نویسنده: مسیح کریمی
// پنجشنبه, ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۵۹

پیوستن کریستوفر واکن به تیموتی شالامی و زندیا در فیلم Dune 2

کریستوفر واکن، بازیگر برنده جایزه اسکار برای بازی در نقش امپراطور شادام چهارم به جمع بازیگران فیلم Dune 2 به کارگردانی دنی ویلنوو اضافه شده است.

آبان کذشته بود که لجندری و برادران وارنر به‌صورت رسمی ساخت فیلم Dune 2 به کارگردانی دنی ویلنوو را رسما تایید و اعلام کردند. حالا در جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون، بازیگر نقش امپراطور شادام چهارم در دنباله فیلم Dune مشخص و معرفی شده است. کریستوفر واکن، بازیگر برنده جایزه اسکار پس از توافق با برادران وارنر و لجندری به جمع بازیگران فیلم Dune: Part 2 اضافه شده و قرار است نقش امپراطور شادام کورینو چهارم را در این فیلم موردانتظار بازی کند.

پیش از این فلورنس پیو برای بازی در نقش شاهدخت ایرولان کورینو، بزرگ‌ترین دختر امپراطور شادام کورینو چهارم و آستین باتلر برای بازی در نقش فیض روثا هارکونن، به‌عنوان بازیگران جدید به فیلم Dune 2 اضافه شده بودند. در دنباله فیلم Dune قرار است شاهد حضور بازیگرانی چون تیموتی شالامی، ربکا فرگوسن، زندیا، خاویر باردم و جاش برولین نیز باشیم. همچنین دنی ویلنوو برای کارگردانی و نوشتن فیلمنامه فیلم Dune: Part 2 بازگشته است. انتظار می‌رود مراحل فیلم‌برداری و تولید این فیلم از اواخر تابستان امسال آغاز شود.

تیموتی شالامی و ربکا فرگوسن در فیلم Dune

فیلم Dune که اکران همزمان در سینماها و HBO Max را تجربه کرده است، با افتتاحیه ۴۱ میلیون دلار کار خودش را آغاز کرد و در مجموع توانست بیش از ۴۰۰/۴ میلیون دلار در گیشه جهانی فروش کند که این فروش شامل ۱۰۸/۱ میلیون دلار در آمریکای شمالی و بیش از ۲۹۲/۳ در گیشه بین‌المللی می‌شود. فیلم Dune نامزد دریافت ۹ جایزه اسکار از جمله بهترین فیلم سال شد و درنهایت توانست ۶ جایزه اسکار دریافت کند. کریستوفر واکن پیش از این یکبار و برای بازی در فیلم The Deer Hunter توانسته جایزه اسکار دریافت کند.

واکن ۷۹ ساله یکبار نیز برای بازی در فیلم Catch Me If You Can توانسته نامزد دریافت جایزه اسکار شود. از دیگر نقش‌ آفرینی‌های او می‌توان به فیلم The Dead Zone، فیلم True Romance، فیلم Pulp Fiction، فیلم Sleepy Hollow، فیلم Man on Fire، فیلم The Prophecy، فیلم Wedding Crashers، فیلم Kill the Irishman، فیلم Seven Psychopaths، فیلم A Late Quartet، فیلم Dark Horse، فیلم Eddie the Eagle و فیلم The War with Grandpa اشاره کرد. او اخیرا در سریال Severance و سریال The Outlaws بازی کرده است.

فیلم Dune 2 قرار است در ۲۰ اکتبر ۲۰۲۳ (۲۸ مهر ۱۴۰۲) اکران شود.


منبع THR
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده