نویسنده: علی نوروزی
// یکشنبه, ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۳

پایان فیلم‌برداری فصل ۱ سریال The Last of Us شبکه HBO

کریگ مازن با انتشار یک توئیت خبر از پایان مراحل فیلم‌برداری سریال The Last of Us داد؛ اثری که در زمانی نامعلوم از شبکه HBO پخش خواهد شد.

در میان جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون مطلع شدیم که مراحل فیلم‌برداری سریال ترسناک بقامحور The Last of Us (آخرین بازمانده از ما) شبکه‌ی HBO به پایان رسیده است. کریگ مازن، نویسنده و تهیه‌کننده‌ی این اقتباس تلویزیونی اخیرا با انتشار یک توئیت تازه این موضوع را تأیید کرد. نیل دراکمن نیز در اوایل هفته‌ی جاری گفته بود که این پروژه در ۲۴ ساعت پایانی فیلم‌برداری قرار دارد. علاوه‌براین تأیید شد که تروی بیکر و اشلی جانسون، بازیگرهای اصلی نقش جول و الی در بازی‌های مجموعه، نقش‌های متفاوتی را در سریال بازی می‌کنند.

کار فیلم‌برداری اقتباس تلویزیونی لست آو آس از تاریخ ۲ ژوئیه ۲۰۲۱ (۱۱ تیر ۱۴۰۰) در شهر کلگری واقع در کانادا آغاز شد و اکنون تقریبا پس از یک سال به پایان رسیده است. اخیرا تصویر جدیدی از این اثر تلویزیونی منتشر شد و انتظار می‌رود که در آینده‌ی نه‌چندان دور، اولین تیزر تریلر سریال لست آو آس به نمایش در بیاید. در گذشته کریگ مازن، خالق سریال کوتاه Chernobyl (چرنوبیل) اظهار داشت که این اقتباس تلویزیونی به بازی‌های مجموعه وفادار می‌ماند و درعین‌حال شامل ایده‌هایی عالی و استفاده‌نشده خواهد بود که گویا ناتی داگ فرصت پیاده‌سازی آن‌ها در بازی اول را نداشت. او و نیل دراکمن، تیم اصلی سازندگان سریال The Last of Us را تشکیل می‌دهند.

جول و الی در کنار تپه در سریال The Last of Us

در خلاصه‌ی داستان اقتباس تلویزیونی The Last of Us می‌خوانیم: «داستان سریال ۲۰ سال پس از نابودی تمدن نوین رخ می‌دهد. جول، یک بازمانده‌ی سرسخت برای خارج کردن دختری ۱۴ ساله با نام الی از یک منطقه‌ی قرنطینه‌ی آزاردهنده استخدام می‌شود. آنچه در وادی امر به یک کار ساده شباهت دارد، خیلی زود به سفری متأثرکننده و خشونت‌آمیز تبدیل می‌شود و آن‌ها باید سراسر ایالات متحده را زیر پا بگذارند و برای بقا به یکدیگر تکیه کنند».

پدرو پاسکال، بازیگر سریال The Mandalorian (مندلورین) و بلا رمزی، بازیگر سریال Game of Thrones (بازی تاج‌وتخت) نقش جول و الی را در سریال The Last of Us بازی می‌کنند. گابریل لونا، بازیگر سریال True Detective (کارآگاه واقعی) در نقش تامی، مرل دندریج، صداپیشه‌ی بازی‌های The Last of Us در نقش مارلین، نیکو پارکر، بازیگر سریال The Third Day (روز سوم) در نقش سارا، نیک آفرمن، بازیگر سریال Devs (توسعه‌دهندگان) در نقش بیل و استورم رید، بازیگر سریال Euphoria (سرخوشی) در نقش رایلی ظاهر می‌شوند.

نیل دراکمن، کانتمیر بالاگوف، علی عباسی و یاسمیلا ژبانیچ سکان هدایت قسمت‌های مختلف سریال لست آو آس را در دست داشتند و گوستاوو سانتائولایا برای ساخت موسیقی متن سریال بازگشت. باعنایت‌به اینکه داستان سریال The Last of Us در اپیزودهایی یک ساعته روایت می‌شود، طرفدارها می‌توانند انتظار داشته باشند که نخستین فصل آن چیزی در حدود ۱۰ ساعت به‌طول بیانجامد. بخش تلویزیونی شرکت سونی پیکچرز، استودیو PlayStation Productions، شرکت ورد گیمز، شرکت مایتی مینت و استودیوی بازی‌سازی ناتی داگ وظیفه‌ی تولید این اقتباس تلویزیونی را برعهده دارند.


منبع PushSquare
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده