نویسنده: مسیح کریمی
// جمعه, ۳۰ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۲

آواتار 2 با عبور از مرد عنکبوتی به جایگاه ششمین فیلم پرفروش تاریخ سینما رسید

فیلم Avatar: The Way of Water توانست با عبور از فیلم Spider Man: No Way Home به ششمین فیلم پر فروش تاریخ سینما تبدیل شود.

در جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون، فیلم Avatar: The Way of Water یک گام به فروش ۲ میلیارد دلاری در گیشه جهانی نزدیک‌تر شده است. ددلاین گزارش داد که فروش جهانی فیلم آواتار 2 به ۱.۹۳۰ میلیارد دلار افزایش پیدا کرد که این فروش شامل بیش از ۵۷۶ میلیون دلار در آمریکای شمالی و ۱.۳۵۳ میلیارد دلار در دیگر کشورهای جهان می‌شود. بدین ترتیب فیلم Avatar 2 با عبور از فیلم Spider-Man: No Way Home با فروش بیش از ۱.۹۲۱ میلیارد دلار به ششمین فیلم پر فروش تاریخ سینما تبدیل شد.

همچنین قابل انتظار است که فیلم Avatar: The Way of Water به‌زودی به فروش بیش از ۲ میلیارد دلار دست پیدا کند تا به ششمین فیلمی تبدیل شود که به این موفقیت دست پیدا کرده است. صد البته اکران در کشور چین نقش زیادی در موفقیت تجاری فیلم آواتار ۲ داشته است؛ این در حالی است که فیلم Spider-Man: No Way Home بدون بازار کشور چین به چنین فروشی دست پیدا کرده بود. در هر حال فروش موفق فیلم Avatar 2 باعث شد تا ساخت دنباله‌های فیلم آواتار قطعی شوند.

فیلم Avatar 3 در تاریخ ۲۰ دسامبر ۲۰۲۴ (۳۰ آذر ۱۴۰۳)، فیلم Avatar 4 در تاریخ ۱۸ دسامبر ۲۰۲۶ (۲۷ آذر ۱۴۰۵) و فیلم Avatar 5 در تاریخ ۲۲ دسامبر ۲۰۲۸ (۲ دی ۱۴۰۷)، ‌روی پرده‌های سینما خواهند رفت. وظیفه کارگردانی تمامی قسمت‌های جدید فیلم Avatar بر عهده جیمز کامرون خواهد بود. علاوه‌‌بر کارگردانی، کامرون به‌همراه جاش فریدمن، ریک جافا، آماندا سیلور و شین سالرنو، وظیفه نوشتن هر چهار دنباله فیلم آواتار را نیز بر عهده دارد.


منبع Gamespot
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده