نویسنده: علی نوروزی
// شنبه, ۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۳

برپایی جهنم در نخستین تیزر بازسازی فیلم Hellraiser

شرکت قرن بیستم سرانجام اولین تیزر تریلر بازسازی فیلم Hellraiser را پخش کرد که دیوید بروکنر را به‌عنوان کارگردان می‌شناسد.

در میان اخبار سینما و تلویزیون مطلع شدیم که شرکت قرن بیستم نخستین تیزر بازسازی فیلم Hellraiser (برپاخیزان جهنم) شبکه‌ی هولو را به اشتراک گذاشته است. این فیلم که یک بازسازی از فیلم ترسناک کلاسیکی با همین نام به کارگردانی کلایو بارکر است، برای نمایش در تاریخ ۷ اکتبر (۱۵ مهر) در نظر گرفته شده است. تیزر تازه نگاهی اجمالی به کله‌میخی (Pinhead)، کاراکتر شرور اصلی مجموعه و رهبر موجوداتی اهریمنی با نام معتکف‌ها (Cenobites) دارد.

دانلود از آپارات

دیوید بروکنر، کارگردان فیلم‌های The Night House (خانه‌ی شب) و The Ritual (آیین) سکان هدایت بازسازی فیلم Hellraiser را در دست دارد و فیلم‌نامه‌ی آن را بن کالینز و لوک پیوتروسکی براساس داستانی از دیوید اس. گویر به رشته‌ی تحریر در می‌آورند. از بازیگرهای این فیلم ترسناک نیز می‌توان به اودسا آزیون، جیمی کلیتون، آدام فیسون، درو استارکی، برندون فلین، آئویف هیندز، جیسون لیلز، یینکا اولورونیف، سلینا لو، زکری هینگ و کیت کلارک اشاره کرد.

در خلاصه‌ی داستان بازسازی فیلم Hellraiser می‌خوانیم: «زن جوانی که با اعتیاد دست‌وپنجه نرم می‌کند، جعبه‌ی باستانی اسرارآمیزی به‌دست می‌آورد؛ غافل از اینکه کاربرد آن احضار معتکف‌ها، گروهی از موجودات ماواءطبیعی سادیستی از بُعد دیگری است». دیوید اس. گویر، کلایو بارکر، مارک توبروف و کریس استون وظیفه‌ی تهیه‌کنندگی این پروژه را برعهده دارند و گری باربر، پیتر اویلاتاگر و تاد ویلیامز به‌عنوان تهیه‌کنندگان اجرایی آن فعالیت می‌کنند.

تولید بازسازی فیلم Hellraiser برعهده‌ی شرکت اسپای‌گلس مدیا است. مجموعه فیلم‌های برپاخیزان جهنم براساس رمان ترسناک The Hellbound Heart نوشته‌ی کلایو بارکر ساخته شده است. نخستین فیلم مجموعه که در سال ۱۹۸۷ روی پرده‌ی سینما رفت، داستان همسری بی‌وفا را روایت می‌کرد که در تلاش برای نجات معشوقه‌ی مُرده‌ی خود از جهنم است. کله‌میخی شخصیت شرور اصلی مجموعه است که موجودات اهریمنی آزارگری با نام معتکف‌ها را رهبری می‌کند؛ موجوداتی که ازطریق یک جعبه‌ی اسرارآمیز عتیقه احضار می‌شوند. درمجموع ۱۰ فیلم از این مجموعه تولید و اکران شده است.

بازسازی فیلم Hellraiser تنها اثری نیست که از مجموعه‌ی برپاخیزان جهنم در دست تولید قرار دارد. شبکه‌ی HBO درحال‌حاضر مشغول تولید یک اقتباس تلویزیونی از این مجموعه‌ی دلهره‌آور است که کلایو بارکر برای تهیه‌کنندگی اجرایی و دیوید گوردون گرین برای کارگردانی برخی از اپیزودهای آن در نظر گرفته شده است. سریال هل‌رایزر دنیای فیلم‌های این مجموعه را گسترش می‌دهد و ادامه‌دهنده‌ی ماجراهای معتکف‌ها و کله‌میخی خواهد بود.


منبع ComingSoon
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده