نویسنده: محمد رستمی
// شنبه, ۱۵ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۰۰

بازی Gears of War: Ultimate Edition با کارت‌های AMD سازگاری ندارد!

بازی Gears of War: Ultimate Edition که چند روزی از عرضه آن برای پلتفرم ویندوز می‌گذرد، یک افتضاح تمام عیاربرای دارندگان کارت‌های AMD است! برای جزئیات کامل‌تر در ارتباط با این بازی در ادامه مطلب با زومجی همراه باشید.

پس از مدت‌ها انتظار کاربران رایانه‌های شخصی، چند‌روز پیش نسخه‌ایی از Gears of War برای این دسته از کاربران عرضه شد. Gears of War: Ultimate Edition نسخه  ریمستر قسمت اول Gears of Wars است که متاسفانه به‌جای شاد کردن دل کاربران پی‌سی همه را ناامید کرده است! Gears of War: Ultimate Edition به هیچ‌وجه با کارت‌گرافیک‌های AMD هماهنگ نیست، یا بهتر است بگوییم به سختی اجرا می‌شود چه برسد به هماهنگی. بازی تماما با افت فریم شدید و مشکلات گرافیکی همراه است، حتی زمانی که تنظیمات گرافیکی روی حداقل مقدار باشد بازهم این مشکلات پابرجا است. کارت‌های FIJI کمپانی AMD هم بجای آنکه به لطف فناوری به‌روز قوی‌تر از سایر کارت‌ها عمل کنند کلا برعکس از همه ضعیف تر هستند.

براساس گفته‌های Jason Evangelho از Forbes عملکرد کارت‌های سری 390x در این بازی حتی از Fury و Nano نیز بهتر بوده است!

اما پاسخ مایکروسافت در ارتباط با این مشکلات به Forbes اینگونه بوده است:

ما و AMD از این قضیه باخبریم و درحال کاربرروی مشکلات بازی با کارت‌های AMD هستیم. انتظار می‌رود در بروزرسانی بعدی این مشکلات رفع شوند.

اما از نظر شما این مشکلات برگرفته از کجاست؟

از آنجایی که در دایرکت‌ایکس 12 تاثیر درایورها در عملکرد نسبت به نوع برنامه نویسی بازی بسیار کمتر است، احتمال اینکه مشکل از درایور‌های کارت گرافیکی باشد بسیار پایین است، اما بازهم باید منتظر ماند و راهکار مایکروسافت و AMD برای حل مشکلات بازی را دید.

از این مسئله که بگذریم نسخه ایکس‌باکس وان این بازی که در تاریخ ۳ شهریور عرضه شده بود، توانست در بررسی زومجی نمره عالی ۹ را دریافت کند که می‌توانید بررسی آن را در دو قالب متنی و ویدیویی مطالعه و تماشا کنید.

منبع: TweakTown


اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده