// شنبه, ۹ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۲

پاسخ به ۲۰ سوال مهم بازی No Man's Sky

بدون شک یکی از موردانتظارترین بازی‌های امسال، بازی No Man's Sky است. علی‌رغم اطلاعات متعددی که از این بازی منتشر شده، همچنان سوالات زیادی بی‌پاسخ باقی‌مانده است. در ادامه به ۲۰ سوال مهم درباره بازی No Man's Sky پاسخ خواهیم داد.

بازی No Man's Sky، محصول استودیو مستقل هلو گیمز در سبک اکشن ماجراجویی با محوریت بقا است که بسیاری از علاقه‌مندان به بازی‌های ویدیویی برای تجربه آن لحظه‌شماری می‌کنند. اما این پروژه یکی از بلندپروازانه‌ترین پروژه‌های صنعت بازی‌های ویدیویی است. بازی No Man's Sky چنان شبیه‌ساز فضایی عظیمی است که حتی اگر تا آخر عمر هر روز و هر ساعت به انجام آن بپردازید به اتمام نخواهد رسید. به همین دلیل است که برخی آینده ناموفقی را برای این بازی پیش‌بینی می‌کنند. اما در طرف مقابل تعدادی از بازیکنان با تحسین از حجم بزرگی از محتوا که بازی No Man's Sky در اختیار مخاطب قرار می‌دهد، آن را طلایه‌دار موج نوی آزادی عمل در بازی‌های دانسته و این بازی را محکوم به موفقیت می‌دانند. تاکنون نمایش‌ها، اخبار و مصاحبه‌های متعددی از بازی No Man's Sky ارائه شده، اما باز هم تعدادی از ویژگی‌های این بازی برای علاقه‌مندان ناشناخته بوده و سوالات زیادی ذهن ‌آن‌ها را مشغول کرده است. در این مطلب پاسخ ۲۰ سوال مهم بازی No Man's Sky را دریافت خواهید کرد.

بازی No Man

۱. بازی No Man's Sky تا چه اندازه بزرگ است؟

بسیاری اعتقاد دارند که جهان بازی No Man's Sky نامتناهی است، اما در واقع این باور چندان درست نیست. شان ماری، خالق این بازی در این باره می‌گوید:

رایانه‌ها حقیقتا از پس خلق دنیای نامتناهی برنمی‌آیند. در مجموع ۱۸،۴۴۶،۷۴۴،۰۷۳،۷۰۹،۵۵۱،۶۱۶ سیاره در این بازی وجود دارد. مشاهده تمامی آن‌ها به مدت یک ثانیه، ۵۸۵ میلیارد سال به طول خواهد انجامید.

اگر تلاش برای خواندن تعداد سیاره‌های بازی No Man's Sky بی‌نتیجه مانده است، به طور خلاصه می‌توان گفت که این بازی ۱۸ کوینتیلیون سیاره دارد.

۲. روند ساخت No Man's Sky چه مدت به طول انجامیده است؟

بر طبق اعلام منابع مختلف، بازی No Man's Sky از شش سال پیش در حال ساخت است. در ابتدای امر شان ماری ساخت این بازی را به صورت مخفیانه آغاز کرد. اما تا زمان اولین معرفی بازی در دسامبر ۲۰۱۳ و ارائه اولین تریلر، سه بازی‌ساز دیگر نیز به پروژه No Man's Sky اضافه شد. ۱۳ نفر بر روی نسخه نهایی این بازی کار کرده‌اند.

۳. بازی No Man's Sky تک‌نفره است؟

پاسخ این سوال مثبت است. با این‌حال امکان بازی به صورت چندنفره نیز وجود دارد. در تمام مدت بازیکنان دیگری در حال کاوش سیاره‌های مختلف و پرتعداد بازی No Man's Sky هستند، اما امکان دیدن آن‌ها بسیار کم و حتی نزدیک به صفر است. به دلیل وجود ۱۸ کوئینتلیون سیاره در ابعاد واقعی در این بازی، تعامل با دیگر بازیکنان دور از انتظار است. در یک کلام می‌توان گفت که بخش چندنفره No Man's Sky متفاوت از بازی‌هایی است که تاکنون مشاهده یا تجربه کرده‌اید. شان ماری در مصاحبه با مجله گیم اینفورمر در این باره گفته است:

به مانند اکثر بازی‌هایی که پیش از این منتشر شده‌اند، در هنگام بازی در بخش چندنفره، بازیکنان دیگر می‌توانند به بازی شما وارد یا خارج شود. مشابه آنچه که در بازی Watch Dogs وجود دارد. در بازی No Man's Sky بازیکنان دیگر می‌توانند به جهان مجزای شما بپیوندند. ما قصد نداریم که یک بازی MMO با امکان بازی در کنار ۶۰ هزار نفر ارائه دهیم.

۴. آیا دیگر بازیکنان را مشاهده خواهیم کرد؟

در سوال قبلی، تا حدودی به این سوال پاسخ داده شد. امکان مشاهده دیگر بازیکنان در حین کاوش جهان No Man's Sky وجود دارد، اما تضمینی برای تحقق آن وجود ندارد. مشاهده یا عدم مشاهده دیگر بازیکنان به عملکرد شما بستگی دارد. در بسیاری از بازی‌های چندنفره بازیکنان دیگر با روش‌های متفاوتی از جمله نمایش نام یا نشان‌گرهایی بر روی نقشه مشخص می‌شوند، اما سازندگان No Man's Sky روش متفاوتی را در پیش‌گرفته‌اند. به مانند بازی Journey هیچ علامت یا نشانه‌ای برای بازیکنان دیگر اعمال نشده است. به واسطه این ویژگی حتی در صورت کاوش همزمان یک سیاره، متوجه حضور یک بازیکن دیگر نخواهید شد. با این حال این بدان معنا نیست که امکان تمیز دادن بازیکنان با دیگر مولفه‌های بازی وجود ندارد. شان ماری در این باره چنین گفته است:

از روی لباس‌شان آن‌ها را تشخیص خواهید داد. با این‌حال هویت آن‌ها ناشناخته باقی می‌ماند. برای طرف مقابل سوالاتی مانند اینکه آیا یک موجود فضایی هستید یا انسان یا چه قیافه‌ای دارید، همچنان بی‌پاسخ هستند.

 

بازی No Man

۵.آیا بازی دارای داستان است؟

یک داستان ثابت وجود ندارد و تجربه شخصی شما است که داستان بازی No Man's Sky را شکل می‌دهد. در این بازی یک هدف نهایی وجود دارد و آن رسیدن به مرکز جهان و هستی است، اما ممانعت از انجام آن یا راه رسیدن به این هدف تماما بستگی به خودتان دارد. در دنیای No Man's Sky می‌توانید نقش‌های مختلفی اعم از کاوشکر، تاجر، دزد فضایی یا ترکیبی از همه آن‌ها را برای پیشبرد اهداف خود انتخاب کنید. در واقع مهم‌ترین ویژگی و برگ برنده بازی No Man's Sky، آزادی بی حد و حصر این بازی است.

۶. چرا فضای خالی موردنیاز بازی No Man's Sky تنها ۶٫۳ گیگابایت است؟

شاید برای شما این سوال پیش آمده که چگونه ۱۸ کوینتیلیون سیاره تنها ۶٫۳ گیگابایت از هارد دیسک کنسول پلی‌استیشن 4 را اشغال می‌کند؟ پاسخ به این بسیار ساده است. دلیل فضای موردنیاز کم در برابر محتوای بزرگی که No Man's Sky ارائه می‌دهد، این است که تمامی سیارات و عناصر محیطی موجود در آن‌ها با استفاده از سیستم‌ها و الگوریتم‌های پیچیده ریاضی و به مرور زمان ساخته می‌شود. وجود این ویژگی بدان معنا است که هیچ‌یک از سیاره‌ها بر روی دیسک بازی وجود ندارد و بر طبق متن توییت شان ماری، بخش اعظمی از فضای دیسک را صداهای بازی اشغال کرده‌اند.

۷. امکان بازی آفلاین وجود دارد؟

بله امکان تجربه بازی No Man's Sky به صورت آفلاین وجود دارد. با این‌حال اطلاعات کشفیات شما تا زمانی که آنلاین نباشید، به منظور استفاده دیگر بازیکنان بر روی فضای ابری آپلود نخواهند شد و شما نیز از مشاهده آنچه که بازیکنان دیگر در کاوش‌های خود به آن برخورده‌اند محروم خواهید بود.

۸. چه کارهایی در بازی No Man's Sky می‌توان انجام داد؟

همانطوری که پیش از این گفته شد، بازی No Man's Sky به معنای واقعی کلمه آزادانه و بدون حد و حصر بوده و امکان انجام هر عملی برای شما فراهم شده است. با این وجود گیم‌پلی این بازی از چندین ستون و المان اصلی تشکیل شده که عبارتند از:

  • کاوش: به دلیل وجود ۱۸ کوینتیلیون سیاره، بدون شک فرصت‌های متعددی برای کاوش و گشت و گذار وجود خواهد داشت. تمامی گیاهان و جانداران موجود در این سیاره‌ها قابل اسکن و نام‌گذاری هستند. به واسطه این ویژگی می‌توانید هزاران گیاه با نام خود یا اشخاص محبوب داشته باشید.

  • تجارت: یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های بازی No Man's Sky وجود سیستم اقتصاد و تجارت بی‌نقص به مانند دیگر بازی‌های مطرح سبک نقش‌آفرینی است. هر آنچه که بر روی یک سیاره کشف می‌کنید، قابل فروش یا معاوضه بوده و همچنین می‌توانید از آن‌ها در جهت ساخت آیتم‌های مفید که در ادامه کاوش به کار شما می‌آیند، استفاده کنید. شان ماری در این باره می‌گوید:

ما می‌خواستیم که سیستم اقتصاد و تجارت در عین لذت‌بخش بودن، قابل فهم باشد، چراکه دنیای No Man's Sky بسیار بزرگ است.

  • نبرد: اگر جزء آن دسته از بازیکنانی هستید که علاقه دارید سیاره‌ها را به آتش کشیده و با اعمال مجرمانه به اهداف خود دست پیدا کنید، بازی No Man's Sky مناسب شما خواهد بود. زیرا امکان نابود کردن ساکنین سیاره‌ها، کشتن موجودات، دزدی از فضایی‌ها و در یک کلام ایفای نقش به عنوان تهدیدی برای سیاره‌ها در این بازی وجود دارد. از فضای تقریبا نامحدود تا سیاره‌های پرتعداد، در هر لحظه از بازی No Man's Sky همواره دشمنانی وجود دارند که از بین بردن آ‌ن‌ها آدرنالین خون شما را بالا خواهد برد.
  • بقا: در هریک از منظومه‌های شمسی، سیاره‌ها، اقیانوس‌ها و غارهای بازی No Man's Sky خطر در کمین شما است. لباس محافظی که به تن کرده‌اید تنها برای مدت کوتاهی از شما محافظ می‌کند و علاوه بر شخصیت اصلی، سفینه فضایی نیز بسیار آسیب‌پذیر است. در واقع احتمال شکست در هر نبردی وجود دارد.
  • یادگیری: در جای جای جهان No Man's Sky گروه‌هایی از فضایی‌ها وجود دارد که سیاره‌های مختلف را تصرف کرده‌اند و شناخت آن‌ها بدون شک در آینده به کمک شما خواهد آمد. یکی از مواردی که با شناخت گروه‌های فضایی کسب خواهید، زبان مورد استفاده آن‌ها است که به واسطه یادگیری آن، ماجراجویی‌ها و فرصت‌های تجاری بیشتری در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

بازی No Man

۹. تمامی سیاره‌ها مشابه یکدیگر هستند؟

خیر، هر سیاره دارای ویژگی‌های منحصربه‌فرد است. در کنار سیاره‌هایی که علی‌رغم لم‌یزرع بودن، از لحاظ منابع بسیار غنی بوده، در بازی No Man's Sky سیاره‌های وجود دارد که مملو از حیوانات و گیاهان متفاوت و متعدد هستند. سیاره‌های این بازی از قانون طبیعی پیروی می‌کنند که نتیجه آن لم‌یزرع بودن سیاره‌های نزدیک به خورشید، سردتر بودن سیاره‌های دورتر و غنی بودن سیاره‌های میانی از حیات است. هر سیاره آب‌وهوا و چرخه روز و شب خاص خود را دارند. می‌توانید به نیمه تاریک سیاره سفر کرده و موجودات و گیاهانی را کشف کنید که شاید در طول روز آن‌ها را مشاهده نکنید.

۱۰. امکان گم شدن در محیط وجود دارد؟

به دلیل وسعت بسیار زیاد سیاره‌ها و نمایش سفینه بر روی نقشه تنها در صورت نزدیک بودن به آن، عملا امکان گم شدن در جهان No Man's Sky وجود دارد. شان ماری در مصاحبه با وب‌سایت دیجیتال اسپای در این باره گفته است:

در زمان ساخت بازی با اعضای تیم بر سر این موضوع که تا چه حد به بازیکنان امکان کاوش و تجربه بخش‌های مختلف بازی داده شود، بحث‌های زیادی کردیم. اما به اعتقاد من ترغیب بازیکنان به کاوش اهمیت بیشتری دارد. در صورت گم کردن سفینه، بازیکنان می‌توانند یک کلید خاص را فشرده و پس از اسکن محیط، نشان‌گر کوچکی که محل فعلی را مشخص می‌کند، را مشاهده کنند.

عملکرد این ویژگی مشابه زمانی است که با فشردن ریموت ماشین‌تان محل آن را پیدا می‌کنید. زمانی را تصور کنید که پس از بازگشت به محل پارک ماشین، نمی‌توانید خودرو خود را پیدا کنید و با خود می‌گویید، «ماشین را کجا پارک کردم» در این هنگام پس از فشردن کلید ریموت به دنبال صدای «بیپ بیپ» می‌گردید. در بازی No Man's Sky نیز به همین شکل بوده و پس از گردش در سیاره و گم کردن سفینه، به دنبال «بیپ بیپ» خواهید گشت.

اما ویژگی مورد علاقه من به این شکل است که بازیکنان پس از فرود بر روی سطح سیاره، از سفینه خود خارج شده و ۱۰ دقیقه از وقت خود را به شنا و رسیدن به یک جزیره اختصاص می‌دهند. اما پس از مدتی با خود فکر می‌کنند که «اوه سفینه‌ام کجاست؟» در این شرایط است که برای رسیدن به سفینه باید ۱۰ دقیقه در خلاف مسیر شنا کنند. این ویژگی باعث می‌شود که با دقت بیشتری عمل کنید.

من از اینکه بازیکنان به محلی که در آن قرار دارند و جهت‌یابی اهمیت می‌دهند و از این طریق راه خود را پیدا می‌کنند، لذت می‌برم. این رویکرد باعث می‌شود که طرز فکر متفاوتی نسبت به بازی داشته باشند. اگر طرز رفتاری افرادی که سه یا چهار ساعت از وقت خود را به بازی اختصاص می‌دهند، را زیر نظر داشته باشید، متوجه خواهید که کم کم شروع می‌کنند به علامت‌گذاری مکان‌ها، برای مثال سفینه‌ام را نزدیک آن درخت گذاشتم و به این دلیل از این رویکرد لذت می‌برم که باعث می‌شود یک حس واقعیت‌پنداری در بازیکنان ایجاد شود.

۱۱. امکان مرگ شخصیت اصلی وجود دارد؟

پاسخ مثبت است. موارد بسیاری در No Man's Sky وجود دارد که تهدیدی برای جان شما محسوب می‌شوند. شرایط محیطی سیاره‌ها به خودی خود می‌توانند عاملی بر مرگ شخصیت اصلی باشند، برای مثال برخی از سیاره‌ها دارای جو سمی، سرشار از تشتعشات و شدیدا گرم یا شدیدا سرد هستند. علاوه بر این ممکن است که مخاطرات متفاوتی در آن‌ها وجود داشته باشد که در کسری از ثانیه روح از کالبد خارج می‌کنند. با این حال عملکرد شما نیز در مرگ یا زندگی تاثیرگذار است. اگر در حین کاوش‌های خود به محیط زیست سیاره‌ها آسیب وارد کنید، به موجودات یا دیگر اشکال حیات شلیک کنید و آن‌ها را آزار و اذیت کنید، به مانند سری بازی‌های GTA، تحت تعقیب نیروهای امنیتی به نام «سنتینل‌ها» (Sentinels) قرار می‌گیرید که اگر از خود دفاع نکرده و فرار را بر قرار ترجیح ندهید، عاقبتی جز مرگ در انتظار شما نخواهد بود. با این حال نگران نباشید زیرا مرگ به معنای پایان بازی نیست. شان موردی در مصاحبه با وب‌سایت پلی‌استیشن بلاگ در این باره می‌گوید:

 در صورت مرگ بر روی یکی از سیاره‌ها، در شرایطی در سفینه خود به هوش خواهید آمد که آیتم‌های ذخیره نشده و کشفیات آپلود نشده را از دست خواهید داد. اما اگر در فضا بمیرید، در نزدیک‌ترین ایستگاه فضایی بدون سفینه، آیتم‌ها و کشفیات دوباره زنده می‌شوید.

۱۲. اطلس چیست؟

اطلس (Atlas) یک دایره‌المعارف بزرگ محتوی تمامی کشفیات بازیکنان در سرتاسر جهان No Man's Sky است. در واقع لوگوی بازی، نماد دایره‌التمعارف «اطلس» است که تمامی کشفیات شما و دیگران بازیکنان را در خود جای داده است. استودیو هلو گیمز (Hello Games) این دایره‌التمعارف را مهم‌ترین ویژگی بازی می‌داند زیرا اطلاعاتی در آن وجود دارد که حتی سازندگان از وجودشان بی‌اطلاع هستند.

بازی No Man

۱۳. نقشه کهکشانی چیست؟

نقشه کهکشانی (Galactic Map)، نقشه جامع جهان No Man's Sky است که موارد متعددی از جمله منظومه‌های شمسی، سیاره‌ها، ستاره‌ها، مکان فعلی شما و دوستانتان را نشان خواهد داد. با استفاده از این نقشه می‌توانید سیاره‌ها و دوستانی را پیدا کنید که شاید هیچگاه به آن‌ها نخواهید رسید.

۱۴. راهنمای کهکشانی چیست؟

راهنمای کهکشانی (Galactic Index) دایره‌المعارفی متشکل از تمامی کشفیات شما در حین تجربه بازی No Man's Sky است. اگر یک سیاره، موجود زنده یا گیاه کشف کنید، می‌توانید با اختصاص یک نام خاص به آن، در راهنمای کهکشانی خود ثبت کرده و در صورت تمایل به «اطلس» اضافه کنید. نام اختصاص داده شده توسط شما تا ابد پابرجا مانده و هرکس در صورت مواجه با آن متوجه خواهد شد که برای اولین بار توسط شما کشف و نام‌گذاری شده است.

۱۵. موجودات فضایی حضور دارند؟

در جهان No Man's Sky به جز شما، موجودات هوشمند متعددی وجود دارند. در برخی سیاره‌ها، ساختمان‌ها و پایگاه‌هایی مشاهده می‌شود که توسط گروه‌هایی از موجودات فضایی ساخته شده‌اند. در ابتدای امر امکان برقراری ارتباط با آن‌ها وجود ندارد. اما با پیدا کردن آثار باستانی هر قوم یا گروه امکان تکلم به زبان آن‌ها را پیدا خواهید کرد. به همین دلیل در مراحل اولیه پاسخ مناسب به سوالات موجودات فضایی بر پایه آزمون و خطا استوار است. تنها یک پاسخ اشتباه کافی است که بذر دشمنی بین شما و اعضای گروه کاشته شود. علاوه بر این امکان یادگیری زبان‌های مختلف از طریق تعامل با گونه‌های خاصی از موجودات فضایی نیز وجود دارد. در مجموع می‌توان گفت هرچه با گروه‌های بیشتری در ارتباط باشید، روابط مستحکم‌تری ایجاد شده و در نتیجه گزینه‌های داد و ستد بیشتری در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

۱۶. ظاهر موجودات به چه شکل خواهند شد؟

تمامی سیاره‌های بازی No Man's Sky به مرور زمان ایجاد می‌شوند و موجودات زنده‌ای که بر روی آن‌ها ساکن هستند از لحاظ اندازه، شکل، رنگ و رفتار منحصربه‌فرد خواهند بود. استودیو هلو گیمز حتی در زمینه صداگذاری این موجودات نیز نوآوری به عمل آورده و در کنار سیستم خلق تصادفی صدای موجودات، نرم‌افزار خاصی طراحی کرده که بر تناسب میان ظاهر و صدای موجودات نظارت دارد. بنا به طبیعت و غریزه، برخی از حیوانات به سمت بازیکن هجوم خواهند آورد، اما اگر حمله از سوی شما آغاز شود، روبات‌های محافظ سیاره یا به اصطلاح «سنتینل‌» با هدف حذف عنصر نامطلوب به سمت شما می‌آیند. با این شرایطی که بر بازی No Man's Sky حاکم است، دو گزینه ترساندن حیوانات و فرار پیش‌روی شما است. حیات وحش سیاره‌ها پویا بوده و از قوانین طبیعی پیروی می‌کند، به این صورت که می‌توانید زنجیره غذایی را در آن مشاهده کنید.

بازی No Man

۱۷. سیستم ساخت بازی چگونه عمل می‌کند؟

سیستم «ترکیب و ساخت آیتم جدید» (Crafting) یکی از ستون‌های مهم و بسیار حیاتی بازی No Man's Sky که در صورت عدم وجود آن، بازی با مشکلات عدیده‌ای روبه‌رو می‌شد. با استفاده از این سیستم می‌توانید سفینه، لباس و سلاح خود را ارتقا دهید. جمع‌آوری منابع به خصوص جمع‌آوری سوخت و تجدید نیروی محافظ لباس نیز نقش بسیار بااهمیتی را ایفا می‌کنند. بازی No Man's Sky بیش از آنکه به نظر می‌رسد بر تلاش برای بقا استوار است، زیرا که منابع بسیار محدود و در اغلب موارد نادر هستند. اما اگر منابع کمیابی که تنها در یک منظومه شمسی خاص یافت می‌شود را پیدا کنید، می‌توانید به ارتقاهایی دست پیدا کنید که بدون شک شما را پشیمان نخواهند کرد.

۱۸. می‌توان سفینه را تغییر داد؟

در زمینه بهبود بخشیدن به سفینه دو گزینه پیش‌روی شما است: ۱. ارتقای سفینه فعلی ۲. بدست آوردن یک سفینه جدید. استودیو هلو گیمز در این باره گفته است:

سفینه‌ها ظرفیت‌های متفاوتی در بخش‌های مربوط به سرعت، قدرت مانور، دامنه Jumpdrive (نوعی از پیش‌ران که اجازه حرکت در داخل سامانه سیاره‌ای را به شما می‌دهد) و حجم آتش برای ارتقا دارند.

اما این بدان معنا نیست به تعداد نامحدود می‌توانید سفینه در اختیار داشته باشید، به این دلیل که در آن واحد تنها استفاده از یک سفینه مجاز است. این ویژگی باعث شده که در بازی No Man's Sky نوعی از استراتژی در زمینه استفاده از سفینه‌ای مطابق با روش بازی بوجود بیاید. اگر فردی صلح‌طلب بوده و به داد و ستد علاقه دارید باید سفینه‌ای با گنجایش منابع زیاد داشته باشید و یا اگر از روش‌های جنگ‌محور لذت می‌برید، لازم است که سفینه‌ای سریع و با حجم آتش بالا انتخاب کنید.

۱۹. ارز درون بازی چیست؟

ارز درون بازی، Units خوانده می‌شود و از روش‌های مختلفی از جمله فروش منابع در مراکز تجاری، مبارزه با مجرمین و آپلود کشفیات در اطلس می‌توانید آن را کسب کنید. قیمت خرید و فروش منابع در سیاره‌ها متفاوت است. می‌توانید منابعی را که در یک سیاره خاص پیدا کرده‌اید، در سیاره دیگری با قیمت بالاتر به فروش برسانید. همانطور که در سوال قبل گفته شد، اگر به این روش علاقه‌مند هستید لازم است که سفینه‌ای با گنجایش بالا در اختیار داشته باشید.

۲۰. برای این بازی بسته‌ الحاقی عرضه خواهد شد؟

آنطور که از شواهد استناد می‌شود، استودیو هلو گیمز برنامه‌ای برای عرضه بسته‌های الحاقی ندارد و تنها به ارائه ارتقاها و بروزرسانی‌ها اکتفا خواهد کرد. شان ماری در مصاحبه با وب‌سایت پی‌سی گیمر در این رابطه گفته است:

بدون شک بروزرسانی‌هایی ارائه خواهد شد. با این حال عرضه بسته‌های الحاقی با محوریت محتوای جدید امری نامحتمل است.

استودیو هلو گیمز پیش از این اعلام کرده است که در حال کار بر روی اولین بروزرسانی بازی No Man's Sky است.


منبع Digital Spy
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده