// یکشنبه, ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۹

همه چیز در مورد حضور زامبی ها در بازی Call of Duty: Warzone

در این مقاله نگاهی خواهیم داشت به داستان حضور زامبی‌ها در بازی Call of Duty: Warzone و حالت‌های جدیدی که به‌خاطر حضور آن‌ها در این بازی دردسترس کاربران قرار گرفته‌اند.

اگر از طرفداران پروپاقرص سری بازی‌های Call of Duty باشید حتما اطلاع دارید که شرکت اکتیویژن در سال‌های گذشته حالت‌های مختلفی را با حضور زامبی‌ها در این سری بازی‌های محبوب دردسترس طرفداران آن قرار داده است. زامبی‌هایی که از نسخه Call of Duty: World at War به این بازی آمدند و تا همین امروز شاهد حضور آن‌ها هستیم. جدیدترین نسخه بازی ندای وظیفه که تحت عنوان Call of Duty: Black Ops Cold War در سال گذشته عرضه شد، تمرکز بسیار زیادی روی حالت زامبی‌ها داشت که این موضوع با استقبال بسیار زیادی از طرف کاربران همراه شد.

اما برسیم به بازی محبوب و بسیار پرمخاطب Call of Duty: Warzone. یک بازی در سبک بتل رویال که اکتیویژن آن را برای حضور در این سبک و رقابت با بازی‌هایی مانند بازی Apex، بازی Fortnite و دیگر بازی‌های بتل رویال عرضه کرد. تقریبا بیش از یک سال از انتشار این بازی رایگان گذشته است و ما پس از عرضه کلدوار شاهد حضور زامبی‌ها در این بازی نیز بودیم. در ابتدای فصل دوم این بازی (فصل دوم مشترک بازی‌های کلدوار و وارزون) مشاهده کردیم که یک کشتی باری بزرگ با حضور در نقشه وردانسک (نقشه اصلی بازی وارزون) باعث شد تا زامبی‌های زیادی به درون این جهان قدم گذاشته و آغازی باشند برای حالت‌های مختلف زامبی در این بازی بتل رویال.

با حضور این موجودات در بازی Warzone شما در حالت‌های مختلف بازی می‌توانستید علاوه‌بر رویارویی با دشمنان خود به سراغ زامبی‌ها هم بروید و آن‌ها را از بین ببرید. در طول فصل دوم این بازی که کم‌کم به انتهای آن نزدیک می‌شویم، شاهد این موضوع بودیم که زامبی‌هایی که با کشتی باری به Verdansk آمده بودند، رفته رفته پیش‌روی کردند و به مناطق مختلف دیگر نقشه نیز رسیدند؛ مناطقی مانند بیمارستان، سوپر استور و هم‌اکنون در سد بزرگ این نقشه یا منطقه دام حضور دارند. 

مناطق آلوده در نقشه وردانسک در بازی Warzone

تاثیر این زامبی‌ها در بازی Warzone و نقشه وردانسک جایی جالب‌تر می‌شود که با حرکت آن‌ها در نقشه بازی و رسیدنشان به مناطق مختلف مقدار آلودگی نقشه نیز بیشتر و بیشتر می‌شد تا حدس و گمان‌هایی درباره آینده آن‌ها شکل بگیرد که شاید این موضوع روی بازیکنان نیز تأثیرگذار باشد. این حدس و گمان‌ها از پنج‌شنبه گذشته رنگ واقعیت گرفتند و بازیکنان حاضر در نقشه وردانسک نیز خطر تبدیل شدن به زامبی را بیخ گوششان حس می‌کنند. خطری که می‌تواند کمک زیادی به جذاب‌تر شدن بازی کند و المان‌های بازی را درگیر تغییرات جالبی کند.

اگر یادتان باشد در زمان هالووین یک رویداد جالب در وارزون آغاز شد؛ رویدادی که بازی را به ساعات تاریکی شب برده بود ولی خبری از حضور زامبی‌ها در نقشه نبود. بااین‌حال شما اگر توسط دشمن کشته می‌شدید در حالت زامبی به نقشه برمی‌گشتید تا بتوانید با کمک کردن به هم‌تیمی‌های خود و کشتن دشمنانی که در قالب انسان هستند دوباره به شکل اولیه خودتان برگردید و این روند تا زمانی پیش می‌رفت تا تنها یک تیم در شکل انسان باقی مانده باشد و اینگونه تیم برنده مشخص می‌شد. حالت جدیدی که به‌خاطر حضور زامبی‌ها به بازی وارزون اضافه شده، شباهت بسیار زیادی به رویداد هالووین دارد ولی با چند تفاوت اصلی که در ادامه مقاله به بررسی کامل آن‌ها خواهیم پرداخت.

با حضور زامبی‌ها در نقشه Verdansk آلودگی هسته‌ای این جهان به اوج خود رسیده است و آتش این موضوع به جان بازیکنان حاضر در بازی هم می‌رسد. نخستین مکان‌هایی که در فصل دوم این بازی میزبان حضور زامبی‌ها بوده‌اند توسط آلود‌گی‌های هسته‌ای به‌شدت تحت‌تاثیر قرار گرفته‌اند؛ قسمت‌هایی که شامل همان کشتی باری که زامبی‌ها را به این بازی آورد و زندان می‌شد که جدیدا بیمارستان نیز به آن‌ها اضافه شده است. این قسمت‌ها با یک علامت بزرگ روی نقشه مشخص شده‌اند و اگر از دور به آن‌ها نگاه کنید، متوجه خواهید شد که ذرات درخشانی در اطراف آن‌ها حضور دارد که هوای اطراف این مکان‌ها را با سایر قسمت‌های وردانسک متفاوت می‌کنند. 

نقشه بازی warzone و مشخص شدن مناطق آلوده در آن

به قسمت اصلی ماجرا یعنی مکانیزم‌های گیم‌پلی بپردازیم. برخلاف رویداد هالووین که شما با کشته شدن توسط دشمنان به زامبی تبدیل می‌شدید، در حالت جدید بازی تنها کافی است لحظاتی را در این مکان‌های آلوده سپری کنید. اگر به این مکان‌ها بروید به‌صورت تدریجی نوار سلامتی شما خالی می‌شود و درنهایت این آلودگی شما را به یک زامبی تبدیل می‌کند. زمانی‌که شما به زامبی تبدیل می‌شوید می‌توانید در این مکان‌ها حضور داشته باشید و اگر درحالت زامبی در آن محل بمانید آلودگی آن‌جا روی شما تاثیری نخواهد داشت ولی اگر سایر هم‌تیمی‌های شما نیز کشته شوند، شما هم خواهید مرد و راه برگشتی برای شما وجود ندارد. بااین‌حال مانند همیشه اگر توسط دشمنان واقعی کشته شوید به گولاک خواهید رفت و یک شانس مجدد برای حضور در بازی به‌دست می‌آورید. اگر در مکان‌های آلوده به زامبی تبدیل شدید، مکانیزم بازی در آن حالت دقیقا مانند رویداد هالووین است. شما می‌توانید دشمنان خود را با گاز‌ سمی و شوک برقی و درنهایت با ضربات دست از بین ببرید تا بتوانید دوباره به دنیای انسانی و اصلی بازی برگردید. 

در تغییرات جدید بازی Warzone دقیقا مانند رویداد هالووین شما در قالب یک زامبی می‌توانید با کشتن افرادی که به زامبی تبدیل نشده‌اند، بار دیگر به شکل طبیعی و انسانی به بازی برگردید

باتوجه‌به این موضوع که بیمارستان پس از کشتی باری و زندان (دو قسمتی که زامبی‌ها نخست وارد آن‌ها شدند) توسط آلودگی‌های هسته‌ای تحت‌تاثیر قرار گرفت، می‌توانیم حدس بزنیم که سایر قسمت‌هایی که زامبی‌ها در این فصل آرام‌آرام به آن‌ها رسیدند نیز یکی‌یکی به این مکان‌های آلوده تبدیل شوند. سؤال اصلی این است که اگر قسمت‌های زیادی از نقشه آلوده شوند، چگونه می‌توان در انتهای بازی زنده ماند؟ در توضیحات شرکت Reven به یک نوع ماسک مخصوص اشاره شده که از لحاظ ظاهری مانند ماسک معمولی بازی Warzone است ولی این قابلیت را دارد که در مناطق آلوده نقشه شما را ایمن نگه دارد یا اینکه سرعت کم شدن نوار سلامتی شما را تا حد قابل توجهی کم کند. 

تبدیل شدن به زامبی در بازی Warzone و قابلیت‌های شما در آن حالت

در توضیحات این استودیو یادداشتی با تیتر «Critical Safety Measures» وجود دارد که در آن می‌توانیم برق گرفتگی زامبی‌ها را ببینیم. هنوز مشخص نشده این موضوع به چه مکانیزمی در بازی اشاره می‌کند و چه تغییری در بازی ایجاد خواهد کرد. بااین‌حال سطح آلودگی وردانسک به ۱۰۰ درصد رسیده و پروتکل دفاعی سطح چهارم در آن فعال شده است. موضوعی که به‌طور حتم از آن اطلاع داریم این است که یک اتفاق مهم و بزرگ که منشا هسته‌ای دارد در راه وردانسک است و احتمالا هفته آینده شاهد آن خواهیم بود. به این موضوع در یک توییت از جانب حساب کاربری رسمی Raven اشاره شده است؛ اتفاقی که به‌احتمال زیاد پرونده فصل دوم این بازی را خواهد بست و آغازی خواهد بود برای تغییرات بزرگ فصل آینده. به‌همین‌دلیل باید صبر کنیم تا ببینیم این تغییرات و اتفاق بزرگ این فصل دارای چه محتوایی خواهند بود و بازی در آینده دست‌خوش چه تغییراتی خواهد شد.

بازی Call of Duty: Warzone هم‌اکنون برای پلی استیشن 4، پلی استیشن 5، ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس، ایکس باکس وان و کامپیوتر دردسترس است و می‌توانید ازطریق آن‌ها این بازی را تجربه کنید. نظر شما درباره تغییرات اخیر این بازی چیست؟ به‌نظر شما چه محتوایی می‌تواند در آینده این بازی را جذاب‌تر کند؟ نظر خود را با ما و سایر مخاطبان سایت زومجی به اشتراک بگذارید.


منبع زومجی

اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده