نویسنده: آرش عیاری
// سه شنبه, ۳۰ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۰۰

Final Fantasy Type-0 HD اولین بازی از این سری با درجه سنی بالای ۱۷ سال

هیئت درجه‌بندی نرم‌افزارهای سرگرمی (ESRB) اعلام کرد بازی Final Fantasy Type-0 HD که برای ایکس‌باکس وان و  پلی‌استیشن 4 عرضه خواهد شد، دارای درجه سنی بالای ۱۷ سال خواهد بود. این اولین بازی در تاریخ این سری است که با این درجه سنی به بازار عرضه می‌شود. 
این بازی نسخه بازسازی شده  Final Fantasy Type-0 است که اکتبر سال ۲۰۱۱ میلادی برای PSP عرضه شد. این اولین بار در سری Final Fantasy است که یک نسخه از آن برای افراد بزرگ‌تر از ۱۷ سال در نظر گرفته شده است. هیئت درجه‌بندی نرم‌افزارهای سرگرمی که مسئولیت نظارت و درجه‌بندی بازی ها را بر عهده دارد محتوای این بازی و دلیل این درجه بندری را اعلام کرده است. طبق اعلام این هیئت، Final Fantasy Type-0 HD دارای خون، اشاره به مواد مخدر و خشونت است. این نهاد دلیل کامل اختصاص این درجه سنی به این بازی را این‌گونه شرح می‌دهد:
این یک بازی اکشن است که مخاطب در نقش دانش‌آموزانی است که قصد دارند از وطن خود در برابر اشغالگران محافظت کنند. بازی ذر محیط‌های فانتزی و جنگ با سربازان دشمن و سایر موجودات در قالب مبارزات تن‌به‌تن صورت می‌پذیرد. بازیکنان در این بازی با استفاده از شمشیر، تیروکمان، سلاح گرم و با استفاده از سِحر و جادو با دشمنان گوناگونی مانند روبات‌ها و موجودات مکانیکی می‌جنگند. این نبرد‌ها بر اساس تیراندازی‌ واقع‌بینانه، فریاد ناشی از درد و افکت‌های زیاد پاشیدن خون دنبال می‌شود. در برخی از تصاویر بازی، خون به صفحه نمایش بازی می‌پاشد و بازیکن را در استخری از خون به تصویر می‌کشد. میان‌پرده‌ها حتی دارای مضامین خشن بیشتری هم می‌شوند؛ مردی که خود را به ضرب شمشیر می‌کشد، دختربچه‌ای که توسط شلیک یک تک‌تیرانداز از بین می‌رود. استفاده از مواد مخدر و محتواهای غیراخلاقی هم در درجه‌بندی این بازی تاثیر داشته‌اند.
Final Fantasy Type-0 HD که یک ارتقا از نسخه PSP آن محسوب می‌شود، ۲۶ اسفند ۱۳۹۳ (۱۷ مارس ۲۰۱۵) برای آمریکا شمالی، ۲۸ اسفند (۱۹ مارس) در ژاپن و ۲۹ اسفند‌(۲۰ مارس) در اروپا برای کنسول‌های ‌پلی‌استیتشن 4 و ایکس‌باکس وان عرضه خواهد شد. منبع: Gamepur


اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده