نویسنده: علی نوروزی
// جمعه, ۲۰ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۴

نقش‌آفرینی لین-منوئل میرندا در سریال Percy Jackson

لین-منوئل میرندا برای ایفای نقش هرمس، خدای یونانی در سریال Percy Jackson شبکه‌ی آنلاین دیزنی پلاس انتخاب شد.

در میان جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون مطلع شدیم که لین-منوئل میرندا، بازیگر فیلم In the Heights (در هایتس) و نمایش Hamilton (همیلتون) به سریال Percy Jackson and the Olympians (پرسی جکسون و المپ‌نشینان) شبکه‌ی دیزنی پلاس پیوسته است. این هنرپیشه‌ی ۴۲ ساله‌ی آمریکایی نقش هرمس، الهه‌ی یونانی را در این اقتباس سینمایی از مجموعه کتاب‌های پرسی جکسون، نوشته‌ی ریک ریوردن بازی خواهد کرد که به اساطیر یونان می‌پردازد.

واکر اسکوبل، بازیگر فیلم The Adam Project (پروژه آدام) نقش پرسی جکسون ۱۲ ساله را در سریال Percy Jackson ایفا می‌کند. پرسی جکسون پس از اینکه متوجه می‌شود پسر پوزئیدون، یکی از ۱۲ ایزد المپ‌نشین است، تمرینات خود در اردوگاه Half-Blood، یک کمپ آموزشی مخصوص نیمه خدایان را آغاز می‌کند تا به یک قهرمان تبدیل شود. مراحل فیلم‌برداری این اقتباس تلویزیونی شبکه‌ی Disney Plus در ماه ژوئن در شهر ونکوور آغاز شد.

ریک ریوردن به‌همراه جان استاینبرگ فیلم‌نامه‌ی سریال Percy Jackson را به رشته‌ی تحریر درآوردند و جیمز بابین، کارگردان فیلم The Muppets (ماپت‌ها) سکان هدایت آن را در دست دارد. لی ساوا جفریس و آریان سیمهادری در نقش بهترین دوستان پرسی یعنی آنابث چیس و گروور آندروود ظاهر می‌شوند. ویرجینیا کول، گلین تورمن، جیسون مانتزوکاس، مگان مولالی، تیم شارپ، دیور گودجان و چارلی بوشنل نیز در این سریال نقش‌آفرینی می‌کنند.

شرکت فاکس قرن بیستم به‌دنبال موفقیت‌ رمان Percy Jackson and The Olympians امتیاز تولید فیلم‌هایی براساس آن را به‌دست آورد و در سال ۲۰۱۰ فیلم Percy Jackson and the Olympians: The Lightning Thief را روی پرده سینما فرستاد که با بودجه‌ی ۹۵ میلیون دلاری موفق به فروش ۲۲۶.۴ میلیون دلار در گیشه شد. در ادامه شاهد اکران فیلم Percy Jackson: Sea of Monsters در سال ۲۰۱۳ بودیم که در زمینه‌ فروش عملکرد خوبی نداشت.


منبع DarkHorizons
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده