نویسنده: عارف حسین پور
// چهار شنبه, ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۲

داستان بازی The Inpatient شصت سال قبل از Until Dawn جریان دارد

داستان بازی واقعیت مجازی The Inpatient شصت سال قبل از وقایع بازی Until Dawn، دیگر ساخته استودیوی سوپر مسیو جریان دارد.

بدون شک یکی از سورپرایزهای کنفرانس شرکت سونی در نمایشگاه E3 2017 بازی The Inpatient بود که برای هدست واقعیت مجازی پلی‌استیشن VR و کنسول پلی‌استیشن 4 در حال ساخت است. سونی در زمان معرفی این بازی تنها به نشان دادن یک تریلر سینمایی از آن اکتفا کرد، اما اکنون اطلاعات بیشتری درباره The Inpatient منتشر شده است. سازندگان بازی اعلام کرده‌اند که ماجراهای The Inpatient شصت سال قبل از وقایع بازی قبلی‌شان یعنی Until Dawn روایت می‌شود و از آنجایی که این دو بازی به لحاظ تم و اتمسفر شباهت‌های غیر قابل انکاری با یکدیگر دارند، شاید بتوان The Inpatient را یک پیش‌درآمد داستانی برای Until Dawn نامید.

شما در این بازی در نقش یک بیمار مبتلا به فراموشی ظاهر می‌شوید که در آسایشگاه بلک‌وود بستری شده است. استودیوی سوپر مسیو (Supermassive Games) با انتشار پستی در وبلاگ پلی‌استیشن درباره این بازی گفت:

برای لذت بردن از The Inpatient لازم نیست که حتما Until Dawn را بازی کرده باشید. این یک بازی کاملا مستقل است که داستانی کاملا جدید را روایت می‌کند و در آن با شخصیت‌های تازه‌ای مواجه خواهید شد.

در آغاز بازی یک مرد مرموز به نام «جفرسون براگ» که مالک آسایشگاه است از شما سوالاتی می‌پرسد. او می‌گوید که قصد دارد تا به شما کمک کند، اما به نظر نمی‌رسد که این چنین باشد. در نهایت شما به یاد می‌آورید که چه کسی هستید و چرا در آسایشگاه بستری شده‌اید. در بخشی از توضیحات بازی آمده است:

در طول بازی شما با تعداد زیادی از بیماران و کارمندان آسایشگاه مواجه می‌شوید که هر کدام اهداف و انگیزه‌های خاص خودشان را دارند. نحوه تعامل شما با این شخصیت‌ها و همچنین تصمیماتی که در جریان بازی می‌گیرید تاثیرات عمیق و دراماتیکی روی نحوه پیشروی داستان خواهند داشت.

The Inpatient

در The Inpatient بدن، دست‌ها و پاهای شما در بازی مدل‌سازی می‌شوند و شما می‌توانید با چرخش سر خود در دنیای مجازی آنها را مشاهده کنید. حتی این امکان فراهم شده تا بتوانید با صدای خودتان با شخصیت‌ها حرف بزنید و عکس‌العمل آنها را ببینید.

جالب است که استودیوی سوپر مسیو برای خلق داستان The Inpatient نیز از نویسندگان بازی Until Dawn یعنی لری فسندن و گراهام رزنیک کمک گرفته است که این موضوع در نزدیک شدن حال و هوای این بازی‌ها به یکدیگر بی‌تاثیر نیست. The Inpatient تنها بازی سوپر مسیو نیست که در جریان کنفرانس سونی برای هدست پلی‌استیشن VR معرفی شد؛ بازی دیگر این استودیو یک تریلر جنایی است که Hidden Agenda نام دارد.


منبع GameSpot
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده