نویسنده: کامیار صیاد
// یکشنبه, ۲۲ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۰۰

با کمک اسکوئر انیکس سری Fear Effect ادامه پیدا خواهد کرد

Fear Effect از آثار استودیو ایداس است که اولین نسخه آن در سال ۲۰۰۰ ساخته شد و تا به امروز دو نسخه از این سری عرضه شده است، حال پس از گذشت سال‌ها، این نسخه به لطف حمایت اسکوئر انیکس و در صورت جذب کمک‌های مردمی بازخواهد گشت. با زومجی همراه باشید.

استودیو سوشی، با کسب اجازه از اسکوئر انیکس، در پی ساخت نسخه‌ای جدید از سری Fear Effect با نام Sedna است که البته هنوز راه درازی در پیش دارد. چرا که این بازی باید ابتدا از طریق یک کمپین کیک‌استارتر، بودجه موردنیاز خود را از طریق کمک‌های مردمی جمع‌آوری کند. از آنجایی که امتیاز این بازی در اختیار کمپانی Square Enix است، استودیو Sushi با کسب اجازه از این کمپانی ساخت بازی را تایید کرده و در این راه از حمایت‌های بخش Square Enix: Collective نیز برخوردار است؛ این بخش دو سال پیش تاسیس شده و هدفش حمایت از بازیسازان مستقل است.

استودیو سوشی بازی را اینگونه توصیف کرده است:

Fear Effect: Sedna اثری ماجراجویی است که شما را از خیابان‌های هنگ‌کنگ تا طبیعت سرد گرین‌لند خواهد برد و چهار شخصیت اصلی سری Fear Effect یعنی هانا، رِین، گلس و دکه در آن حضور خواهند داشت.

گیمر می‌تواند این شخصیت‌ها را از زوایه ایزومتریک (بالا به پایین) کنترل کند و با ترکیب توانایی آن‌ها، در ایستگاه‌های زیرزمینی، آزمایشگاه‌های پیشرفته زیر آب، غار‌های یخی و عالم اینویت‌ها با دشمن مبارزه و در بازی پیشروی کند.

استدیو سوشی، استدویی فرانسوی است و بازی ماجراجویی اشاره و کلیک Goetia را نیز در دست ساخت دارد که در تاریخ ۱۴ آوریل (۲۶ فروردین) بر روی فروشگاه استیم عرضه خواهد شد. گیمر‌ها در این بازی نقش یک روح را در دوران ویکتوریا بازی می‌کنند.

نسخه جدید Fear Effect در حال ساخته خواهد شد که ایداس دو اثر از  این سری را در سال‌های ۲۰۰۰ و  ۲۰۰۱ منتشر کرد و قسمت سوم هم که برای پلی‌استیشن 2 در نظر گرفته شده بود، کنسل شد. کمپانی اسکوئر انیکس سال گذشته اعلام کرد که بازیسازان دیگر می‌توانند با کسب اجازه و دریافت مجوز از بخش Collective کمپانی، آثار استودیو ایداس مثل Gex، Anachronox و Fear Effect را بسازند.

منبع: Polygon


اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده