نویسنده: آریا بهپور
// سه شنبه, ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۸

سریال Halo داستان جدیدی خواهد داشت و مسترچیف شخصیت اصلی آن خواهد بود

سریال هیلو سال آینده پخش می‌شود و قرار است با حضور مسترچیف ماجراهایی متفاوت نسبت به بازی‌های این سری را روایت کند.

هر چند هنوز فیلمبرداری سریال Halo آغاز نشده و این کار از اوایل سال ۲۰۲۰ شروع خواهد شد، ولی شبکه شوتایم اطلاعات جالبی از آن منتشر کرده است؛ اطلاعاتی که در جریان نشست خبری شوتایم در تور خبری TCA از زبان عوامل سریال به گوش مخاطبین رسید. (تور خبری TCA رویدادی است که هر سال در دو نوبت برگزار می‌شود و طی آن شبکه‌های تلویزیونی و کابلی در مورد برنامه‌های آینده خود صحبت می‌کنند.)

در همین جلسه بود که خبرنگار GameSpot در مورد حضور احتمالی شخصیت محبوب سری هیلو یعنی «مسترچیف» (Master Chief) سوالی پرسید و دیوید نوینز (رییس شوتایم) و گری لوین (رییس بخش برنامه‌سازی این شرکت) هر دو حضور مسترچیف را در سریال تأیید کردند. همچنین بعد از پایان جلسه و در طول یک مصاحبه گروهی هم یک بار دیگر به این موضوع اشاره شده و لوین نه‌تنها از حضور مسترچیف در سریال صحبت کرد، بلکه او را شخصیت اصلی سریال معرفی کرد.

شاید برای طرفداران قدیمی هیلو عجیب باشد که قرار است شخصیتی در سریال نقش محوری را برعهده بگیرد که تا امروز چهره او را به طور کامل ندیده‌ایم. چند سریال دیگر را سراغ داریم که شخصیت محوری آن‌ها یک انسان بدون چهره باشد؟ این موضوع نه‌تنها برای سریال مشکل‌ساز نخواهد شد، که به گفته لوین یکی از بخش‌هایی خواهد بود که تمرکز زیادی روی آن می‌شود. موضوعی کلیدی که نقش مهمی را در سریال ایفا خواهد کرد.

در پاسخ به این سوال که حال و هوای سریال به چه شکلی خواهد بود، نوینز ترجیح می‌دهد سریال آن‌ها به طور مستقیم با «بازی تاج و تخت» (Game of Thrones) مقایسه نشود و هیلو را سریالی می‌داند که اتمسفر و سبک خاص خود را خواهد داشت:

ما در حال ساخت یک اثر علمی تخیلی با تم فضایی و آینده‌نگرانه هستیم، نه یک سریال فانتزی. وقتی به سریال‌هایی با چنین شکل و شمایلی در تاریخ تلویزیون فکر می‌کنم، فقط یک سریال ماندگار را به یاد می‌آورم که آن هم Star Trek است. شاید ۱۰ تا ۱۲ عدد از ۲۰ فیلم برتر تاریخ سینما را آثار علمی تخیلی آینده‌نگرانه تشکیل دهند، ولی تلویزیون خیلی کمتر به سراغ ساخت آثار باکیفیتی در این زمینه رفته است.

از آنجایی که با یک سریال علمی تخیلی فضایی سر و کار داریم، شاید انتخاب کایل کیلن به عنوان نویسنده و شورانر آن کمی عجیب باشد. کیلن با چنین ژانری شناخته نمی‌شود و آثار قبلی او مثل سریال «ستاره تنها» (Lone Star) و فیلم «سگ آبی» (The Beaver) حال و هوایی داشتند که مخاطب به سختی می‌تواند او را گزینه مناسبی برای ساخت سریال هیلو در نظر بگیرد. لوین در این مورد می‌گوید:

ما در زمینه استخدام نویسنده‌ای که آثار علمی تخیلی خاصی در کارنامه ندارد و به خاطر طراحی نبردهای عظیم شناخته نمی‌شود، انتخاب هوشمندانه‌ای انجام دادیم. به این دلیل که این ویژگی‌ها همین الآن هم در دنیای هیلو وجود دارند و می‌توان آن‌ها را وارد سریال کرد، ولی چیزی که می‌خواهیم در مورد آن مطمئن باشیم این است که بتوانیم آنچه در زیر زره سخت و محکم اسپارتان‌ها می‌گذرد را به مخاطب نشان دهیم.

داستان سریال کاملاً جدید خواهد بود و ارتباطی به بازی‌های هیلو ندارد، ولی بیشترین سعی خود را می‌کنیم که تا جای ممکن به بازی‌های ویدیویی این سری و داستان آن‌ها وفادار باشیم. به همین دلیل در حال همکاری با مایکروسافت و استودیو 343 اینداستریز هستیم تا همه‌چیز به خوبی پیش برود و مغایرتی بین سریال و بازی‌ها وجود نداشته باشد.

هنوز اطلاعات دقیقی در مورد زمان پخش سریال Halo منتشر نشده، ولی با توجه به دنیای پرجزییاتی که شوتایم در حال طراحی آن است، لوین سال ۲۰۲۰ را زمان احتمالی پخش Halo می‌داند.


منبع GameSpot
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده