدول تغییری نسبت به هفته گذشته نداشته و Uncharted 4: A Thief's End، بازی جدید استودیو ناتی‌ داگ و انحصاری پلی‌استیشن 4، با ۲۷ درصد افت فروش، در این جایگاه دیده می‌شود. در جایگاه سوم جدول این هفته هم شاهد تغییری نیستیم و Doom با وجود افت فروش ۳۳ درصدی، در این رتبه دیده می‌شود.

بدون شک سورپرایز اصلی این هفته، در جایگاه چهارم دیده می‌شود؛ جایی که FIFA 16، جدید‌ترین شبیه‌ساز فوتبال الکترونیک آرتز، توانسته به لطف تخفیف‌هایی که داشته، ۶۵ درصد افزایش فروش را تجربه و سه رتبه نسبت به هفته گذشته پیشرفت کند. رتبه پنجم جدول، در اختیار یک تازه‌وارد است و مجموعه Dead Island: Definitive Edition که شامل Dead Island و Dead Island: Riptide است، در این جایگاه دیده می‌شود. سورپرایز دوم جدول این هفته، مربوط به رتبه ششم است؛ Grand Theft Auto V هفته گذشته در رتبه دهم قرار داشت و احتمال می‌دادیم که این هفته شاهد خروج آن از ۱۰ بازی پرفروش باشیم، ولی این بازی با رشد فروش ۶۶ درصدی توانسته با ۴ پله صعود رتبه ششم را تصاحب کند.

در رتبه هفتم بازی Ratchet & Clank قرار گرفته و رتبه هشتم هم در اختیار The Division است که جایگاهش نسبت به هفته گذشته تغییری نداشته است. جایگاه نهم در اختیار Call of Duty: Black Ops 3 است که نسبت به هفته قبل چهار پله سقوط داشته و در نهایت در جایگاه دهم Homefront: The Revolution قرار گرفته که از جایگاه چهارمی هفته گذشته به این رتبه نزول کرده است.

در ادامه می‌توانید جدول ۱۰ بازی پرفروش انگلستان را در هفته منتهی به ۴ ژوئن مشاهده کنید:

رتبه‌ی فعلی
رتبه‌ی قبلی
نام بازی
نکته‌ی قابل ذکر

۱

-
Overwatch
صدرنشینی برای دومین هفته متوالی

۲

۲
Uncharted 4
۲۷ درصد افت فروش و حفظ جایگاه قبلی

۳

۳
DOOM
۳۳ درصد افت فروش و حفظ جایگاه قبلی

۴

۷
FIFA 16
۶۵ درصد افزایش فروش و سه پله صعود

۵

-
Dead Island: Definitive Edition
ورود به جمع ۱۰ بازی پرفروش هفته در اولین هفته انتشار

۶

۱۰
Grand Theft Auto V
۶۶ درصد رشد فروش و ۴ پله صعود

۷

۶
Ratchet & Clank
یک پله سقوط

۸

-
The Division
حفظ جایگاه قبلی

۹

۵
Call of Duty Black Ops 3
چهار پله سقوط

۱۰

۴
Homefront: The Revolution
شش پله سقوط

معرفی بازی‌های منتشر شده این هفته:

بازی Dead Island

Dead Island: Definitive Edition

نسخه اول Dead Island که در سال ۲۰۱۱ و توسط استودیو تک‌لند ساخته شد، یکی از مفرح‌ترین بازی‌های زامبی‌کشی بود که در جزیره‌ای بسیار زیبا جریان داشت و به لطف جهان باز بازی، سیستم جالب ترکیب اسلحه‌ها با آیتم‌های مختلف برای خلق سلاح‌های بهتر و ویژگی‌های مثبت دیگری که داشت، توانست خود را به عنوان یک بازی موفق مطرح کند. با اینکه دنباله این بازی یعنی Dead Island: Riptide هرگز نتوانست به اندازه نسخه اول سری موفق ظاهر شود، ولی به هر حال ارزش تجربه کردن را داشت.

چندی پیش بود که کمپانی کاچ‌مدیا (کمپانی مادر دیپ‌سیلور و دارنده حق امتیاز بازی) تصمیم گرفت این دو نسخه را با جلوه‌های بصری بهتر در قالب یک مجموعه با نام Dead Island: Definitive Edition برای ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن 4 و رایانه‌های شخصی ویندوزی عرضه کند و حال این بازی عرضه شده و توانسته در هفته اول انتشار در رتبه پنجم ۱۰ بازی پرفروش هفتگی انگلستان قرار بگیرد.

تهیه شده در زومجی با استفاده از جدول رسمی وب‌سایت چارت ترک


تهیه شده در زومجی
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده