// دوشنبه, ۱۹ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۳۰

ناامیدی و کناره گیری کامل گروه 3DM از شکستن قفل بازی‌های پی‌سی

در حالی که گروه 3DM به عنوان یکی از مشهورترین گروه‌های کرک بازی‌های پی‌سی در چند سال اخیر فعالیت می‌کرد، اعضای این گروه تصمیم گرفتند تا فعالیت‌های خود را کاملا متوقف کنند. با زومجی و جزییات خبر همراه باشید.

افزایش استفاده از قفل امنیتی Denuvo در بین ناشران بازی‌های ویدیویی منجر به مختل شدن فعالیت هکر‌ها در شکستن قفل بازی‌های پی‌سی شد و به همین دلیل هم آثاری مثل FIFA 16، Just Cause 3 و اخیرا هم Rise of the Tomb Raider تا به امروز کرک نشده‌اند. گروه چینی 3DM که یکی از بزرگ‌ترین گروه‌های انتشار کرک بازی‌ها بود، چندی پیش در پی ناتوانی در شکستن قفل Just Cause 3 رسما اعلام کرد که با این رویه طی دو سال آینده باید با بازی‌های کرک شده خداحافظی کرد، ولی ماجرا به این جا ختم نشده و این گروه امروز رسما پایان فعالیت‌های خود در زمینه شکستن قفل بازی‌ها را اعلام و از این حرفه کناره گیری کرد. رهبر این گروه که با نام «بیرد سیستر»‌ شناخته می‌شود، پست زیر را در این راستا منتشر کرد:

ما یک جلسه داخلی برگزار کردیم و تصمیم گرفتیم که با شروع سال نو چینی فعالیت‌های کرک کردن بازی‌ها تک نفره را متوقف کنیم. با این حال در یک سال آینده نتیجه تصمیم خود را بر نحوه فروش قانونی بازی‌های پی‌سی بررسی خواهیم کرد و ممکن است این تصمیم مجددا عوض شود.

با استناد به این بیانیه به نظر می‌رسد که هدف 3DM از این تصمیم جلوگیری از آسیب‌هایی است که بازی‌های کرک شده به میزان فروش قانونی بازی‌ها وارد می‌کنند؛ با این حال بدون شک عدم توانایی این گروه در شکستن قفل آثار اخیر هم بر تصمیم آن‌ها تاثیر گذاشته است. در هر حال قضیه‌ای که کاملا واضح و مشخص است، سخت تر شدن روند شکستن قفل بازی‌ها به دلیل پیشرفت‌های امنیتی است و باید منتظر ماند و دید که عکس العمل دیگر گروه‌های کرک در برابر این رویه چه خواهد بود.

نظرات خود را در مورد تصمیم گروه 3DM و تاثیر آن بر فروش میزان بازی‌ها با زومجی در میان بگذارید.

منبع: Kotaku


اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده