نویسنده: محسن وزیری
// شنبه, ۱۶ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۰۰

تماشا کنید: اولین تریلر جدیدترین فیلم استیون اسپیلبرگ؛ Bridge of Spies

بالاخره نام نهایی جدیدتری اثر کارگردان پرآوازه‌ی سینما، استیون اسپیلبرگ مشخص شد و اولین تریلر آن هم امروز منتشر شده است. در ادامه همراه زومجی باشید تا با این فیلم هیجانی که در دوران جنگ سرد می‌گذرد بیشتر آشنا شویم.

این فیلم محصول دو شرکت دریم ورکس و فاکس قرن بیستم است که قبلاً با نام St. James Place شناخته می‌شد. تام هنکس در این فیلم نقش جیمز داناوان را ایفا می‌کند، وکیلی که در مورد توافقی میان آمریکا و شوروی در سال ۱۹۶۲ با طرفین مذاکره کرد. در این توافق، قرار بود رادولف آبل، مأمور زندانی کا گ ب با خلبان اسیرشده‌ی آمریکایی، فرانسیس گری پاورز معاوضه شود. فیلم از این اتفاقات واقعی الهام گرفته شده داستان شخصی را روایت می‌کند که تمام دارایی‌اش را به خطر می‌اندازد و وارد ماجراجویی خطرناکی می‌شود.

«پلی از جاسوس‌ها» اولین فیلمی است که بعد از «لینکلن» در سال ۲۰۱۲، توسط اسپیلبرگ کارگردانی می‌شود. او در فیلم «دنیای ژوارسیک» به عنوان تهیه‌کننده حضور دارد و دو پروژه‌ی بعد‌ش نیز دو اقتباس از دو کتاب هستند: کتاب The BFG از رونالد دال و Ready Player One از ارنست کلین.

در این فیلم برادران کوئن نیز با اسپیلبرگ همکاری کرده‌اند و وظیفه‌ی بازبینی فیلمنامه‌ای را که مت چارمن نوشته بر عهده داشتند. نام‌های چارمن، جوئل کوئن و ایتان کوئن به عنوان سه نویسنده‌ی فیلم ثبت شده است. از بقیه‌ی بازیگران این فیلم می‌توان به مارک رایلنس در نقش آبل، ایمی رایان در نقش همسر داناوان و آلن آلدا در نقش توماس واترز، همکار داناوان نام برد.

پلی از جاسوس‌ها در تاریخ ۲۵ مرداد اکران می‌شود.

دانلود ویدیو

منبع: Polygon


اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده