// یکشنبه, ۲ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۳۱

قصد برادران وارنر برای دادن نقش ریدلر به لئوناردو دیکاپریو در دنباله شوالیه تاریکی

شرکت وارنر زمانی قصد داشته است نقش ریدلر را به لئوناردو دی کاپریو بدهد. اما دلیل خوبی وجود دارد که چرا این اتفاق هرگز نیفتاد.

دیوید اس گویر، نویسنده و کارگردان شناخته شده هالیوود به‌تازگی اعلام کرده است که ایده ایفای نقش ریدلر با بازی لئوناردو دی کاپریو توسط شرکت برادران وارنر مطرح شده بود، اما دلیل بسیار خوبی وجود دارد که هرگز این اتفاق نیفتاد.

دی کاپریو و ریدلر

گویر در پادکست Happy Sad Confused گفت:« ایده‌های مختلفی در آن زمان داشتیم. به یاد دارم که در شب افتتاحیه شوالیه تاریکی، رئیس استودیو برادران وارنر گفت قسمت بعدی را باید با ریدلر انجام دهید. لئوناردو دیکاپریو در نقش ریدلر. اما این روش کار ما نیست.» همچنین گویر به یک روند نوظهور در ژانر ابرقهرمانی آن زمان اشاره کرد که یک شخصیت شرور را انتخاب می‌کردند و سپس فیلم را پیرامون آن می‌ساختند. او و نولان می‌خواستند از چنین حرکتی دوری کنند. گویر اضافه کرد:

«حس می‌کنم در زمانی بود که فیلم‌های مرد عنکبوتی یا فیلم‌های ابرقهرمانی شروع به ساخت کردند و دنباله هایی داشتند، همیشه استودیوها می‌گفتند خب، شرور ما در فیلم بعدی کیست؟ بیایید یک فیلم حول محور او بسازیم. کریس سرسختانه مخالف چنین چیزی بود. او می‌گفت اول بذارید بفهمیم چه داستانی را می‌خواهیم بگوییم و چه چیزی را از نظر موضوعی می‌خواهیم با بروس کشف کنیم. سپس شخصیت شروری را پیدا کنیم که با داستان مطابقت داشته باشد. با تمام این تفاسیر، تام هاردی به‌عنوان شخصیت شرور The Dark Knight Rises انتخاب شد و نقش بین را بازی کرد. نقشی که با استقبال نه چندان مثبت طرفداران رو‌به‌رو شد و فیلم نیز به ضعیف‌ترین قسمت از سه‌گانه دارک نایت تبدیل شد.»

هاردی در سال ۲۰۱۷ در گفت‌و‌گو با رسانه The Daily Beast در مورد سختی‌ها و آسیب‌هایی که از نظر فیزیکی برای به‌دست آوردن و ایفای این نقش متحمل شده بود، گفت. او ۱۳ کیلو وزن اضافه کرد و یک تمرین تخصصی برای عضله‌سازی سریع داشت.

 The Dark Knight Rises Bane

گویر در سال‌های اخیر نویسندگی سریال Sandman (مرد شنی) و فیلم Terminator: Dark Fate (نابودگر: سرنوشت تاریک) را در کارنامه خود داشته است. نولان در سال‌های اخیر آثاری همچون Dunkirk (دانکرک)، Tenet (تنت) و اوپنهایمر را کارگردانی کرده است.


منبع Collider
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده