نویسنده: افشین پیروزی
// پنجشنبه, ۲۴ دی ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۱۵

بازیگر شخصیت سوروس اسنیپ سری Harry Potter در ۶۹ سالگی در‌گذشت

اگر از طرفداران سری فیلم‌های هری پاتر هستید، امروز خبر بدی برای شما داریم. الِن ریکمن، بازیگر شخصیت سوروس اسنیپ در این فیلم، امروز در سن ۶۹ سالگی به دلیل بیماری سرطان درگذشت. با زومجی همراه باشید.

آلن ریکمن برای اولین بار با بازی در نقش هانس گروبر، شخصیت منفی فیلم Die Hard در سال ۱۹۸۸ به شهرت رسید. وی پس از آن در سال ۱۹۹۱ و در فیلم Robbin Hood: Prince of Thieves، در نقش داروغه ناتینگهام ظاهر شد و توانست در همان سال به دلیل عملکردش برنده جایزه بافتا شود. البته بدون شک مهم‌ترین نقش این بازیگر، ایفای نقش شخصیت سوروس اسنیپ در سری فیلم‌های هری‌پاتر بود که به لطف شخصیت پردازی عالی این شخصیت و بازی بی‌نقص ریکمن، به یک شخصیت ماندگار؛ علی‌الخصوص در ذهن طرفداران این فیلم، تبدیل شده است.

البته ریکمن در کنار بازیگری سینما، کارگردانی دو فیلم را نیز بر عهده داشته است. اولی فیلم The Winter Guest بود که در سال ۱۹۹۷ اکران شد و دومی هم فیلم A Little Chaos که در سال ۲۰۱۵ بر روی پرده‌های سینما رفت و بازیگرانی مثل کیت وینسلت در آن ایفای نقش می‌کردند.

سایت هالیوود ریپورتر برای اولین بار خبر درگذشت این بازیگر را منتشر و اعلام کرد که وی به دلیل بیماری سرطان فوت کرده و در آخرین لحظه در بین اعضای خانواده خود بوده است. همچنین این سایت اعلام کرده که ریکمن عمده محبوبیت و شهرت خود را مدیون بازی در تئاتر‌های مختلفی مثل Les Liaisons Dangereuses است که به خاطر آن در سال ۱۹۸۶ برنده جایزه تونی شده بود.

پس از انتشار خبر فوت این بازیگر، جی‌.کی.رولینگ، نویسنده سری کتاب‌های هری‌پاتر، با انتشار توییتی ناراحتی خود را نشان داد:

کلمات قادر نیستند تا میزان ناراحتی من از فوت ریکمن را توصیف کنند. او یک بازیگر و مهم‌تر از آن یک مرد فوق‌العاده بود. امیدوارم خانواده ریکمن من را در غم‌شان شریک بدانند. آن‌ها امروز تکه‌ای از قلب‌شان را از دست دادند.

منبع: Gamespot


اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده