نویسنده: مسیح کریمی
// یکشنبه, ۲۳ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۸

جان ویلیامز برای فیلم ایندیانا جونز ۵ باز خواهد گشت

جان ویلیامز، آهنگساز افسانه‌ای، که سابقه ساختن موسیقی متن مجموعه‌ فیلم‌هایی چون جنگ ستارگان و ایندیانا جونز را در کارنامه دارد، قرار است موسیقی متن قسمت پنجم ایندیانا جونز (Indiana Jones 5) را بسازد. در ادامه با زومجی همراه باشید.

همانطور که انتظار آن می‌رفت، تایید شد جان ویلیامز آهنگساز افسانه‌ای، برای ساختن موسیقی متن قسمت پنجم فیلم ایندیانا جونز باز خواهد گشت. طبق خبری که اسکات منتز خبرنگار هالیوود ریپورتر منتشر کرده است، استیون اسپیلبرگ کارگردان این فیلم در رویداد انستیتو فیلم آمریکا خبر بازگشت ویلیامز برای ساخت موسیقی این فیلم را تایید کرد. او پیش از این سابقه ساخت موسیقی ۴ قسمت گذشته ایندیانا جونز را نیز در کارنامه داشته است و انتخاب او چندان شگفت آور نبوده است.

در ماه مارس، دیزنی ساخت قسمت پنجم ایندیانا جونز با بازگشت هریسون فورد، برای اکران در سال ۲۰۱۹ را تایید کرده بود. فورد در زمان اکران این فیلم ۷۷ سال خواهد بود. دیزنی در سال ۲۰۱۲ استودیو لوکاس فیلم را به ارزش ۴ میلیارد دلاری خریداری کرد، که نه تنها توانست حق ساخت فیلم جنگ ستارگان را از جورج لوکاس بگیرد، بلکه توانست حق ساخت فیلم ایندیانا جونز را نیز بدست آورد. همچنین ممکن است او برای ساخت موسیقی فیلم جنگ ستارگان به این مجموعه بازگردد. او در جواب این پرسش که آیا او به قسمت هشتم جنگ ستارگان (Star Wars: Episode VIII) باز خواهد گشت، به ورایتی گفت:

اگر من بتوانم آن را انجام دهم، مطمئنا من تمایل خواهم داشت. من به کاتلین کندی [رئیس لوکاس فیلم]، گفتم که من خوشحال هستم که این کار را انجام می‌دهم، اما دلیل واقعی آن این است، من نمی‌خواستم شخص دیگری موسیقی برای دیزی ریدلی بنویسد و بسازد.

ویلیامز موسیقی فیلم جنگ ستارگان:  نیرو برمی‌خیزد (Star Wars: The Force Awakens) را نیز بر عهده داشته است، اما در فیلم روگ وان: داستانی از جنگ ستارگان (Rogue One: A Star Wars Story) که امسال اکران می‌شود، حضور نخواهد داشت. قسمت هشتم جنگ ستارگان که انتظار می‌رود تاریک‌تر از نیرو برمی‌خیزد باشد، هم اکنون این فیلم درحال فیلمبرداری است و  برای اکران در دسامبر ۲۰۱۷ برنامه ریزی شده است. این درحالی است که روگ وان دسامبر امسال اکران خواهد شد.

به جز مجموعه جنگ ستارگان و ایندیانا جونز، ویلیامز موسیقی برخی از فیلم‌های مجموعه هری پاتر، پارک ژوراسیک (Jurassic Park ) و آرواره‌ها (Jaws) را نیز ساخته است.

منبع: GameSpot


تهیه شده در زومجی
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده