نویسنده: تیم زومجی
// سه شنبه, ۱۱ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۱۰

بیانیه مطبوعاتی: ایسوس ربات هوشمند Zenbo را معرفی کرد

کمپانی ایسوس در جریان نمایشگاه کامپیوتکس 2016، یک ربات هوشمند و دوست‌داشتنی با نام Zenbo معرفی کرد که به عنوان یک همیار در خانه فعالیت می‌کند. برای آشنایی با این ربات و ویژگی‌های آن، همراه زومجی باشید.

«این بیانیه مطبوعاتی توسط دفتر ایسوس در اختیار زومجی قرار گرفته است.»

ASUS Zenbo برخاسته از نگاه جاه‌طلبانه جانی شی،مدیر ایسوس است و امکان پردازش‌های رباتیک را برای تمام خانواده‌ها فراهم می‌کند. ربات صمیمی و توانمند «زنبو» برای ارائه کمک و سرگرمی طراحی شده است و در عصر پردازش‌ها به عنوان یک همدم برای رسیدگی به نیاز تمام اعضای خانواده فعالیت می‌کند. Zenbo دارای قابلیت‌های فراوان از جمله توان حرکت بطور مستقل و درک فرامین صوتی است که امکان یاری در خانه و تعامل با او را ساده و سرگرم‌کننده می‌کند.

Zenbo برای همه طراحی شده است اما مجهز به کارایی‌های خاصی است که به اعضای بزرگ‌تر خانواده کمک می‌کند تا مراقب سلامتی خود باشند و ضمن اینکه از یک زندگی دیجیتال لذت ببرند. به عنوان یک همیار مراقب در خانه، او بطور فعالانه اطلاعات مهم مانند قرار دکتر، داروها، برنامه ورزشی و هر آنچه لازم است به خاطر سپرده شود را بطور ساده‌ای یادآوری می‌کند. همچنین Zenbo برای موقعیت‌های اورژانسی (مانند سقوط) نیز خانه را مورد نظارت قرار می‌دهد و فورا از طریق موبایل به سایر اعضای خانواده اطلاع‌رسانی می‌کند. زمانی که آنها این پیام اورژانسی را دریافت کردند، اعضای خانواده می‌توانند از راه دور Zenbo را کنترل کنند تا نزدیک‌تر برود و از طریق دوربین داخلی Zenbo تصویری از عزیزان خود دریافت کنند. Zenbo یک همدم مهربان است که فاصله دیجیتالی موجود میان نسل‌‌ها را از طریق اجرای فعالیت‌‌های مختلف در فضای آنلاین کاهش می‌دهد که این موارد شامل تماس‌های تصویری، استفاده از شبکه‌های اجتماعی، خرید آنلاین و انتشار برنامه‌های تلویزیونی و فیلم است که با دستورات صوتی و راهنمایی انجام می‌شوند.

ربات هوشمند ASUS Zenbo

Zenbo یک همبازی سرگرم‌کننده و آموزشی برای کودکان است که آنها را با داستان‌های تعاملی و بازی‌های آموزشی سرگرم می‌کند تا خلاقیت و تفکر منطقی آنها را پرورش دهد. Zenbo با سیستم صوتی عالی استریو می‌تواند موسیقی‌های مورد علاقه کودکان را پخش کند و حتی به رقص با آنها بپردازد و فعالیت‌های سرگرم‌کننده انجام دهد. Zenbo یک داستان‌گوی حرفه‌ای است و در طول روز، کودکان را سرگرم می‌کند و هنگام شب کمک خواهد کرد تا کودکان به خواب بروند. Zenbo دارای یک کتابخانه داخلی با صداهای متنوع است و در حالی که تصاویر مرتبط را روی نمایشگر خود نشان می‌دهد و نور اتاق را کنترل می‌کند، سطح جدیدی از تعامل و سرگرمی را به داستان‌گویی اضافه خواهد کرد. همچنین Zenbo همراه با بازی‌های آموزشی و یک فرهنگ‌نامه تعاملی تولید شده است تا آموزش نیز سرگرم‌کننده باشد.

علاوه بر کار با کودکان و بزرگ‌ترها، Zenbo یک دستیار برای کارهای منزل است که با انبوهی از مهارت‌های خانه‌داری باعث می‌شود زندگی، آسان و لذت‌بخش باشد. Zenbo می‌تواند به بسیاری از ابزارهای خانگی سنتی و هوشمند مانند چراغ‌ها، تلویزیون‌ها، سیستم‌های تهویه و موارد دیگر متصل شود و آنها را کنترل کند. اعضای خانه می‌توانند از طریق نمایشگر Zenbo مهمانان در پشت در را مشاهده و سپس با یک فرمان صوتی ساده درب را باز کنند. او در آشپزخانه نیز می‌تواند کمک کند و توانایی خواندن دستور پخت غذاها با صدای بلند یا یک تایمر برای اعلام زمان پخت را دارد، به همین دلیل هم آشپز تمرکز بیشتری روی غذا خواهد داشت. Zenbo با بهره‌مندی از دوربین داخلی و توانایی حرکت به اطراف خانه، یک عکاس خانوادگی است که به ثبت تمام لحظات خاص و روزمره کمک می‌کند. زمانی که صاحبان خانه حضور نداشته باشند، Zenbo آرامش خاطر را ایجاد می‌کند و می‌تواند با دوربین امنیتی که توسط یک برنامه موبایل از هر کجا قابل دسترسی است، امنیت خانه را حفظ کند.

ربات هوشمند ASUS Zenbo

Zenbo از برنامه‌های متعددی پشتیبانی می‌کند که در حال رشد هستند و قابلیت‌های او برای کاربران را توسعه می‌دهند. برنامه رایگان توسعه Zenbo امکان دسترسی اعضا به SDK و کتابخانه اطلاعاتی را فراهم می‌کند تا بتوانند به ایده‌های خلاقانه خود جان دهند. ضمن اینکه همکاران Zenbo می‌توانند با ایسوس همکاری کنند تا یک اکوسیستم غنی رباتیک ایجاد شود که Zenbo را توسعه می‌دهد و زندگی کاربران را کامل‌تر می‌کند.

تهیه شده در زومجی


تهیه شده در زومجی
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده