// شنبه, ۲۵ مرداد ۹۹ ساعت ۱۰:۱۰

به‌تازگی شایعات زیادی در شبکه‌های مجازی منتشر شده که به خروج عروسک مشهور آنابل (Annabelle) از موزه Warren اشاره دارد. اما حقیقت از چه قرار است؟

درست زمانی‌که فکر می‌کردیم دیگر از اتفاقات عجیب و غریب امسال عبور کردیم، از روز جمعه شایعه‌ی جدیدی در فضای مجازی فراگیر شده که ادعا می‌کند آنابل (Annabelle)، عروسک تسخیرشده‌ی دنیای واقعی که با سری فیلم ترسناک احضار (The Conjuring) و سه‌گانه‌ی آنابل (Annabelle) به شهرت جهانی رسید، از محل نگه‌داری خود در موزه Warren خارج شده است. اما خوشبختانه گزارش‌های محلی به تکذیب این خبر پرداخته‌اند.

اما اصلاً چرا یک عروسک ظاهراً معمولی به این سطح از اهمیت در میان مردم دست یافته که انتشار یک شایعه، منجر به وایرال شدن این موضوع در شبکه‌های اجتماعی می‌شود. اول از همه، قضیه به مجموعه‌ی محبوب The Conjuring برمی‌گردد. فیلمی که با الهام گیری از پرونده واقعی و ماوراء طبیعی دو محقق به نام‌های اد و لورن وارن ساخته شده و به اتفاقات عجیبی که به موجب یک عروسک تسخیر شده رخ داده، می‌پردازد. پاتریک ویلسون و ورا فارمیگا بازیگران شخصیت‌های اد و لورن در این مجموعه هستند. البته نکته‌ی جالب توجهی که در اینجا وجود دارد، تفاوت قابل توجهی است که میان ظاهر عروسک واقعی آنابل و اقتباس آن در فیلم وجود دارد.

عروسک واقعی آنابل در کنار نسخه سینمایی فیلم کانجورینگ

همان‌طور که در سری Conjuring و اسپین آف‌های Annabelle به آن اشاره می‌شود، ن عروسک تسخیر شده در سال ۱۹۷۰ تحت مالکیت خانواده وارن درمی‌آید. آن‌ها این عروسک را در یک محفظه‌ی شیشه‌ای مخصوص قرار داده و در خانه خود حبس می‌کنند. خانه‌ای که بعدها به موزه اسرارآمیز Warren در شهر مونرو ایالت کنتیکت تبدیل می‌شود.

لورن وارن (Lorraine Warren) که سال گذشته فوت شد، در توضیحاتی که سال ۲۰۱۴ در خصوص علت عدم نابود کردن این عروسک از همان ابتدا ارائه می‌کند، می‌گوید:

«با ازبین‌بردن این عروسک، تنها از شر جسم نگهدارنده‌ی آن خلاص خواهیم شد، نه شر شیطانی که درون آن قرار گرفته است. حداقل حالا می‌دانیم که کجا می‌توان به‌دنبال آن گشت. این جسم دیگر بیرون نیست تا به دیگران آسیبی برساند. ما یک کشیش کاتولیک داریم که دائماً وردها و دعاهای ویژه‌ای را بر سر او می‌خواند تا به‌عنوان یک مانع از خروج روح شیطانی آن جلوگیری کند. این وجود شیطانی نمی‌تواند از پیوند دعاهای خاصی که اطراف او را احاطه کرده عبور کند. درواقع این وردها همانند یک فنس الکتریکی از عبور آن جلوگیری می‌کند تا او را در مرزهای مشخصی حبس کند.»

تصاویر واقعی از محل نگهداری عروسک Annabelle

حالا در تاریخ چهاردهم اوت، شبکه‌های مجازی تقریباً متقاعد شده بودند که Annabelle به نحوی موفق به خروج از مرزهای محدود کننده‌ی خود شده و دنیای ما را از آنچه که هست، دشوارتر خواهد کرد. خوشبختانه به نظر می‌رسد که آنابل واقعی، واقعاً از محل نگه‌داری خود خارج نشده است. ظاهراً این عروسک مدت‌ها است که از موزه خارج شده و در محل دیگری نگه‌داری می‌شود. این اتفاق، در پی تعطیلی موزه وارن به‌دلیل نقض قوانین منطقه بندی صورت گرفته و اشیای موجود در این ساختمان، در حال حاضر در اختیار تونی اسپرا داماد خانواده وارن قرار دارد.

اما اخیراً مقاله‌ی مفصلی در ارتباط با داستان آنابل و هرآنچه که باید در مورد آن بدانید در وبسایت زومجی منتشر شده که به جزئیات اتفاقاتی که اِد و لورین وارن به‌عنوانِ متخصصانِ پیش‌گامِ آمریکا در حوزه‌ی ارواح و شیطان‌شناسی آن را تجربه کردند می‌پردازد. مطالعه مطلب روبه‌رو، در شرایطی که این شایعات مجدداً داستان آنابل را به کانون توجهات آوردند، خالی از لطف نخواهد بود.


منبع ign

اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده