نویسنده: علی نوروزی
// چهار شنبه, ۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۳

خشونت کمتر سریال The Last of Us نسبت به بازی ها

نیل دراکمن در مصاحبه با مجله‌ی SFX درباره‌ی میزان خشونت اقتباس تلویزیونی The Last of Us شبکه‌ی اچ‌بی‌اُ به گفت‌وگو پرداخت.

زمان زیادی تا شروع پخش سریال The Last of Us (آخرین بازمانده از ما) شبکه‌ی اچ‌بی‌اُ در تاریخ ۱۵ ژانویه‌ی ۲۰۲۳ (۲۵ دی ۱۴۰۱) باقی نمانده است و اکنون در میان تازه‌ترین اخبار سینما و تلویزیون مطلع شدیم که نیل دراکمن به گفت‌وگو درباره میزان خشونت این اقتباس مورد انتظار پرداخته است. رئیس استودیو ناتی داگ اخیرا در مصاحبه با مجله‌ی SFX اظهار داشت که سریال لست آو آس به اندازه‌ی بازی‌های این مجموعه خشونت‌بار نخواهد بود.

نیل دراکمن درباره خشونت اقتباس تلویزیونی The Last of Us گفت: «یکی از مواردی که عاشق شنیدن آن از [کریگ مازن] و اچ‌بی‌اُ در ابتدای کار شدم، این بود که بهتر است خشونت را مگر در مواقع ضروری از سریال کنار بگذاریم. این مورد باعث تأثیرگذاری بیشتر خشونت نسبت‌به بازی‌های مجموعه شد. زیرا وقتی برای نمایش تهدیدها عجله نمی‌کنید و منتظر واکنش افراد به آن‌ها می‌مانید، وقایع ترسناک‌تر جلوه می‌کند. بنابراین زمانی‌که به‌سراغ نمایش موجودات آلوده به ویروس و کلیکرها می‌رویم، با عوامل سقوط بشریت و دلیل ترس مفرط همه‌ی افراد ارتباط برقرار خواهید کرد».

نیل دراکمن درباره دلایل خشونت بیش از حد بازی‌های The Last of Us گفت که این میزان پرخاشگری به مخاطبان کمک می‌کند تا با کاراکترهای داستان ارتباط بیشتری برقرار کنند و دنیای آن‌ها را از زاویه دید خود مشاهده کنند: «ما تا حدی به بزن‌بزن یا خشونت برای به کار انداختن چرخ‌های بازی نیاز داریم تا بازیکن‌ها بتوانند با جول ارتباط برقرار کنند و مجذوب آن شوند». نیل دراکمن اشاره کرد که اقتباس تلویزیونی شامل محتویات زیادی خواهد بود که در بازی‌های مجموعه جایی نداشتند و این سریال اجازه می‌دهد که کاراکترها پرمایه‌تر و عمیق‌تر از همیشه به تصویر کشیده شوند.

ماجراجویی جول و الی در آمریکای پساآخرالزمانی در سریال The Last of Us

شبکه‌ی HBO در خلاصه‌ی داستان سریال The Last of Us می‌نویسد: «داستان سریال بیست سال پس از نابودی تمدن نوین رخ می‌دهد. یک بازمانده‌ی سرسخت با نام جول برای خارج کردن الی، دختری ۱۴ ساله از یک منطقه‌ی قرنطینه‌ی آزاردهنده استخدام می‌شود. آنچه در وادی امر به یک کار ساده شباهت دارد، خیلی زود به سفری متأثرکننده و خشونت‌آمیز تبدیل می‌شود و آن‌ها باید سراسر ایالات متحده را زیر پا بگذارند و برای بقا تنها به یکدیگر تکیه کنند».

پدرو پاسکال در نقش جول، بلا رمزی درنقش الی، آنا تورو در نقش تس، گابریل لونا در نقش تامی، مرل دندریج در نقش مارلین، نیکو پارکر در نقش سارا، نیک آفرمن، در نقش بیل، ماری بارتلت در نقش فرانک، استورم رید در نقش رایلی، لامار جانسون در نقش هنری، کیوان وودارد در نقش سم، ملانی لینسکی در نقش کتلین، جفری پیرس در نقش پری، گراهام گرین در نقش مارلون و الین مایلز در نقش فلورانس از بازیگرهای سریال لست آو آس به‌شمار می‌آیند.

نیل دراکمن، کانتمیر بالاگوف، علی عباسی و یاسمیلا ژبانیچ سکان هدایت قسمت‌های مختلف سریال The Last Of Us را در دست داشتند و فیلم‌نامه آن را کریگ مازن با همکاری نیل دراکمن به رشته تحریر درآورد. این سریال توسط بخش تلویزیونی شرکت سونی پیکچرز، شرکت ورد گیمز، شرکت مایتی مینت و استودیوی ناتی داگ تولید می‌شود. اولین فصل این اقتباس تلویزیونی درمجموع ۹ قسمت دارد که اپیزود افتتاحیه‌ی آن ۱ ساعت و ۲۵ دقیقه خواهد بود.


منبع CBR
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده